שתף קטע נבחר

"מילים לא יכולות לתאר": החייל שמנע פיגוע דריסה פגש את הנערה שהציל

י', החייל שמנע פיגוע דריסה בשבוע שעבר בשומרון, נפגש הערב עם הנערה שהציל, אמונה מבורך. "אני לא יכולה לתאר מה היה קורה אם לא הייתם מגיבים כ"כ מהר" אמרה מבורך לי'

  

 

מפגש מרגש: י', החייל שהצליח למנוע פיגוע דריסה  ביום רביעי האחרון בטרמפיאדה סמוך לחטיבה המרחבית שומרון והציל שתי נשים וגבר שהיו במקום, נפגש הערב (יום א') במליאת המועצה האזורית שומרון עם הנערה שהציל - אמונה מבורך (23), תושבת הר ברכה.  

המפגש של החייל עם הנערה שהציל מפיגוע דריסה (צילום: מועצה אזורית שומרון)
המפגש של י' עם הנערה שהציל מפיגוע דריסה(צילום: מועצה אזורית שומרון)

 

"אני מאוד מודה לך, אני לא יכולה לתאר מה היה קורה אם לא הייתם מגיבים כל כך מהר, אנחנו נמצאים הרבה בטרמפיאדות ואתה לא מדמיין שזה יקרה דווקא לך. מילים לא יכולות לתאר את הכרת התודה שלנו", אמרה מבורך לחייל. החייל סיפר למבורך שהיא עמדה בדיוק במקום שבו ניסה המפגע לפגוע, וחיזק את ידיה.

 

הפגישה בין השניים נערכה במסגרת אירוע שנערך לכבוד החייל במועצה האזורית שומרון. באירוע הוענקה לי' תעודת הוקרה על ידי ראש המועצה יוסי דגן, מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן וקצין הגמ"ר שומרון שלומי כהן. 

 

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר: "החיילים הפגינו אומץ לב ראוי לציון, והגנו בגופם ממש על תושבי השומרון ועל הארץ. מילים לא יכולות להביע את הוקרת התודה שלנו לחיילים, שבזכותם במקום להיות עכשיו בביקורים בבתי חולים ואף גרוע מכך, אנו כאן מחייכים וממשיכים את שגרת החיים".

 

  

בתעודת ההוקרה שהוענקה לחייל נכתב: "על האומץ והעוז שהפגנת בסיכול פיגוע דריסה בחטמ"ר שומרון, בשם תושבי השומרון, אנו מבקשים להצדיע ולהוקיר על מסירות הנפש בהגנה על השומרון בפרט ועל מדינת ישראל בכלל".

 

ניסיון הפיגוע התרחש בשבוע שעבר, כאשר מחבל שהגיע מכיוון העיר שכם ניסה לדרוס חיילים שאבטחו טרמפיאדה סמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון.

 

בתיעוד השניות הראשונות שלאחר הפיגוע נשמע האזרח שצילם קורא לחיילים לירות במחבל. "תן בו, תן בו ברשע", הוא נשמע צועק. בטרמפיאדה שבה אירע ניסיון הדריסה מוצבים חיילי חטיבת "כפיר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצה אזורית שומרון
המפגש בין החייל והנערה
צילום: מועצה אזורית שומרון
מומלצים