שתף קטע נבחר

ליברמן: "נתניהו מציף פייק סקרים, זה כמו הערבים נוהרים"

בריאיון לאולפן ynet הבהיר יו"ר ישראל ביתנו כי לא יחבור למפלגה אחרת: "אין שום סיכוי שנצטרף למישהו. גם אנחנו, גם הימין החדש, הבית היהודי ואורלי לוי נעבור את אחוז החסימה. אין שום סיכוי שהליכוד יקבל יותר מ-25 מנדטים"

 

 

יו"ר ישראל ביתנו בטוח שהליכוד לא יעבור את רף 25 המנדטים, וטוען כי "מבית ראש הממשלה מפורסמים פייק סקרים". בריאיון לאולפן ynet אמר שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן כי "נתניהו, כמו שהוא עשה את תרגיל הערבים נוהרים, כרגע הוא מציף את השוק בכל מיני סקרים שהם בעיקר מניפולציה".

 

"ערכנו סקר עומק. אין שום סיכוי שהליכוד יעבור 25 מנדטים בבחירות הבאות", אמר ליברמן בריאיון. "כשאתה שואל על עמדות, אז אין סיכוי. נתניהו אומר שכאילו אף אחד חוץ מהליכוד לא עובר את אחוז החסימה, לכן אל תבזבו את הקולות - זה תרגיל ברור, זו האסטרטגיה שלו. כל הנושא של הגוש ושלא עוברים את אחוז החסימה זה למעשה תחליף לערבים נוהרים באוטובוסים".

 

לדברי ליברמן, "נתניהו מנסה לשתות את כל המנדטים של כל המפלגות, הוא משתמש במניפולציה תקשורתית, בעיקר הצפה עם כל מיני סקרים שאין להם קשר למציאות. אנחנו מופצים בפייק סקרים, בעיקר מבית היוצר של ראש הממשלה. תסתכלו מה המרצה גבי וימן אמר ב-ynet על הסקרים. אם שואלים אותי - הימין החדש, הבית היהודי, אורלי לוי ואנחנו - כולם עוברים את אחוז החסימה. גוש הימין גדל, הוא סביב 70 אחוז, ולכן יש מקום לכולם".

אביגדור ליברמן בראיון לאולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
אביגדור ליברמן באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

אתה מוריד מסדר היום מצב שבו כחלון ואתה מתחברים לליכוד?

"אני לא יודע מה יעשה כחלון, אני יודע מה יעשה אביגדור ליברמן. אין שום סיכוי שאנחנו נצטרף למישהו. אנחנו רצים עד הסוף, לבד, ישראל ביתנו".

 

- האם קיים סיכוי שאתה לא תמליץ על נתניהו? 

"יש שני דברים לגבי ישראל ביתנו - א. אנחנו יכולים אך ורק להיות בימין, ומה שחשוב לנו זה לא הפרסונה אלא המצע, קווי היסוד. אני אדרוש יד חופשית במאבק לטרור. רק הלילה ראינו עוד פיגוע, ומחר צריכים להעביר עוד 15 מיליון דולר".

 

-בני גנץ צפוי להתחיל לדבר השבוע. אתה מבין למה הוא שותק?

"אני מאחל הצלחה לכולם שם. אנחנו לא מתכוונים להשמיץ אף אחד, אנחנו לא נעשה קמפיינים נגטיביים. אנחנו נעשה קמפיין חיובי על ישראל ביתנו".

 

אמרת שאתם תרוצו לבד? אין שום סיכוי שתחברו לסיעה אחרת?

"אין שום סיכוי. אני חוזר ומבהיר - אנחנו לא מתכוונים להתחבר לאף אחד, אנחנו נרוץ כישראל ביתנו עד הסוף כסיעה נפרדת".

 

בסוף השבוע העברת ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה כלפי המזכיר הצבאי.

"אני חושב שמצאו ש.ג., הפילו תיק על מישהו מסיבות פוליטיות ולא שום דבר ענייני. אבי זה אדם שגדל בהתיישבות, בוגר המכינה הקדם-צבאית עלי, היה מח"ט חברון שגם ביישוב היהודי בחברון אהבו אותו. להאשים אותו בנטייה שמאלה זה טירוף מוחלט. גם הדרך שביום שישי מזמינים לקריה את מי שהיה מפקד חטיבת קומנדו כדי לרשום לו הערה פיקודית. אני לא זוכר פעם אחת שדו"צ מפרסם הודעה על הערה פיקודית לקצין. גם הדרך וגם המהות, זה פשוט בושה וחרפה".

