שתף קטע נבחר

המשטרה: להעמיד את עמוס לוזון ומאיר שמיר לדין

היחידה הארצית לחקירות הונאה העבירה לפרקליטות המלצה להעמיד לדין את בעלי הפועל ומכבי פתח תקווה בחשד למתן שוחד למשנה למנכ"ל עיריית פתח תקווה

היחידה הארצית לחקירות הונאה בראשותה של מירי גולן העבירה היום (שלישי) לפרקליטות המלצה להעמיד לדין את בעלי קבוצות הכדורגל של הפועל ומכבי פתח תקווה, מאיר שמיר ועמוס לוזון. השניים חשודים במתן שוחד של מאות אלפי שקלים לאבי לביא, ששימש כמשנה למנכ"ל עיריית פתח תקווה. שמיר נאשם במתן טובות הנאה ללביא באמצעות הקצאת מניות בחברת ייזוקום. לוזון חשוד במתן טובות הנאה ללביא, שערכן רב.
מאיר שמיר אמר אחר הצהריים בתגובה ל-ynet: "איני מתרגש, אני בטוח שהפרקליטות תוציא אותי זכאי מכל הפרשה הזאת". גורמים במכבי פתח תקווה הודיעו גם הם כי הם אינם מוטרדים מהפרשה.

פרשת שוחד נרחבת

חקירת היחידה הארצית לחקירות להונאה התמקדה בחשדות נגד המשנה למנכ"ל, אבי לביא, ונגד מדלן אונגיל, מהנדסת העיר. המשטרה המליצה להאשים את לביא בלקיחת שוחד במרמה, הפרת אמונים ועברות מס, ואת אונגיל ברישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים. בנוסף להמלצה להגיש כתב אישום נגד עמוס לוזון ומאיר שמיר, מצורפת במסקנות חקירת המשטרה המלצה להעמיד לדין את אפרים מאיר, איש עסקים שכיהן בקדנציה הקודמת כחבר מועצת העיר פתח תקווה, ואת איש העסקים יעקב מימון.
החקירה נפתחה לפני כשנתיים, בעקבות תלונה שהגישה יחידת הפיקוח המחוזית של משרד הפנים. מחומר החקירה עולה כי לביא, שכיהן אז כמשנה למנכ"ל העירייה, סיפק לכאורה היתרי בנייה לאיש העסקים אפרים מאיר ועמוס לוזון, שבנו את מתחם ה"פאואר סנטר" באזור צומת ירקונים. על פי התלונה, אישרו מהנדסת העיר והוועדה המקומית לתכנון ובנייה את הקמת המתחם למרות שמדובר בקרקע חקלאית שייעודה לא שונה, ולמרות שבוועדה המחוזית נמצאו אז בשלבי תכנון מתקדמים תוכניות לבניית כמתחם בילוי במקום.
לפני כשמונה חודשים ערכה המשטרה חיפוש בבתיהם של לביא ועמוס לוזון. במהלך החיפושים בביתו של לביא נתפסו מאות אלפי שקלים במטבע זר, וכן טפסי הפקדת של מאות אלפי שקלים נוספים, שהופקדו בחשבונו של לביא בתקופת כהונתו בעירייה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
עמוס לוזון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים