שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אני התחקירנית שספגה את מטח הצרחות מאושרת קוטלר"
  לאחר שהתלוננה נגדה במשטרה, תחקירנית ערוץ 10 יפעת קלמר כתבה בפייסבוק: "ההקלטה מדברת בעד עצמה, זה היה מופע אימים". קוטלר: "כל הטענות הן עורבא פרח"

   

  "תגידי, את דפוקה?": האזינו לאושרת קוטלר

  "תגידי, את דפוקה?": האזינו לאושרת קוטלר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "אני התחקירנית שזכתה לספוג את מטח הצרחות ומופע האימים של הגברת אושרת קוטלר". התחקירנית יפעת קלמר, שהתלוננה במשטרה נגד עיתונאית ערוץ 10, חשפה את זהותה בפוסט בפייסבוק, שבו טענה כי מדובר "רק בקצה קרחון מתקופה איומה".

   

  לדבריה, היה מדובר ב"תקופה מאוד מורכבת, רוויית בדיקות, מכונים, רופאים ואחיות - כאשר בנוסף לכל זאת נאלצתי להתמודד עם עורך ומגישה שעשו ככל שביכולתם כדי להקשות עליי מעבר למצב הנתון. אחרי תקופה לא מבוטלת של שיחות נזיפה בלתי נתפסות, הבנתי שאני חייבת לתעד את הזוועה".

     

  יפעת קלמר ()
  התחקירנית יפעת קלמר

  ההקלטה קיימת ומדברת בעד עצמה", כתבה קלמר. "היא פשוט תובנה של הבנה שהמצב לא יכול להימשך, ואין מילים לתאר את מה שאני עוברת. לא ידעתי מה יהיה באותה שיחה שהגעתי אליה טעונה אחרי כמה וכמה שיחות בסגנון באשר להיעדרויות שלי עקב מצבי הרפואי. גם לגברת קוטלר וגם לעורך התכנית לא היו תלונות על עבודתי המקצועית. ההתנהלות הייתה מקוממת בייחוד בשל היותה התנכלות אישית, בייחוד בימים קשים שבהם במקום לקבל תמיכה - קיבלתי עוד מטר אבנים ממקום עבודתי".

   

  "אני יודעת שצפויים לי ימים לא קלים", הודתה התחקירנית :אני יודעת שאני לא בכירה בערוץ וראשי הערוץ בטח ובטח לא מצודדים בי, אבל אני יודעת שלא מתקבל על הדעת להמשיך להתנהל כאילו דבר לא אירע".

   

  כמה שעות לפני כן כתבה קוטלר בעצמה פוסט פייסבוק, והתייחסה לפרשה: "היום הגישה נגדי תחקירנית שעבדה תחתיי תלונה על תקיפה. לפני שאבהיר כאן את הדברים אומר מיד - לא היו דברים מעולם. כל טענותיה של התחקירנית הן עורבא פרח. שקר וכזב. בשיחה אליה זומנה התחקירנית נכח גם עורך התוכנית ניר בכר. שנינו עיתונאים ותיקים. שנינו נדהמנו מעוצמת המהומה שהתחקירנית החליטה לחולל בכוונת מכוון בשיחה הזאת".

    

  "חשוב להבהיר", הוסיפה קוטלר. "התחקירנית לא זומנה לשיחת פיטורים, אלא לשיחה שנועדה לאפשר לה להמשיך לעבוד במערכת, למרות חוסר שביעות רצון מתמשך מהתנהלותה המקצועית. אלא שהיא, מצויידת באמצעי הקלטה, בחרה להוביל את השיחה לצעקות כשהיא מטיחה בנו שוב ושוב שאנחנו מתנכלים לה ורוצים לפטר אותה. לצערי נגררתי לצעוק חזרה. תבעתי ממנה לשבת רק כדי שתקשיב לדברנו. איש לא איים. איש לא 'כלא'. בדיוק להיפך, הוצע לה לנסות לפתוח דף חדש במסגרת עבודתה".

  אושרת קוטלר (צילום: ערוץ 10) (צילום: ערוץ 10)
  אושרת קוטלר(צילום: ערוץ 10)
   

  קוטלר כתבה כי היא "מזמינה את העובדת לפרסם לא רק ציטוטים חלקיים מהשיחה, אלא את הדברים במלואם, וגם שיחה נוספת שיזמתי למחרת ושבה הצטערתי על הטונים הגבוהים. 27 שנים אני עובדת לצד תחקירנים, כתבים מפיקים ועורכים. כולם יעידו שהמגזין הוא משפחה חמה ותומכת. צר לי שהפעם בחרה העובדת לנהל מסע הכפשות נגדי ונגד מעסיקיה".

   

  הבוקר הגיעה התחקירנית לאחת מתחנות המשטרה באזור המרכז ועמה הקלטות המוכיחות לדבריה את טענותיה, כמו גם הקלטות של בכירים בערוץ 10 על פי התלונה שהגישה, לפני כמה חודשים היא אובחנה כסובלת ממחלה קשה מאוד ועל כן נאלצה להיעדר מהעבודה לצורך בדיקות רפואיות. לדבריה, בתחילה אמרו לה קוטלר ובכיר אחר בערוץ כי אם תיעדר ולא תביא את התיק הרפואי שלה - הם ייאלצו לפטר אותה.

   

  אך שיאה של הפרשה, לדבריה, התרחש כשזומנה לשיחה בחדרה של קוטלר. בהקלטה שהעבירה למשטרה היא נשמעת לכאורה מבקשת לצאת מהחדר, אולם קוטלר נשמעת אוסרת עליה בצעקות: "שבי פה ותשתקי". לטענת העובדת, היא שאלה את קוטלר אם היא רוצה לפטר אותה, וזו, בתגובה הלמה בשולחן וצעקה: "לא! אם אני רוצה לפטר אותך – מחר בבוקר אני עושה את זה. את חושבת שיש לי בעיה? אני שמה Damn על מישהו?".

  עורך דין יניב שגב ()
  עורך דין יניב שגב

  לטענת המתלוננת, כשיצאה מחדרה של קוטלר, הבחינו עובדים שנכחו במקום שהיא מבוהלת ונסערת. לדבריה, היא עדכנה את מנכ"ל הערוץ ובכירים אחרים - והם אמרו לה כי אם היא מרגישה מאוימת - היא יכולה לפנות למשטרה. עוד אמרה, כי לאחר האירוע התקשרה אליה קוטלר להתנצל ואמרה לה: "סליחה, איבדתי את זה".

   

  עו"ד יניב שגב, המייצג את המתלוננת, אמר: "כשהודיעו למרשתי את בשורת האיוב שלפיה חלתה במחלה קשה וסופנית - היא ציפתה לקבל חיבוק ולא מכות, איומים והתעללות מצד אשת התקשורת. אף שהדבר הובא לידיעת מנכ"לי הערוץ ויועציו המשפטיים, בחרו הם להשתיק את הפרשה ולא לעשות דבר".


  פורסם לראשונה 02/01/2019 22:12

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים