שתף קטע נבחר

שכונה חדשה בבית שמש תכלול 640 יחידות דיור

חברת רוטשטיין חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטיים בשכונת רמת בית שמש. לפי התב"ע, יוכל הקבלן לבנות 640 דירות לצד כ-10,000 מ"ר של שטחי מסחר, אולם המטרה היא להגדיל את מספר הדירות ל-1,000

עסקת קומבינציה בבית שמש: חברת רוטשטיין דיווחה הבוקר (ב') כי חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטיים, לרכישת זכויות בקרקע בשטח כולל של כ-62 דונם בבית שמש. הפרויקט מתוכנן בשכונת רמת בית שמש, כאשר בהתאם לתב"ע (תוכנית בניין עיר) הקיימת, קיימות בקרקע זכויות בנייה של כ-640 יחידות דיור וכ-10,000 מ"ר שטחי מסחר.

 

שיא בהיקף השטחים שעברו בין רשויות מקומיות

מרכז טאוב: מדד היכולת לרכוש דירה לפי מספר המשכורות – לא מדויק

בדיקה: מחירי הדיור טיפסו ב-4.3% בתקופת מחיר למשתכן

 

בהתאם להסכם, יפעלו בעלי הקרקע הפרטיים (המוכר) להגדלת מספר יחידות הדיור בפרויקט, במטרה לבנות כ-1,000 יחידות דיור במסגרתו. עוד סוכם כי ככל שלא תאושר בקשת ההגדלה או שתאושר בשיעור מופחת, החברה תבצע את הפרויקט בהתאם לתב"ע הקיימת ולתנאים המפורטים בהסכם.

 

לפי ההסכם, המוכר יהא זכאי לקבל חלק מהיחידות למגורים בבנייה רוויה, בהתאם לשיעור קומבינציה של 32.5%; וכן חלק משטחי המסחר בהתאם לשיעור קומבינציה של 45%. על המוכר יחולו תשלומי מיסים - מס שבח, היטל השבחה, אגרות והיטלי פיתוח, למעט אגרות בנייה שיחולו על החברה ומע"מ שירותי בנייה.

שכונת רמת בית שמש בבית שמש (צילום: נחשון פיליפסון) (צילום: נחשון פיליפסון)
שכונת רמת בית שמש בבית שמש(צילום: נחשון פיליפסון)

 

"אזור שצפוי ליהנות מגידול בביקושים"

עוד נקבע כי מוסד בנקאי יעמיד למוכר, כנגד רישום משכנתא מדרגה ראשונה ללא הגבלה בסכום על המקרקעין, מסגרת אשראי בסך של עד 135 מיליון שקל. זאת תשמש בעיקרה לביצוע התשלומים הקשורים לעסקה, בהם היטל השבחה, מס שבח, מע"מ שירותי בנייה והוצאות פיתוח. ככל שיידרש, החברה תפעל להגדלת סכום ההלוואה ב-40 מיליון שקל נוספים.

 

ההסכם מותנה בקבלת אישור עקרוני מבנק מלווה להסכם, למתן ההלוואה לבעלים בתוך 30 ימים מיום החתימה, וכן בחתימת הבעלים על הסכם עם רשות המיסים. הפרויקט צפוי להיבנות במספר שלבים. החברה צופה כי סך ההכנסות הצפויות, בהנחה שבקשת ההגדלה תאושר במלואה, יסתכמו בכמיליארד שקל, לא כולל מע"מ.

 

אבישי בן-חיים, מנכ"ל רוטשטיין, מסר כי "מדובר בפרויקט שעשוי להגיע להיקף משמעותי של כ-1,000 יחידות דיור בתוספת שטחי מסחר רבים, באזור הצפוי ליהנות מגידול בביקושים, שייתן מענה להתרחבותה של העיר בית שמש, זאת בהתאם לאסטרטגיה של החברה לקידום מגה שכונות באזורים מרכזיים בארץ".

 

נכון לסוף הרבעון השלישי 2018, רוטשטיין מבצעת ומשווקת כ-1,000 יחידות דיור (660 יחידות דיור חלק החברה), מתוכן נמכרו כ-400 יחידות דיור בתמורה לכ-460 מיליון שקל. נכון לחודש ספטמבר, לחברה עתודות קרקע לפרויקטים בתכנון בהיקף של כ-1,900 יחידות דיור לצד זכויות בקרקע לבניית 17,000 מ"ר מסחר ומשרדים, בנוסף לפרויקט הנוכחי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נחשון פיליפסון
מתחדשת. שכונת רמת בית שמש בבית שמש
צילום: נחשון פיליפסון
מומלצים