שתף קטע נבחר

"אבי הגרעינים התורניים": נפטר הרב אלישע וישליצקי

היה ממייסדי הגרעינים התורניים ואישיות בולטת בציונות הדתית, והמשיך למסור שיעורי תורה גם ממיטת חוליו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ספד לו: "הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל, ותרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים"

הרב אלישע וישליצקי ז"ל (צילום: אורות)
הרב אלישע וישליצקי ז"ל(צילום: אורות)

 

ברוך דיין האמת: הרב אלישע וישליצקי, רב בולט בציונות הדתית, הלך לעולמו והוא בן 65. וישליצקי היה מרצה ומלמד תורה במסגרות לא פורמליות של הציבור הדתי-לאומי ועמד בראש בית מדרש להכשרת מורים ואנשי חינוך. בנוסף היה ממייסדי "הגרעינים התורניים" שבמסגרתם קהילות דתיות פועלות בריכוזים חילוניים ובערי הפריפריה בהפצת יהדות ובנושאים חברתיים. הלווייתו תצא הערב (ד') בשעה 18:30 ממכון מאיר בשכונת קריית משה בירושלים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

לפני כמה חודשים לקה הרב בלבו. בתקופה האחרונה הידרדר מצבו הרפואי עוד, ובציבור הדתי פשטה הקריאה להתפלל לרפואתו. למרות זאת הוא המשיך למסור שיעורי תורה – כולל ממיטת חוליו במרכז הרפואי "שערי צדק" בירושלים. הבוקר הוא נפטר.

 

"עובד ה' באמת באהבה ובאמונה"

בהודעה שפרסמה משפחתו נכתב: "ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים. בצער ובשברון לב אנו מודיעים על הסתלקותו של בעלי, אבינו, סבנו, חתננו ואחינו - אהובנו מורנו ורבינו הרב אלישע וישליצקי זצ"ל. אוהב ישראל, מחזק ברכים רפות, קשוב ועובד ה' באמת באהבה ובאמונה".   

 

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ספד לו: "אני מביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, מרבני הציונות הדתית. הרב וישליצקי תרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים שמסייעים רבות לחברה הישראלית בכל רחבי הארץ. הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל - וכך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך".

 

מקרן קהילות המאגדת גרעינים תורניים רחבי הארץ מדרו כי הם "אבלים וכואבים את לכתו של הרב אלישע זצ"ל.  הרב אלישע היה אבי הגרעינים, איש אשר רוח בו, מורה דרך נפלא שחי ופעל באמונה ובאהבה. כל מגמתו הייתה לעשות חיבורים בין עם ישראל לתורתו. את אהבתו העצומה לעם ישראל ביטא בהרבצת תורה ובהעצמה וחיזוק של העשייה החברתית בכל מקום ואתר". הם הוסיפו: "אנו נשתדל להמשיך לצעוד בדרכו ולהרבות חסד ואהבה ואחדות בעם ישראל, מתוך ענווה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
הרב אלישע וישליצקי
צילום: אורות
מומלצים