שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מאסר עולם לתושב יפו שרצח את אשתו: "מבקש סליחה מכולם"

  נאסר שוא ניסה לטעון כי אשתו הואידה הוכתה למוות במהלך שוד בשומרון. לאחר שהתגלו סתירות בעדותו התברר כי הוא זה שרצח אותה. שוא התנצל בפני ארבעת ילדיהם, וחויב לפצות אותם בסך כולל של 258 אלף שקל

   

  הנרצחת הואידה שוא ()
  הנרצחת הואידה שוא

  בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ב') מאסר עולם על נאסר שוא, תושב יפו בן 54, שרצח לפני שנתיים את אשתו הואידה במהלך נסיעה בשומרון, וניסה לטעון כי היא הוכתה למוות במהלך שוד. לפני מתן גזר הדין אמר שוא: "אני מבקש סליחה מכולם, מכל הילדים ומכל המשפחה". הוא ישלם לארבעת ילדיו פיצוי בסך כולל של 258 אלף שקל.

   

  ב-23 באוקטובר 2016 התקבל במשטרה דיווח על אודות שוד בין הכפר הפלסטיני בידיא ליישוב הישראלי ברקן. כוחות ההצלה שהגיעו למקום מצאו את שוא חבול ואת אשתו הואידה ללא רוח חיים. הנאשם טען כי חזר עם רעייתו מביקור משפחתי בכפר בידיא, ובמהלך הנסיעה שמעו פיצוץ בחלקה האחורי של המכונית. הנאשם טען כי בעת העצירה, הגיחו לעברם רעולי פנים ששדדו אותם, פצעו אותו ורצחו את אשתו, בת 44 במותה.

   

  שוא נעצר בשל סתירות בין עדותו לכמה מהממצאים בשטח. לפי כתב האישום, הבעל עצר את המכונית בצד הדרך והכה את אשתו במשקולת ברזל ובאבנים גדולות. מיד לאחר מכן, הוא כיסה באדמה את המשקולת המגואלת בדם, הכניס את אשתו בעודה בחיים למכונית - והמשיך בנסיעה לאזור התעשייה ברקן. שם הנאשם עצר, הוציא את אשתו מהרכב - והכה אותה שוב, הפעם למוות.

   

  הרוצח נאסר שוא ()
  הרוצח נאסר שוא

   

  הרכב השופטים, בראשות השופט מנחם פינקלשטיין, הרשיע את שוא פה אחד בעבירות רצח, שיבוש מהלכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות. עו"ד עודד קלר מפרקליטות מחוז מרכז אמר היום כי "גזר הדין מבטא את החשיבות הרבה שבה המערכות רואות את החשיבות להתמודד עם תופעת רצח נשים בחברה הישראלית ובמגזר הערבי".

   

  עו"ד קלר הוסיף כי "היתה פה השקעה של היחידה החוקרת במשטרה. בסופו של דבר, התיק הזה מביא לידי ביטוי את החשיבות שאנחנו רואים במיצוי הדין והעמדה לדין של נאשמים בעבירות אלימות בכלל ונגד נשים בפרט". הנאשם יוצג על ידי עו"ד אבי כהן מהסנגוריה הציבורית.

   

  אחותה של המנוחה אמרה בבית המשפט לאחר הרשעת הנאשם: "אחותי הייתה אישה טובה והיה אכפת לה מילדיה - הפוך מהנאשם. היא כל הזמן דאגה שחייהם יהיו שקטים והוא, בלי רחמים, רצח אותה. עד היום אנחנו שואלים למה? היא לא עשתה כלום". לבני הזוג ארבעה ילדים, בני 14 עד 24. אחת מהם אמרה בזמן הגשת האישום: "שיסתכל לי בעיניים ויגיד לי למה הוא עשה את זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרוצח נאסר שוא והמנוחה הואידה
  מומלצים