שתף קטע נבחר

פייסבוק הסירה קמפיין, עלה ירוק רוצה לתבוע

המפלגה התומכת בלגליזציה של קנאביס דורשת פיצויים מהרשת החברתית שהסירה קמפיין למימון המונים וחסמה את חשבון הפרסום הפרטי של מי שניהל אותו: "התחכמות חצופה". פייסבוק סירבה להגיב

עלה ירוק נגד פייסבוק: המפלגה התומכת בלגליזציה של קנאביס מאיימת לתבוע את הרשת החברתית לאחר שהסירה קמפיין פרסומי שלה. עו"ד דקל עוזר, מנהל מסע הבחירת של המפלגה, התארח הבוקר (יום ב') באולפן ynet וסיפר על המקרה.

 


על פי המכתב ששלחה המפלגה לפייסבוק, בחודש אוקטובר יזם עו"ד עוזר מסע פרסום לצורך גיוס כספים במימון המונים להגשת עתירה לבג"ץ נגד המדיניות כלפי צרכני הקנאביס. במסגרת הקמפיין פורסמו בפייסבוק 15 מודעות ממומנות בעלות של כ-11,500 שקל. במהלך הקמפיין סירבה פייסבוק לפרסם חלק מהמודעות בטענה שהן מעודדות שימוש בסמים, אך חזרה בה לאחר דין ודברים.

 

מארק צוקרברג וג'וינט ()
פייסבוק מתנגדת ללגליזציה?

 

"לפתע, עשרה ימים לפני תום הקמפיין", סיפר עו"ד עוזר, "פייסבוק החליטו שהם מוחקים את חשבון הפרסום שלי והם מודיעים לי - "לא מתאים לנו המודל העסקי שלך'. אז עשינו בדיקה: פתחנו חשבון פרסומות חדש ופרסמנו עוד פרסומות בעלה ירוק, וגם את חשבון הפרסום החדש הם חסמו. כלומר, מה הם עשו? הם לא רוצים להגיע איתנו לתביעה משפטית על כך שהם חוסמים את הפרסומות של עלה ירוק, אז הם התחכמו - הם מוחקים את חשבון הפרסום".

לדברי עו"ד עוזר, מדיניות פייסבוק עלולה להוביל לפגיעה קשה במפלגה לקראת הבחירות שיתקיימו באפריל: "התוצאה תהיה שאף אחד שעובד בפרסום לא יסכים לשים את הכרטיס אשראי שלו ואת החשבון מודעות שלו בעמוד המפלגה, כי זה ימחק לו את כל החשבון".

 

קמפיין מימון ההמונים של עלה ירוק ()
קמפיין גיוס הכספים של עלה ירוק
כעת דורשת המפלגה מפייסבוק - בסיוע הקליניקה לזכויות דיגיטליות וזכויות אדם במרחב הסייבר, האוניברסיטה העברית - לבטל לאלתר את

חסימת חשבון ניהול הפרסומות של עו"ד עוזר, להצהיר שלא תחסום בעתיד כל מודעה מטעמו או מטעם המפלגה ולשלם פיצוי כספי בסך 50 אלף שקל על הנזק שנגרם להם.

- פייסבוק לדעתך מתנגדים ללגליזציה?
"אפשרות ראשונה זה לחשוב קונספירטיבית. אפשרות שנייה היא שפייסבוק לא מעוניינת לקדם לגליזציה, יש לה כנראה איזושהי מדיניות. חוץ מזה שמאוד נוח להם בטכנולוגיה לפעול לפי תוויות, כלומר ברגע שרואים את המילה קנאביס, את העלה הזה, אז הם חוסמים".

 
- בעולם, פרסום של תכנים מהסוג הדומה גם נפסל?

"הקרב הזה הוא קרב בכל העולם. במדינת ישראל ספציפית יש חוק נגד איסור התכנים האלה ועובדתית פייסבוק אישרה את התכנים. כלומר פייסבוק עשתה פה התחכמות חצופה, חוצפה ישראלית".

 

מפייסבוק נמסר: "אין תגובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים