שתף קטע נבחר

אחרי 21 שנה: דניאל נחמני הורשע ברצח נועה אייל

ביהמ"ש הרשיע את מי שנעצר 15 שנה לאחר רצח נועה אייל, שגופתה נמצאה ביער רמות בירושלים. ה-DNA שלו התאים לזה שנמצא על הגופה. ההתאמה התקבלה בזכות דגימה מיריקה שלו ברחוב. הוא הורשע במעשה סדום וזוכה מאונס מחמת הספק. משפחת הנרצחת: "לא הקלה ולא נחמה"

 

דניאל נחמני נועה אייל (צילום: אוהד צויגנברג באדיבות המשפחה)
נועה אייל ז"ל ודניאל נחמני(צילום: אוהד צויגנברג באדיבות המשפחה)

21 שנים אחרי שנרצחה נועה אייל הרשיע הבוקר (יום ה') בית המשפט המחוזי בירושלים הבוקר את דניאל נחמני ברצח בכוונה תחילה של הנערה בת ה-16 בשנת 1998 ביער רמות בירושלים. נחמני זוכה מעבירת אונס באייל ז"ל מחמת הספק. נוסח הכרעת הדין טרם הותר לפרסום. גזר הדין יינתן ב-6.2.

 

לעיון בחלק המצומצם של הכרעת הדין שהותר לפרסום - לחצו כאן

 

"ההכרעה מבוססת בעיקרה על השוואת דגימות DNA מגופת המנוחה ומהמעיל שלבשה ל-DNA של הנאשם", קבעו השופטים, "הזיכוי מעבירת האינוס הוא לנוכח המסקנה העולה מעדות המומחה לרפואה משפטית מטעם המאשימה, שלפיה ייתכן כי לא בוצע אינוס אלא רק מעשה סדום". סגן נשיא בית המשפט, השופט יורם נועם: "הנאשם הוביל את המנוחה ברכבו ליער רמות, הפשיט אותה מבגדיה, ביצע בה מעשה סדום בעודה נאבקת עימו, ובהמשך רצח אותה בכך שרוצץ את גולגולתה באמצעות חפץ קהה".

 

 

בני משפחת אייל לא נכחו בדיון, אבל בתגובה להכרעה נמסר מטעמם: "לרוע שלקח את חייה של נועה אין זכות להתהלך חופשי ככל האדם. כך סגר היום את המעגל בית המשפט בירושלים. הסדר, כביכול, שב על כנו, כראוי לחברה מתוקנת. לנו, המשפחה של נועה, לא תהיה בכך שום הקלה וגם לא נחמה".

 

עורכי הדין דני ויטמן וענת גרינבאום מפרקליטות מחוז ירושלים: "אנו מחזקים את ידי בני משפחתה של נועה אייל ז"ל אשר ימשיכו לשאת את הכאב והצער, ומקווים שהרשעתו של הנאשם וחשיפת האמת תביא למזור כלשהו. אנחנו שבעי רצון מכך שהנחנו את ידינו על אדם שביצע רצח שטלטל את ירושלים לפני 21 שנים". עו"ד ויטמן הוסיף כי המדינה תדרוש עונש חמור.

 

על פי הודעת הפרקליטות, נועה אייל המתינה לאוטובוס בדרכה לביתה בשכונת רמות. נחמני עצר את רכבו סמוך לתחנה שבה המתינה והיא נכנסה לרכבו. במהלך הנסיעה החליט נחמני לסטות מהכביש, נסע לשביל בתוך יער רמות, שם ביצע בה מעשה סדום בעודה נאבקת בו, ולאחר מכן רצח אותה באכזריות. בית המשפט זיכה את הנאשם מחמת הספק מעבירת האינוס.

 

עורכי הדין עופר אשכנזי ומיכל רובינשטיין, שמייצגים את נחמני מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרו היום: "אנו נלמד את החלטת בית המשפט. יש לציין שדניאל נחמני ממשיך לטעון כי הוא חף מפשע".

 

 

 (צילום: Google, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ) (צילום: Google, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ)
(צילום: Google, גיל יוחנן, נועם מושקוביץ)
 
נחמני לאחר מעצרו ב-2014 ()
נחמני לאחר מעצרו ב-2014

נועה אייל ז"ל. במשך יותר מ-15 שנים לא היה קצה חוט בחקירה (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
נועה אייל ז"ל. במשך יותר מ-15 שנים לא היה קצה חוט בחקירה(באדיבות המשפחה)

גופתה של אייל נמצאה בפברואר 1998 כשעליה סימני אלימות קשים. בניתוח הגופה שבוצע נלקחו דגימות DNA של הרוצח, אך במשך שנים התיק נותר בגדר תעלומה, לא נמצא קצה חוט שיוביל לזהות הרוצח והמשטרה לא הצליחה למצוא פרופיל שיתאים ל-DNA שנמצא בזירה. בשנת 2014 הושגה פריצת דרך דרמטית בתיק הרצח: קרוב משפחה של נחמני נעצר שנה קודם לכן ונלקחה ממנו דגימת DNA. היא הוכנסה למאגר המשטרתי, ונמצאה דומה לראיות שנאספו בזירה.

 

במשטרה החלו לחקור ולבצע חיתוך נתונים של חשודים פוטנציאליים שעשויים להוביל לחשוד המרכזי. כ-16 שנים אחרי שהמקרה זעזע את המדינה הגיעה ראיית הזהב שהובילה היום להרשעתו של נחמני - דגימת DNA שנלקחה מיריקה שלו על מדרכה נמצאה מתאימה לדגימות שנאספו בזירת הרצח. סנגוריו של נחמני טענו כי ראיית ה-DNA הושגה באופן לא חוקי ויש לפסול אותה.

 

בעקבות פריצת הדרך, במשטרה התחילו לבנות פרופיל של חשודים אפשריים, שהתבסס על פיסות מידע רבות כמו גיל, מקום מגורים, עבר פלילי, שירות צבאי, מצב בריאותי, בעלות על רכב ועוד. בעזרת המודל הגיעו החוקרים למספר רב של חשודים, והחלו לצמצם את הרשימה עד שהגיעו לנחמני. השערת החוקרים התחזקה לאחר שנמצא כי הטלפון הסלולרי שלו אוכן בשעה 23:55 בליל הרצח באזור "הדווידקה" בירושלים, שם עלתה נועה אייל לטרמפ שממנו לא שבה.

 

בשלב הזה פתחו החוקרים בחקירה סמויה אחר נחמני כדי לאסוף ממנו דגימת DNA, במטרה להצליבה עם הדגימה שנלקחה בזירת הרצח. במסגרת המעקב אחריו, באחת הפעמים שהלך ברחוב הוא ירק יריקה. החוקרים אספו את דגימת הרוק מהרצפה והצליבו את הנתונים עם הממצאים הפורנזיים שנלקחו מהזירה ביום הרצח. היום, אותה הצלבת DNA הובילה את בית המשפט להרשיע את נחמני בביצוע הרצח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג באדיבות המשפחה
דניאל נחמני ונועה אייל ז"ל
צילום: אוהד צויגנברג באדיבות המשפחה
מומלצים