שתף קטע נבחר

קאיפיריניה וכדורגל על החוף. צפו בבני הזוג נתניהו בקופקבנה

לא רק פגישות מדיניות: בני הזוג נתניהו תועדו בחוף בריו. נתניהו שיחק כדורגל עם תושבים ואחר כך עצר לארוחה

 

בנימין ושרה נתניהו מבלים בחוף הים של ריו דה ז'ניירו ברזיל (צילום: EPA)
בנימין ושרה נתניהו מבלים בחוף קופקבנה בברזיל(צילום: EPA)

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ניצלו את השבת לטיול בחוף קופקבנה בברזיל כשהם מוקפים בסוללת שומרי ראש ישראלים וברזילאים. תושבים בריו דה ז'ניירו חיבקו את נתניהו, הצטלמו איתו ואחד מהם אף העניק לו קוקוס קר. בני הזוג נתניהו ובנם יאיר הגיעו להשבעת הנשיא החדש של ברזיל ז'איר בולסונרו שתתקיים ביום שלישי.

 

 

לבוש בחולצה כחולה קצרה ובנעלי התעמלות יצא נתניהו לחוף עם שרה שחבשה כובע קש כהה. ראש הממשלה אף שיחק קצת לזמן קצר עם שני תושבים. לאחר מכן עצרו לארוחת צהריים במסעדה על החוף שבה נוגנה מוזיקה ברזילאית. הם שתו קאיפיריניה ואכלו צ'יפס וסלט.

בנימין ושרה נתניהו מבלים בחוף הים של ריו דה ז'נרו ברזיל ()
כדורגל על החוף

סיקור פגישתם של נתניהו ובולסונרו בעיתונות הברזילאית ()
סיקור נרחב בעיתונות המקומית

נתניהו בביקור בברזיל (צילום: אבי אוחיון, לע
נתניהו זכה לעיטור הגבוה במדינה(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

ראש הממלשה בנימין נתניהו ביקור בבית כנסת בברזיל (צילום: רויטרס)
עם הנשיא הנכנס בבית הכנסת (צילום: רויטרס)
 

ביקורו של נתניהו זוכה לסיקור נרחב בברזיל, וזכה לכותרת ראשית בעיתון הנפוץ "או גלובו". נתניהו הוא ראש הממשלה הישראלי הראשון שמבקר בברזיל אי פעם. נתניהו הוא גם המנהיג הראשון מחוץ ליבשת שנפגש עם בולסונרו לאחר ניצחונו בבחירות. שני המנהיגים נועדו שלשום בבסיס צבאי בריו וגם נפגשו בבית מלון שם אף יצאו יחד למרפסת שצופה על חוף קופקבנה המפורסם. כימיה נרשמה בין שני המנהיגים שהגיעו לביקור משותף בבית הכנסת "קהילת יעקב" תחת סידורי בטחון כבדים שכללו צלפים על הגגות הסמוכים ולוחמי ימ"מ ברזילאים שנראו מכל עבר. בולסונרו הגיע לבית הכנסת במפתיע וכיבד את המקום כשחבש כיפה אך הקפיד גם להצטלב לפני שנכנס לבית התפילה היהודי. נתניהו כינה את הנשיא ז'איר בשם "יאיר".

 

נתניהו אמר לנוכחים: "אני נרגש מאוד ובמעמד היסטורי זה אני חייב לשאול אתכם שאלה: טודו בויי? טודו בום!" (בפורטוגזית: הכול בסדר? הכל טוב). "יש לנו עכשיו חבר חדש, שיודע את תלאות ההיסטוריה, את המקורות של התרבות המשותפת שלנו ואת האתגרים הגדולים העומדים בפנינו כדי להבטיח את העתיד. לכן במעמד הזה, של הביקור הראשון של ראש ממשלה של ישראל בברזיל, אני מתכבד לומר לכם שנארח בקרוב מאוד את הנשיא של ברזיל, ידיד ישראל ז'איר בולסונרו בירושלים. בשנה הבאה בירושלים הבנויה והמאוחדת שלנו".

 

במהלך הביקור העניק בולסונרו לנתניהו את העיטור הלאומי הגבוה והחשוב ביותר שניתן לאורח רם מעלה. העיטור מוענק לאנשים בולטים ומשפיעים ובעבר ניתן לנשיא ארה"ב לשעבר דווייט אייזנהאואר ולמלכה אליזבת השנייה. מדובר באות של משרד החוץ הברזילאי, שהוא הסמכות העליונה להעניק את העיטור.

 

בולסונרו הדגיש בפגישתו עם נתניהו כי מדובר בפתיחת עידן חדש ביחסים בין המדינות: "נעשה פרויקטים יחד, נחתום על הסכמים. אנחנו מציינים היסטוריה. העתיד המשותף שלנו יהיה מצוין. שתי המדינות יחד עם ארה"ב יכולות לעשות שימוש בטכנולוגיה כדי ליצור עתיד יותר טוב. ראש הממשלה, תודה על ביקורך, זו היסטוריה. תודה לאל".


פורסם לראשונה 29/12/2018 21:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
בני הזוג נתניהו תועדו במסעדה בקופקבנה
צילום: EPA
מומלצים