שתף קטע נבחר

דיווחים: בימים הקרובים - הודעה על אישום נגד בר רפאלי

הפרקליטות צפויה להודיע על כתב אישום בכפוף לשימוע נגד הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה. במוקד התיק - הלבנת הון לכאורה. ייתכן שתואשם גם בעדות שקר על כך שטענה במשך שנים ששהתה זמן ממושך בחו"ל ולכן לא הייתה חייבת לשלם מס בארץ

 

הדוגמנית והמגישה בר רפאלי ואמהּ ציפי, ששימשה גם הסוכנת שלה, יואשמו בהעלמת הכנסות בסכומים של מיליוני שקלים בכפוף לשימוע. כך הוחלט לאחרונה בפרקליטות מיסוי וכלכלה. החקירה ברשות המיסים בעניינה של רפאלי הסתיימה לא מכבר והתיק עבר לפרקליטות שבחנה את התיק וכאמור בקרוב יוגש השימוע. על דבר השימוע דווח לראשונה בחדשות עשר.

 

רפאלי ואמה נחקרו כמה פעמים ברשות המסים בחשד שהעלימו הכנסות של מיליוני שקלים ועל פי החשד ניסו לרמות את הרשויות בעניין זה. בחדשות עשר דווח כי חקירת הרשות התמקדה בעיקר בשנים 2005 עד 2007 ומשנת 2009 עד 2012 כשרפאלי הייתה בת זוגו של השחקן ליאונרדו דה קפריו. בפרקליטות סבורים כי רפאלי לא דיווחה על עבודות שעשתה והיא ואמה ציפי אף ניסו לרמות את הרשויות. עוד סבורים בפרקליטות כי רפאלי הרבתה לעבוד גם בישראל באותה תקופה וכי היא רשמה שתי דירות במגדלי יו ובמגדלי W על שמות אחיה ואמה כדי להעלים הכנסה וכדי שתוכל לטעון שבאותה תקופה כלל לא התגוררה בישראל.

בר רפאלי בבית המשפט. ארכיון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
בר רפאלי בבית המשפט. ארכיון(צילום: אבי מועלם)

בסוף 2015 התפרסם דבר החקירה בעניינה שביצעה רשות המיסים. בהודעת הרשות בדצמבר 2015 נכתב: "בר רפאלי ואמה צפורה רפאלי נחשדו כי אינן מדווחות על מלא הכנסותיהן וביחד מציגות תמונה כוזבת לכאורה לפקיד השומה כפר סבא לעניין התושבות של בר רפאלי, תוך טענה שהן מסתירות פרטים מהותיים להכרעה בדבר התושבות שלה כתושבת ישראל ומיסוי הכנסותיה מחו"ל הנאמדות בעשרות מיליוני שקלים".

 

בנוסף נחשדה בקבלת "הטבות סלב" בגין מגורים, שימוש ברכבים ועוד הנחות הסלב, בשווי של למעלה ממיליון שקלים שלא דווחו לכאורה כהכנסה על ידי החשודות.

 

הרשות הדגישה אז כי על פי פקודת מס הכנסה, תושב ישראל מחויב במס הכנסה על הכנסות שהפיק בכל העולם, ואילו תושב חוץ מחויב בהכנסות רק על הכנסות שהפיק בישראל. כמו כן, הגדרת התושבות בפקודת מס הכנסה על פי מספר הימים שבו הוא נמצא בישראל בשנה וכן על ידי מבחן מהותי של מרכז החיים הבוחן את הקשרים מירב הזיקות של אותו אדם לישראל ובוחן בין היתר החזקת דירה ורכב, בני משפחה, זיקות כלכליות ועוד.

 

נטען אז כי במסגרת חקירה סמויה שהתנהלה במחלקת המודיעין של פקיד שומה חקירות תל אביב, נאספו ראיות המעידות לכאורה כי רפאלי הונתה לכאורה את פקיד השומה ומסרו לו אמירות כוזבות במטרה להסוות את מרכז החיים של החשודה וכן כי בר רפאלי לא דיווחה על הכנסותיה המלאות לפקיד השומה.

 

במקביל לחקירה הפלילית נגד רפאלי ואמה מתנהל גם הליך אזרחי בבית המשפט. בפרקליטות סבורים כי יש להם ראיות למכביר כדי להעמידן לדין בעבירות מסים חמורות. רפאלי קיבלה גם מותגים יקרים, למשל ג'יפ יוקרתי, במסגרת יחסי ציבור וכן הנחות גדולות ולא דיווחה עליהן לרשויות המס. בחברת החדשות דווח כי במוקד התיק עומדת הטענה של רשויות המס שרפאלי העידה בפני הרשויות עדות שקר כשטענה שבמשך שנים שהתה במשך רוב השנה בחוץ לארץ ואילו היא שהתה בפועל תקופה ממושכת בארץ, והייתה חייבת לדווח על הכנסותיה. ייתכן שתואשם בגין חשדות אלו בעדות שקר.


פורסם לראשונה 30/12/2018 21:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
בר רפאלי בבית המשפט. ארכיון
צילום: אבי מועלם
מומלצים