שתף קטע נבחר

ארדן קורץ למתנחלים: "קורא להסדרת המאחז עשהאל"

השר לביטחון פנים פנה לראש הממשלה בדרישה להסדיר את היישוב שבדרום הר חברון. "אין מחלוקת שההתיישבות בהר חברון אינה זמנית", כתב. מדובר ביישוב שנמצא על אדמות מדינה ושתושביו סובלים מבעיות קשות של תשתיות

יומיים אחרי הפיצול בימין והקמת המפלגה החדשה של נפתלי בנט ואיילת שקד, בליכוד קורצים לציבור המתנחלים. השר לביטחון פנים גלעד ארדן שיגר אמש (ב') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה להסדיר את המאחז עשהאל שבדרום הר חברון.

 

"לאור העובדה שאין למעשה מחלוקת שההתיישבות בהר חברון אינה התיישבות זמנית, אני פונה אליך ומבקש שהממשלה תדון בישיבתה הקרובה בהצעה דחופה להכיר באופן רשמי ביישוב עשהאל. כך ייעשה סוף סוף הצדק עם תושביו", כתב ארדן.

עשהאל מאחז יישוב התנחלות דרום הר חברון (באדיבות היישוב)
עשהאל. קריאה להסדיר את היישוב שבדרום הר חברון(באדיבות היישוב)

עשהאל מאחז יישוב התנחלות דרום הר חברון (באדיבות היישוב)
(באדיבות היישוב)
 

היישוב, שיושב על אדמות מדינה מוכרזות, נמצא גבוה ברשימת המאחזים שהמתנחלים פועלים להסדרתם. משמעות הסדרת היישוב היא הענקת שירותים אלמנטריים לתושבים.

 

כיום יש בעשהאל 57 משפחות שסובלות לעתים תקופות מבעיות תשתית של חשמל ומים, רק לפני כמה חודשים התרחשה ביישוב הפסקת חשמל שנמשכה כשבועיים, בעקבות מזג האוויר. ישנם גם כבישים לא סלולים ומוסדות חינוך ביישוב שזקוקים לשדרוג, אך הדבר המשמעותי ביותר הוא היעדר תקציב למרכיבי ביטחון.

נתניהו וארדן. בליכוד קורצים למתנחלים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו וארדן. בליכוד קורצים למתנחלים(צילום: EPA)
 

במועצה האזורית הר חברון מנסים כבר כמה שנים לקדם את הסדרת עשהאל ופועלים בעניין מול גורמי ממשלה. במועצה ציינו כי פניית ארדן מעודדת וכי הם מקווים שההחלטה להכיר ביישוב תתקבל בהקדם.

 

ראש המועצה, יוחאי דמרי, אמר: "אני תומך בקריאתו של השר ארדן להסדרת היישוב עשהאל, מדובר בעשרות משפחות שחיות כבר שנים במקום ללא יכולת לקבל שירותים מונצפלים ולזכות כמו כל אדם במדינת ישראל למים וחשמל זורמים בייחוד לאור העבודה שמדובר ביישוב עם קרקעות מוסדרות שכולן אדמות מדינה מוכרזות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים