שתף קטע נבחר

נחשף הלוגו של "הימין החדש": שקד לפני בנט

עם ההתפלגות מהבית היהודי, נחשף הלוגו שילווה את המפלגה החדשה. איילת שקד מופיעה בלוגו לפני נפתלי בנט, אות למשקל הרב שיוענק לה בהנהגה המשותפת ובקמפיין. בנט ושקד נטשו מאחוריהם את הבית היהודי עם חובות כבדים

המהלך הפוליטי של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, שהודיעו על הקמת מפלגה חדשה בשם "הימין החדש", חשף ביממה האחרונה את הקשיים הרבים שמצפים לשני השרים בדרך. בלוגו החדש שנחשף הערב (יום א') ניצבת שקד לפני בנט, מה שמעיד על המשקל הרב שיוענק לה בהנהגה המשותפת ובקמפיין. בנט מודע לסקרים המעידים על הפופולריות הרבה שלה בציבור, ולכן הסכים להנהגה משותפת.

 

לוגו מפלגת
הלוגו של "הימין החדש"(צילום: הימין החדש)

 

השר בנט התייחס בטוויטר לביקורות שנשמעו על כך שהקים מפלגה חדשה והתפלג מהבית היהודי: "המפץ בימין, של הקמת מפלגת 'הימין החדש', מבטיח את ניצחון גוש הימין".

 

בנט ושקד הגו את הרעיון לצאת לדרך חדשה כבר מזמן, אבל ההחלטה יצאה לפועל במפתיע ובמהלך בזק, הרבה לפני שהוקם מנגנון המפלגה או מערך כלשהו שיזניק אותם קדימה. נכון לרגע זה, לבנט ושקד יש בעיקר הרקורד שהם מביאים איתם משתי כהונות בכנסת, ואת כל היתר הם צריכים להקים מאפס.

 

מכיוון שרק מעטים היו בסוד העניינים, הם למעשה מצאו עצמם בבוקר שאחרי ההודעה לבד במערכה, מתחילים את בניית הפלטפורמה ומתמקדים ביתרונות שהיא עשויה לספק להם ולציבור הבוחרים שיבוא אחריהם. תהליך ההקמה כולל גיוס של מערך פעילים, הקמת סניפים, דפי מסרים, גיבוש עמדות בשורה של סוגיות אזרחיות שעליהן הם צפויים להישאל בקרוב וארגון נרחב של השטח. כל אלה, מבינים בנט ושקד, הם הכרחיים עבור מפלגה ששאיפותיה גבוהות כמו אלו של בנט ושקד. האתגר האמיתי, אומרים בסביבתם, הם לוחות הזמנים הקצרים מאוד - שעון החול החל לפעול, ולא עובד לטובתם.

נפתלי בנט ואיילת שקד הצהרה משותפת (צילום: EPA)
שקד. מופיעה ראשונה בלוגו(צילום: EPA)
 

 

נפתלי בנט ואיילת שקד הצהרה משותפת (צילום: AFP)
בנט ושקד, אמש(צילום: AFP)

לשניים נותרה רשימה אינסופית של משימות לביצוע כבר ביממות הקרובות, וכל זה לצד כיבוי שריפות שאיתן הם נאלצים להתמודד מול פעילים ותיקים ומוכרים בבית היהודי, שצעדו איתם עד אתמול דרך ארוכה, והמתקפות הבלתי פוסקות של המפלגות האחרות עליהם בתקשורת.

 

אמש, אחרי ההודעה הדרמטית שהותירה בהלם גם את חברי הכנסת ממפלגתם, ספגו בנט ושקד קיתונות של ביקורת ואמירות קשות של נציגי המפלגה ברשויות המקומיות, שאיתם הקפידו לשמור על קשר צמוד בשנים האחרונות. רבים מהם הטיחו בהם ביקורת נוקבת על הצעד שעשו ועל הדרך שבה בחרו לבצעו, ואילו מעטים בירכו וביקשו להיות חלק. במהלך היממה שחלפה מאז ההודעה ערכו שקד ובנט עשרות שיחות וביקשו מפעילי השטח הבולטים להצטרף אליהם.

 

המהלך היחיד שנקטו מראש, ושעשוי להקל עליהם את המלאכה, הוא קניית מפלגה קיימת מיוסף פריצקי - דבר שחסך להם פרוצדורות שונות של רישום מפלגה, אך לא יסייע בהקמת המנגנון. באשר למימון, העובדה שהפיצול הושלם היום, שלושה ימים אחרי פרסום החוק לפיזור הכנסת, מאפשרת להם ליהנות מיחידת המימון של חברי כנסת מכהנים ולזכות גם בזמן התעמולה. מצד שני, העובדה שנטשו את הפלטפורמה הקודמת, שעל שמה רשומים חובות גבוהים, מאפשרת להם בהיבט הזה לפתוח דף חלק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הימין החדש
הלוגו הטרי
צילום: הימין החדש
מומלצים