שתף קטע נבחר

ישי: "לדרעי לא אכפת שש"ס תיעלם, אני שוקל איחוד עם הבית היהודי"

יו"ר מפלגת יחד התייחס באולפן ynet למפץ בימין והאשים את יו"ר ש"ס בחסימת האופציה של איחוד. הוא לא פסל ישיבה בקואליציה עם נתניהו, גם אם יוגש נגדו כתב אישום

 

 כנ

אלי ישי, יו"ר מפלגת יחד, שוחח היום (ב') עם אולפן ynet והתייחס לתנועות בגוש הימין עם ההכרזה על המפלגה החדשה של איילת שקד ונפתלי בנט ואמר כי "זה מבוכה קשה וסוג של משבר גדול מאוד. אני מקווה שיצאו מהמשבר הזה כי אין הרבה זמן. אנחנו לא נמצאים שנה לפני הבחירות, אלא פחות מ-100 ימים".

 

השר לשעבר ישי, בעבר יו"ר ש"ס, הביע את חששו מהפיצול בגוש הימין, שכרגע מעלה סימן שאלה מבחינת מעבר אחוז החסימה של חלק מהמפלגות. "אי אפשר להתעלם מהעובדה הזו, צריך לומר את האמת ולכן אני חושב שהגיע הזמן ליצור איחודים. בארה"ב יש 50 מדינות ושתי מפלגות, ופה בכל יום מפלגה נוספת מתפצלת. אז אני חשבתי שנכון שהבית היהודי ותקומה יתאחדו עם תנועת יחד ובכך נשמור על גוש הימין".

חברי כנסת במליאה (צילום: רפי קוץ)
"מקווה שיצאו מהמבר, האיחוד בין המפלגות אפשרי". בצלאל סמוטריץ'(צילום: רפי קוץ)

על האופציה של חיבור עם מפלגת האם הקודמת שלו, ש"ס, אמר ישי: "לצערי הרב אריה דרעי מתנגד לכל חיבור. גם הורדת אחוז החסימה, שהוא מסכן את עצמו בכך שאחוז החסימה לא יורד, אבל כנראה לא אכפת לו גם חלילה וחס שש"ס תעלם".

 

"הרב מזוז, המנהיג הרוחני של הישיבה הציע סוג של חיבור והוא מתנגד לחלוטין. זה כבר מאחורינו, אני לא רוצה להתברבר ולהתקשקש בחודשים של הבחירות כן חיבור, לא חיבור. ברגע שהוא לא רוצה יצאנו לדרך ובוא נדבר על עשייה ועל הפוטנציאל ועל היכולות ועל המסע שלנו ולא על החיבור עם אריה דרעי".

אריה דרעי נאום פתיחת מושב החורף של הכנסת ירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
"חסם את האפשרות של איחוד בין ש"ס ליחד". אריה דרעי(צילום: אוהד צויגנברג)
בנימין נתניהו (צילום: AFP)
"החוק מאפשר לראש ממשלה לכהן גם עם כתב אישום נגדו". בנימין נתניהו(צילום: AFP)

על הסיכוי של מעבר אחוז החסימה, לאחר שבפעם הקודמת לא הצליחה מפלגתו לעשות זאת, אמר: "אין לי ספק שהיום זה שונה מפעם קודמת. בפעם הקודמת אחוז ההצבעה היה גבוה מאי פעם ואילולא היה הגבוה אי פעם אז וודאי שהיינו עוברים. מה עוד שהקמפיין שנתניהו הוביל לקח לי מנדט וחצי-שניים, דבר שהרים את אחוז ההצבעה ופספסנו פספוס גדול. בעבר מפלגות עם 80 אלף קולות-90 אלף קולות נכנסו עם 3 מנדטים. אנחנו 126 אלף קולות ולא עברנו את אחוז החסימה".

 

ישי התייחס לאפשרות של הצטרפות לקואליציה עם הליכוד גם אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "החוק מאפשר לראש ממשלה לכהן גם עם כתב אישום נגדו, זו תהיה החלטה שלו. החוק עומד כרגע לצידו, אין שום סיבה שהוא יפרוש".

 

הוא אמר כי הוא רואה את האיחוד הלאומי והבית היהודי כפרטנרים אפשריים לאיחוד בין-מפלגתי לקראת הבחירות. את סוגיית ההובלה של המפלגה המאוחדת אמר ישי כי כדאי לבחון באמצעות סקרים כדי לראות מי יביא יותר מנדטים.

 

ישי טרם שוחח עם אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי בנושא איחוד אפשרי, אך אמר כי "אנשים מצידם ומצד האנשים שלי יושבים מדברים ובוחנים כל דרך. הם כרגע במשבר גדול. הם מנסים לאסוף את השברים, לבחור יו"ר – הבית היהודי ותקומה. אני מניח שאחרי שהם יעמדו על הרגליים, ואני מקווה שזה יהיה בהקדם האפשרי, אז נתחיל לבחון ולבדוק מה הדבר הנכון ביותר לעשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
אלי ישי
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים