שתף קטע נבחר

נתניהו מעלה הילוך: "לא מתחילים שימוע לפני הבחירות"

על רקע האפשרות שיזומן לשימוע לפני תשעה באפריל, פרסם ראש הממשלה סרטון בעמוד הפייסבוק שלו שבו השווה בין ההליכים נגדו ל"כריתת יד של אדם שהורשע בגניבה": "לא פותחים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים אותו לפני"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב (שבת) התייחסות מצולמת נוספת לאפשרות שיזומן לשימוע לפני הבחירות לכנסת בתשעה באפריל. בעמוד הפייסבוק שלו הוא העלה סרטון שבו הוא נראה אומר: "לא פותחים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים אותו לפני הבחירות". בסרטון הוא השווה בין ההליכים המשפטיים נגדו לכריתת יד לאדם שהורשע בגניבה.

 

"תשמעו קטע", פותח נתניהו את הסרטון. "אדם הולך ברחוב במדינת מזרח תיכונית מסוימת, כתף תפורה, פרוטזה מידלדלת. שואלים אותו: 'מה קרה?' - והוא אומר: 'הורשעתי בערכאה ראשונה בגניבה'. ומה קרה אחר כך? 'זוכיתי בערעור'. מישהו יכול להחזיר לו את היד? מישהו יכול להחזיר לכם את הבחירות? לא מתחילים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים את השימוע עד הבחירות".

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה בתגובה על סרטון של ראש הממשלה: "נתניהו, תירגע, אף אחד לא יוריד לך את היד. על שוחד פשוט שולחים לכלא".

 

התשובה של לפיד:

 

גם שלשום פרסם נתניהו הודעה מצולמת, שבה התייחס שוב לסוגיה. בסרטון אמר נתניהו: "במשך שנים מפעילים מפגיני השמאל והתקשורת לחץ בריוני ולא אנושי על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר - גם כשאין כלום. הלחץ הזה מגיע לשיאו בימים אלה. מנסים לכפות על היועץ להתערב התערבות גסה בבחירות על ידי הזמנתי לשימוע - כשידוע מראש שלא ניתן לסיים את השימוע עד הבחירות".

 

אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)

ראש הממשלה הוסיף כי "לא ייתכן לפתוח בשימוע לפני הבחירות, אם לא ניתן לסיימו עד הבחירות. לא יעלה על הדעת שהציבור ישמע רק טענות של צד אחד ולא ישמע את התשובות של הצד השני. הרי השמעת התשובות הביאה פעם אחר פעם לסגירת תיקים בעבר.

 

"זאת בדיוק הסיבה שאף פעם לא פתחו בשימוע לפני הבחירות אם לא יכלו לסיים אותו עד הבחירות. וזאת בדיוק הסיבה שהשמאל מנסה לעשות עכשיו את ההיפך, כי המטרה שלו ברורה: לנסות להדיח ראש ממשלה באמצעות משפט שדה וגניבת הבחירות מכם, אזרחי ישראל".

 

בסיום הסרטון אמר ראש הממשלה: "איך אמר אחד מחברי הליכוד? 'הם יודעים שהקבוצה שלנו תמיד מנצחת, אז הם מנסים ללחוץ על השופט להוציא את מסי מהמשחק'".

 

באותו ערב התבקש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להתייחס לנושא בתום כנס משפטי שבו השתתף בחיפה. על השאלה האם יש החלטה עקרונית למנוע זימון לשימוע לפני הבחירות, השיב מנדלבליט כי "אני לא יכול לענות על זה. כרגע אנחנו עוד עובדים".

 

דבריו של נתניהו נאמרו יומיים לאחר הדיווח שלפיו היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן והצוותים שלהם עושים מאמצים לסכם את תיקי החקירה של ראש הממשלה בתוך כחודש וחצי - לפני הבחירות לכנסת ה-21. המטרה: הציבור יוכל לדעת טרם ההצבעה בקלפי מה מצבו המשפטי של נתניהו.

 

 

הערכות: ראיות מספיקות להגשת אישום בעבירות מרמה והפרת אמונים נגד נתניהו

לפי ההערכות, כבר עתה מסתמן כי יש נגד נתניהו ראיות מספיקות להגשת כתב אישום בעבירות של מרמה והפרת אמונים תוך ניגוד עניינים, אולם הנושא העיקרי הנדון בהתייעצויות אלה הוא אם יש ראיות מספיקות ברמת ודאות הנדרשת לצורך הרשעה גם בעבירת השוחד.

 

במפגש שנתי שערך מנדלבליט בשבוע שעבר עם יועצים משפטיים לממשלה ופרקליטי מדינה בעבר, הביעו רוב הנוכחים עמדה שיש לעשות מאמץ לסכם את התיקים עוד לפני הבחירות, כדי שבפני הציבור תהיה מונחת תשתית לפני שיטילו את הפתק בקלפי.

 

עם זאת, הנוכחים הדגישו כי מנדלבליט לא התייעץ עמם מה עליו לעשות, והנושא עלה אגב עיסוק באקטואליה. הם הבהירו כי יום העיון עסק בנושאים אקטואליים שעל הפרק ובהם חוק הלאום, חוק היועמ"שים, חוק ההסדרה ועוד.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים