שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר בממשלה: מהיום טיפולי שיניים חינם עד גיל 18

  הממשלה אישרה פה אחד את הצעת סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן להרחיב את רפורמת טיפולי השיניים שיזם, עד לגיל 18. עד היום ניתנו טיפולי השיניים מגיל 8 ועד לגיל 16

  הממשלה אישרה היום (א') את הרחבת רפורמת טיפולי השיניים. מהיום, יינתנו חינם עד גיל 18 בקופות החולים. בחודש הבא יסובסדו גם טיפולי שיניים לקשישים מגיל 75 ומעלה.

   

  הממשלה אישרה היום את הצעת סגן שר הבריאות חבר הכנסת יעקב ליצמן להרחיב את רפורמת טיפולי השיניים עד לגיל 18. עד היום ניתנו טיפולי השיניים מגיל 8 ועד לגיל 16.

  עם אישור הממשלה ההחלטה נכנסת לתוקף מיידי ורפורמת טיפולי שיניים חינם לילדי ישראל מתרחבת עד גיל 18. מדובר במהלך רחב היקף אותו יזם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן עוד בכניסתו לתפקיד בשנת 2015.

   

  במסגרת הרפורמה, טיפולי שיניים יינתנו ללא השתתפות עצמית או בהשתתפות עצמית בסכום של 24 שקלים לטיפול, ולא יותר מ-49 שקלים לביקור. את השירות ניתן לקבל בקופות החולים בהן מבוטחים הילדים, במרפאות הקופה או במרפאות הקשורות איתה בהסכם.

   

   ( ) ( )
   

    

  על פי נתוני משרד הבריאות ישנם 781 מרפאות בהם ניתן לקבל את טיפולי השיניים:

  כללית – 253 מרפאות (100 מרפאות של הקופה ו-153 מרפאות בהסדר)

  מכבי – 97 מרפאות (52 מרפאות של הקופה ו-45 בהסדר)

  מאוחדת – 156 מרפאות (52 מרפאות של הקופה ו-104 בהסדר)

  לאומית – 275 (כולן בהסדר).

   

  בשנת 2017 היו 5.4 מיליון טיפולי שיניים לכ-850 אלף ילדים. באותה השנה היו 689 בדיקות על ידי רופא; 1090 צילומי רנטגן; 119 הדרכות להיגיינה אוראלית; 366 הסרות אבנית; 395 טיפולים בפלואוריד; 846 שחזורים (סתימות); 455 קרי שימוש בגז צחוק; 235 עקירות וכדומה.

   

  עוד עולה מהנתונים שכ-34% מהילדים בגילאים שנתיים ועד חמש-עשרה קיבלו טיפולי שיניים במסגרת הרפורמה בקרב הגילאים שש עש חמש עשרה כ-45% מהילדים קיבלו טיפולי שיניים.

   

   

   טיפולי שיניים יינתנו ללא השתתפות עצמית או בהשתתפות עצמית בסכום של 24 שקלים לטיפול (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  טיפולי שיניים יינתנו ללא השתתפות עצמית או בהשתתפות עצמית בסכום של 24 שקלים לטיפול(צילום: shutterstock)

   

  סגן שר הבריאות ליצמן אמר: "אני חש סיפוק עצום על שהצלחתי להגיע ליעד אותו הצבתי עם כניסתי לתפקיד במשרד הבריאות. התחלנו את רפורמת השיניים לילדים מגיל 8 ועלינו שנה אחר שנה עד לגיל 18. בזה תם בהצלחה מהלך חברתי לאומי אותו יזמתי למען ילדי ישראל מכל האוכלוסיות ללא הבדל ואפליה.

   

  "אני מברך על הירתמות כל חברי הממשלה להעביר את הרפורמה, ולהזכירכם בתחילת הדרך עברנו קשיים ומהמורות אך לא הרפיתי", עוד הוסיף ליצמן: "זהו צדק חברתי ותיקון עוול היסטורי למען ילדי ישראל. טיפולי השיניים היו במשך כל השנים הוצאה גדולה ומיותרת בכיסם של כל אזרחי ישראל וכיום הם ניתנים ללא עלות במסגרת סל שירותי הבריאות הממלכתי בקופות החולים".

   

  מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב הוסיף: "אני גאה לומר כי החל מהיום, הורים לא ידרשו עוד לשבור קופת חיסכון עבור בריאות השן לילדיהם. נושא חשוב זה הוא אבן דרך בדרכנו לקיים חברה שבה ערכי הבריאות נגישים, זמינים ושווים לכל כיס".

   

  מהסתדרות רופאי השיניים נמסר: "ההסתדרות לרפואת שיניים מברכת על החלטת ההמשלה להרחיב את רפורמת טיפולי השיניים. יחד עם זאת ההסתדרות קוראת לראש הממשלה לשלב לאלתר את רופאי השיניים הפרטיים ברפורמה, כפי שהוחלט על ידה ב-2010.

   

  לא ייתכן שבמשך שמונה שנים לא נמצאה הדרך לשלב את רופאי השיניים הפרטיים ברפורמה חשובה זו. הדבר פוגע בחופש הבחירה של אזרחי ישראל ובאיכות ורמת טיפולי השיניים".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  טיפולים בחינם עד גיל 18
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים