שתף קטע נבחר

קמפיין האיחוד הלאומי: "בנט ושקד השתמשו בציונות הדתית - וזרקו אותה"

לקראת הבחירות יעלה ברשת, במודעות ובעלוני בתי הכנסת קמפיין התוקף את שני השרים על נטישת הבית היהודי. המסר: "בנט ושקד עשו סיבוב על הציונות הדתית". המצטרפת הראשונה לימין החדש: העיתונאית קרוליין גליק. ח"כ רחל עזריה לא תמשיך בכולנו של כחלון

 

כרזה של הבית היהודי נגד נפתלי בנט ואיילת שקד שעזבו את המפלגה (צילום: רויטרס)
כרזת הקמפיין(צילום: רויטרס)

 

באיחוד הלאומי שולפים ציפורניים ותוקפים את השרים איילת שקד ונפתלי בנט על נטישתם את מפלגת הבית היהודי: תחת הכותרות "סיבוב מסוכן לפניך" ו"השתמשו וזרקו", יושק מחר (יום ה') קמפיין בחירות 2019 שמטרתו להתאושש מהעזיבה שלא רק הותירה את המפלגה ללא מנהיגיה בשתי הקדנציות האחרות, אלא גם עם קופה ריקה וגירעונית.

 

רשימת הבית היהודי הורכבה בשנים האחרונות מהשילוב בין גלגולה של המפד"ל לבין האיחוד הלאומי של השר אורי אריאל ובהמשך גם ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

 

קמפיין הבחירות של האיחוד הלאומי שיושק מחר יתמקד בבנט, שקד ובמפלגת "הימין החדש" שהקימו, והמסר הוא ששני השרים ביצעו מעשה שלא יעשה, "מתוך מניעים אישיים בנטישה של הבית היהודי עם החובות, ותוך הסתרת המהלך חודשים ארוכים לפני שקרה".

 

 

 

באיחוד הלאומי אמרו היום כי "יש דברים שלא עושים. לא מפלגים את הציונות הדתית והמחנה הלאומי בשביל פוליטיקה קטנה וקידום אישי. לא נוטשים את הדרך גם אם היא ארוכה ורבת אתגרים".

 

בכרזות שיופצו הן בקמפיין הדיגיטלי ברשת והן במודעות, בין היתר בעלוני השבת בבתי הכנסת (ציבור שבנט ושקד מבקשים לשמור עליו), צפויה להתנוסס תמונתם של השניים ומעליה הכיתוב: "בנט ושקד עשו סיבוב פרסה מסוכן לא רק על חשבון האיחוד הלאומי והבית היהודי, אלא על חשבון הציונות הדתית כולה.

 

"הביטוי 'השתמשו וזרקו' מעולם לא היה מדויק יותר. מתברר שהם מעולם לא היו נאמנים לדרך אלא היו עסוקים בקידומם האישי. הציונות הדתית הניפה את דגליה לפני עידן בנט ותמשיך להניף גם אחריו".

 

במקביל, מפלגתם החדשה של שקד, בנט וח"כ שולי מועלם, הודיעה היום על מצטרפת ראשונה: העיתונאית קרולין גליק.

 

בתוך כך, חברת הכנסת מ"כולנו", רחל עזריה, הודיע כי לא תמשיך לקדנציה נוספת. "היתה לי הזכות להיות במפלגה, ועל כך אני מודה לשר האוצר משה כחלון. זכינו לעבוד יחד על חוקים רבים: רפורמות בבנקאות, חקיקות בפינוי בינוי והתחדשות עירונית, הארכת תקופת (חופשת) לידה, תוספת ימי חופשה, ועוד ועוד. עם זאת, נוצרו פערים בתפישת העולם ביני לבין המפלגה, ולפיכך בחרתי שלא להמשיך לקדנציה נוספת", כתבה עזריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כרזת הקמפיין
צילום: רויטרס
מומלצים