ארכיון. נתניהו וליברמן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ארכיון. נתניהו וליברמן(צילום: EPA)

ראוי שראש ממשלה יעביר מסר נגד היועמ"ש בזמן מערכת בחירות?

"עמדתי היא ברורה. קודם כל יש הצפה של הדלפות מפרקליטות ומשטרה. אנחנו ראינו שהמשטרה עשתה פרסום מוחלט של כל החומרים. זה דבר לא ראוי. כל ההדלפות מכיוון מערכת אכיפת החוק זה דבר בלתי נסבל. דבר שני, אי אפשר להרשיע אדם בתקשורת. מבחינתי אין שום סיבה שאנחנו לא נשמור על חזקת החפות לראש הממשלה, ולכן מבחינתי ראש הממשלה יכול לתפקד עד הכרעת בית המשפט. דין ראש הממשלה זה לא דין בוזגלו ולא דין ליברמן. אני יכולתי בתור שר הביטחון להתפטר ולחזור. ראש הממשלה, ברגע שהוא מתפטר, אז כל הממשלה מתפטרת".

 

אתה חושב שכדאי לקרוא ליועמ"ש לפרסם את החלטתו?

"זה יעזור לנתניהו מבחינת אלקטורלית. אין כמו להיות נרדף, במיוחד בימין. אבל אני חושב שגם הוא, עם כל היתרונות האלקטורליים, היה מוותר על התענוג הזה".

 

תיק הביטחון הוא התנאי שלך לכניסה לממשלה הבאה?

"ללא ספק זו תהיה העדיפות הראשונה".

 

גם בנט שם את זה כתנאי. איך זה יסתדר?

"זה עדיפות ראשונה, זה לא תנאי. תנאי זה קווי יסוד בנושא דת ומדינה, מאבק בטרור".

 

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם (הליכוד) התייחס באולפן ynet לטענת ליברמן, שלפיה נתניהו מציף את השוק בסקרים מזויפים: "אני מכבד את ליברמן, ואתה יודע למי הנבואה ניתנה. אני חושב שהליכוד יקבל הרבה יותר מ-30. זה מה שהציבור חושב. זה המבחן הציבורי. אם אזרחי מדינת ישראל הם אנשים הגיוניים, והם חושבים שראש הממשלה מושחת - אז שלא יצביעו בשבילו".

 

ארדן: אני סומך על מנדלבליט, אבל...

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס באולפן ynet לסוגיית פרסום החלטת היועמ"ש באשר לתיקי נתניהו לפני הבחירות ואמר: "אני חושב שעלולה להיות פגיעה בדמוקרטיה אם הליך השימוע יתחיל בזמן מערכת הבחירות, כי ברור שהוא לא יוכל להסתיים, והציבור יקבל תמונה מעוותת של האשמות".

 

 

- אבל גם אי קבלת המידע המלא זו יצירת עיוות.

"בעל הסמכות להחליט זה רק היועמ"ש".

 

- אתה מגבה אותו וסומך עליו?

"אני סומך עליו לחלוטין. אם השימוע יתחיל בזמן מערכת בחירות, אז הציבור יראה שהתחיל תהליך שכביכול מלמד על רצינות ההאשמות, ומצד שני לא תהיה לציבור הזדמנות לראות מה התוצאה. ואולי ראש הממשלה ישכנע את היועץ שאין בדברים ממש? הציבור מודע לטענות. המשטרה פרסמה את המלצותיה, הציבור יודע מה קורה. לא יקרה שום דבר אם ידחו אותו לאחר הבחירות. אחרת עלול להיות עיוות והשפעה פסולה על העם, וזו פגיעה בדמוקרטיה".

 

- ליברמן אמר שזה ישרת את נתניהו ואת הליכוד.

"אני חולק עליו לחלוטין. באחת ממערכות הבחירות האחרונות, כשהתפרסמו החלטות לגבי ליברמן, אני זוכר שהוא תקף את זה בחריפות".

 

- בליכוד מכינים על גנץ תיק. אתם מכינים עוד הפתעות לימים הקרובים?

"כשמדובר על דמוקרטיה, זה דבר הזוי שמגיע אדם כל כך בכיר, רמטכ"ל לשעבר, ועד כה לא חושב שראוי שיפרוש את דעותיו בפני הציבור. אני חושב שהוא יעשה זאת בסופו של דבר, אבל עצם העובדה שהא דוחה את פרסום עמדותיו זה דבר מדאיג בעיניי וניצול לרעה של הדמוקרטיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ליברמן, היום
צילום: אבי מועלם
מומלצים