שתף קטע נבחר

הופקדה להתנגדויות - תוכנית לשכונה עם 1,755 דירות במרכז הוד השרון

השכונה תמוקם בין שכונת מגדיאל לדרך רמתיים, בשטח של כ-265 דונם. התוכנית כוללת שתי שדרות מרכזיות, לאורכן מתוכננת בנייה מרקמית ומגדלים, שישלבו מגורים, מסחר, משרדים ומוסדרות ציבור. בנוסף היא תגדיר שטחים פתוחים במרכז העיר בסדר גודל של כ-100 דונם, שישמשו כפארק עירוני לפנאי ונופש

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז פרסמה להפקדה תוכנית של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), להקמת שכונת מגורים חדשה במרכז הוד השרון, הכוללת 1,755 דירות. כעת יש לציבור 60 יום להגיש התנגדויות לתוכנית.

 

פארקים ופקקים? כך ייראה העתיד של הוד השרון

 

השכונה תמוקם בין שכונת מגדיאל לדרך רמתיים, בשטח של כ-265 דונם. התוכנית כוללת שתי שדרות מרכזיות, לאורכן מתוכננת בנייה מרקמית ומגדלים, שישלבו מגורים, מסחר, משרדים ומוסדרות ציבור. בנוסף היא תגדיר שטחים פתוחים במרכז העיר בסדר גודל של כ- 100 דונם, שישמשו כפארק עירוני לפנאי ונופש.

הוד השרון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הוד השרון(צילום: עידו ארז)

הבנייה המרקמית היא בבניינים בגובה של שש עד עשר קומות ויש בה כ-750 יח״ד. הבנייה במגדלים היא בבניינים בגובה של 16 עד 26 קומות ויש בה כ- 1,000 יח״ד.

 

הפארק יכלול שדרה מרכזית מצפון לדרום, שמצידה המזרחי מבני מגורים משולבים במסחר ומבני ציבור ובצידה המערבי חורשת האקליפטוסים לשימור, ואזור פנאי ונופש העירוניים. בקצה הצפוני של השדרה ממוקם מבנה מגורים קשתי ( crescent) משולב במסחר. בניצב לשדרה זו מתוכננת שדרה נוספת, בתוכנית משלימה על ידי העירייה, שתתחיל בגן הזיכרון בדרך רמתיים ובהמשכה הכיכר העירונית ומוסדות הציבור.

 

התוכנית מבוססת על הצעת תכנון של משרד ברוך ברוך - יוסף סלמון אדריכלים ומתכנני ערים, שזכתה בתחרות שיזמה עיריית הוד השרון לתכנון מרכז העיר. ברמ"י מציינים כי תכנית מיישמת את מדיניות התכנון שנקבעה בתוכנית המתאר לעיר, בין השאר באופן שנועד לחבר בין המושבים הוותיקים הכלולים בשטחה המוניציפאלי.

  

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון, מסר כי "רמ"י פועלת באופן אינטנסיבי לתכנן ולשווק יותר ויותר יחידות דיור על מנת לספקי את צרכי שוק הדיור. התוכנית בהוד השרון מהווה נדבך נוסף בתוספת יחידות דיור בלב אזורי הביקוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים