שתף קטע נבחר

פחות מאחוז דוקטורנטים חרדים: המל"ג אישר תוכנית שילוב חרדים לתואר שלישי

ל-ynet נודע כי הוועדה לתכנון ולתקצוב במל"ג אישרה תוכנית ראשונה לשילוב בני המגזר גם בלימודי הדוקטורט ובסגלים האקדמיים של המוסדות, ותעניק להם לשם כך מלגות קיום ותשלום שכר לימוד בעלות כוללת של-1.3 מיליון שקלים

המהפכה בדרך? (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
המהפכה בדרך?(צילום: גיל יוחנן)

 

התוכניות לשילוב חרדים באקדמיה נמצאות במחלוקת ציבורית והגיעו עד לבג"ץ, אבל במועצה להשכלה גבוהה לא מתרגשים וכבר מסמנים את היעד הבא: ל-ynet נודע כי הוועדה לתכנון ולתקצוב במל"ג (הות"ת) אישרה תוכנית ראשונה לשילוב בני המגזר גם בלימודי הדוקטורט ובסגלים האקדמיים של המוסדות, ותעניק להם לשם כך מלגות לקליטה בשווי כולל של למעלה ממיליון ש"ח.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

בשנתיים האחרונות נרשם גידול של כמעט 50% במספר הסטודנטים החרדים הלומדים לתואר ראשון - מ-69 בשנת הלימודים תשע"ו ל-102 בתשע"ח, אך משקלם היחסי בין 11,349 הדוקטורנטים מהציבור הכללי נותר מזערי: פחות מ-1%, ובוודאי שאינו משקף את משקלם באוכלוסייה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בות"ת סבורים כי למרות הגידול המעודד, הנתונים עדיין אינם מספקים, והחליטו לפעול להרחבה משמעותית של מעגל הסטודנטים החרדים הלומדים לתואר שלישי ולתואר שני מחקרי, ובכך לבנות תשתית עתידית לייצוג אוכלוסייה זו בסגלים האקדמיים של המוסדות האקדמיים. זו הפעם הראשונה שבה הוועדה פועלת בצורה ממוקדת לקידום הדוקטורנטים במגזר.

 

  ()

 

עד לסגל האקדמי

כחלק מהתוכנית הרב-שנתית שהציבה כיעד את המשך הגידול במספר הכללי של הסטודנטים החרדים עד ל-19 אלף בשנת 2022, הוחלט כעת להעניק ללומדים לתארים מתקדמים מלגות קיום ותשלום שכר לימוד, על בסיס מצוינות אקדמית, בסך כ-140 אלף ש"ח לדוקטורנטים ו-80 אלף לסטודנטים לתואר שני, בעלות כוללת של-1.3 מיליון שקלים, במימון משותף של המל"ג והמוסדות.

 

 יפה זילברשץ  ()
פרופ' יפה זילברשץ

 

יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ, אמרה כי "התוכנית הרב-שנתית לאוכלוסייה החרדית היא פרק חשוב בהנגשת ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות המגוונות והשונות בחברה הישראלית. התוכנית מאפשרת לציבור החרדי הגדול והחשוב להגיע לשערי האקדמיה ולרכוש שם ידע ומקצוע כמו כל יתר אזרחי מדינת ישראל. המלגות לתארים מתקדמים יעודדו את הסטודנטים החרדים להמשיך במסלול האקדמי, ולהשתלב בעתיד כחברי סגל במוסדות השונים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
המהפכה בדרך?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים