שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נפרדים מהחזיר: רשת הנקניקיות ביירן מרקט הוציאה את החזיר מהתפריט
  אחרי שרשת "אגאדיר" הוציאה את החזיר מהתפריט ואחרי שרשת "ג'פאניקה" הוציאה את השרימפס, גם רשת "ביירן מרקט" נפרדת מהבשר הלבן. מנכ"ל הרשת: "ברגע שמוכרים חזיר זה מרחיק חלק מהאוכולוסיה"

  חודשים ספורים אחרי שרשת "אגאדיר" הוציאה את החזיר מהסניפים ופותחת סניף כשר בבני ברק, ושבוע בלבד אחרי שרשת "ג'פאניקה" הוציאה את השרימפס מהתפריט, רשת הנקניקיות "ביירן מרקט" מודיעה כי הוציאה את בשר החזיר מהתפריט, ומתכוננת לפתוח בקרוב סניף כשר ראשון בטרמינל 3 בנתב"ג. 

   

  לפני כשלושה חודשים רכשה קבוצת "פרימרו" (שבבעלותה גם רשת מסעדות הבשר "אנגוס") 50 אחוזים מרשת "ביירן מרקט". מאחורי הקבוצה עומדים המנכ"ל דוריאן קופיט ואיש העסקים, פאדי דבאח. רשת "ביירן מרקט" מונה 5 סניפים ובתוך חודש וחצי - ייפתח הסניף ה-6 הכשר.

    (צילום: שי בן אפרים)
  (צילום: שי בן אפרים)
  לא ברור לחלוטין האם יש קשר ישיר בין שני המהלכים - הוצאת החזיר מהתפריט ופתיחת סניף כשר - אבל לפחות לדברי מנכ"ל הרשת, דוריאן קופיט, החיבור נעשה: "קנינו לאחרונה את הרשת ומיד סגרנו את החוזה עם טרמינל 3", מסביר קופיט, "ונתב"ג הכריחו אותנו לעשות שם סניף שכל המוצרים שלו כשרים. בסופו של דבר מכרנו חזיר רק בסניף בשרונה מרקט, ולא רצינו שבגלל סניף אחד אנשים יחשבו שכל הרשת לא כשרה".

   

  לא חששתם שהמוצר ייפגע? לא צריך להיות שף בשביל לדעת שכל עיקר הטעם בנקניקיות הבוואריות זה השימוש בשומן חזיר ובחלקי חזיר אחרים.

  "ברגע שמוכרים חזיר זה מרחיק חלק מהאוכולוסיה. נקניקיות החזיר בסניף בשרונה היו חלק קטן מהמחזור של הסניף - בסך הכל שני סוגים של נקניקיות עם בשר לבן בתפריט - ובגלל זה החלטנו להוציא את החזיר משם. אגב, מאז המחזור של הסניף הזה עלה".

   

  ואתה חושב שזה קשור להוצאת החזיר?

  "אני לא יודע אם זה קשור אבל אני כן יודע שיש אנשים שגם אם הם אוכלים לא כשר, כשיש חזיר הם נרתעים. בגלל שיש אנשים שחזיר מפריע להם, ובגלל שהמוצרים עם החזיר הם נתח קטן מהרשת כולה, החלטנו להוציא את זה לגמרי. אולי אם החזיר היה חלק משמעותי ייתכן ולא היינו מוציאים אותו".

  נפרדים מהחזיר (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  נפרדים מהחזיר(צילום: יח"צ)

  קיבלתם תגובות על הדתה?

  "רוב התגובות היו מפרגנות. בפוסט שהעלינו על פתיחת הסניף בנתב"ג, לצד תגובות כמו 'סוף סוף נוכל לבוא לאכול אצלכם', היו גם תגובות אחרות שהצרו על זה שלא יהיו נקניקיות חזיר בנתב"ג".  

   

  חשוב להזכיר, שבדומה למהלך של אגאדיר, אתם עדיין לא רשת כשרה.

  "נכון, בכל הרשת, חוץ מהסניף שיקום בנתב"ג, יש לנו נקניקיות עם גבינה והבשר שלנו לא כשר.

  נוכחות החזיר בתפריט האפילה על כל הרשת והחלטנו להוציא את זה בשביל שמי שמתרחק מחזיר לא יתרחק מאיתנו".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שי בן אפרים
  נפרדים מהחזיר: "ביירן מרקט" מוציאה את הבשר הלבן מהתפריט
  צילום: שי בן אפרים
  מומלצים