שתף קטע נבחר

טראמפ על אפל: "לא מודאג, שייצרו בארה"ב"

בעקבות המשבר בחברה שהודיעה על מכירות נמוכות מהצפוי של האייפון, אמר הנשיא: "אמרתי לטים קוק, שהוא חבר שלי ואני מחבב אותו מאוד, 'תייצר את המוצר שלך בארה"ב'". לדבריו, "סין היא המוטבת העיקרית של אפל"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אמש (יום ו') שאינו מודאג מצניחת המניה של אפל וקרא לענקית הטכנולוגיה לייצר את האייפון בארה"ב במקום בסין. "אמרתי לטים קוק (המנכ"ל), שהוא חבר שלי ואני מחבב אותו מאוד, 'תייצר את המוצר שלך בארה"ב'. סין היא המוטבת העיקרית של אפל, יותר מאיתנו, בגלל שהם בונים את המוצר שלהם בעיקר בסין".

"זה רגע מכונן בקריירה של מנכ"ל אפל"


דונאלנד טראמפ על מסקנות מפגישה עם נציגי הקונגרס האמריקני (צילום: רויטרס)
לא מודאג. טראמפ(צילום: רויטרס)
טראמפ נשאל אם אינו חושש מההשפעה של מניית אפל על הכלכלה האמריקנית והשיב כי התשובה היא שלילית, מכיוון שאפל מייצרת בעיקר בסין. "אפל הולכת להיות בסדר, זאת חברה נהדרת", אמר הנשיא האמריקני. הוא טען כי המניה של החברה זינקה ב"מאות אחוזים" מאז שנכנס לתפקידו - על אף שהנתון האמיתי הוא 18.5%.

 

מניית אפל איבדה כ-10% מערכה ביום חמישי, אחרי שהמנכ"ל קוק הודיע למשקיעים כי ההכנסות לרבעון הפיסקלי הראשון של 2019 יהיו נמוכות מהצפוי בעד תשעה מיליארד דולר. הסיבה המרכזית: מכירות חלשות מהצפוי של האייפון, בעיקר בסין.

 

ייצור אייפונים במפעל פוקסקון (צילום: AP)
ייצור אייפונים במפעל פוקסקון(צילום: AP)
החלקים המרכיבים את האייפון מיוצרים ברחבי העולם, כולל בארה"ב, אבל ההרכבה הסופית של המכשיר מתבצעת בסין, בעיקר על-ידי היצרנית "פוקסקון". אפל אינה מעוניינת להעביר את הייצור לארה"ב בין היתר בגלל השכר הגבוה והמחסור בעובדים מיומנים. אם הייצור בכל זאת יעבור לארה"ב - המחיר צפוי לזנק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים