שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: החשודים בטרור היהודי שורפים דגל ישראל
  שב"כ הפיץ תמונות של דגלי ישראל שנמצאו בחדרי החשודים עם צלב קרס והכתובת "מוות לציונים", ותיעוד שבו אחד הנערים מכנה את הדגל "מסריח". על הטענות להתעללות ולהשפלה במהלך החקירה מסרו בשב"כ כי המעצר והטיפול בחשודים נעשה לפי חוק

   

  שב"כ פרסם הערב (ראשון) תיעוד של חלק מהנערים העצורים בחשד לרצח הפלסטינית עאישה ראבי בזמן שהם שורפים דגל ישראל, ופרסם תמונה נוספת של דגל עם כתובת "מוות לציונים" לצד צלב קרס שנמצא בחדרו של אחד הנערים. בסרטון נשמע הנער השורף את דגל ישראל קורא: "הדגל המסריח".

   

  בשב"כ תקפו את הביקורת שנשמעה על שיטות החקירה ומסרו כי "שירות הביטחון הכללי פועל על-פי חוק לסיכול טרור באשר הוא טרור". עוד נמסר כי "במסגרת חקירת הפיגוע נתפסו ממצאים אשר מלמדים על מאפייניהם האנטי-ציוניים והקיצוניים וכן על מסוכנותם של החשודים אשר באו לידי ביטוי בפעולות ואמירות קשות נגד מדינת ישראל וסמליה".

   

  טרור יהודי (צילום: תקשורת שב״כ)
  דגל ועליו צלב קרס וכיתוב: "מוות לציונים" שנמצא בחדר אחד העצורים(צילום: תקשורת שב״כ)

  טרור יהודי (צילום: תקשורת שב״כ)
  (צילום: תקשורת שב״כ)

  רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה ()
  הנרצחת עאישה ראבי והרכב הספוג בדמה

  רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה ()
  רכבה של עאישה ראבי

  מיקום תאונת הדרכים בה נרצחה אעישה ראבי, ביחס למיקום הישיבה בה לומדים הנערים העצורים ()

   

   

  "הטענה שנשמעה כאילו החשודים 'נחטפו' הינה מופרכת", אמרו בשב"כ. "החשודים נעצרו מכוח צווי מעצר שהוצאו כדין לפני המעצר על-ידי שופט ומיד לאחר מעצרם נמסרה הודעה על כך לבני משפחותיהם. מכוח החוק, נמנעה מהחשודים פגישה עם עורך דין למשך ששת ימי החקירה הראשונים, שכן הם נחשדים בפעולת טרור חמורה".

   

  בשב"כ הבהירו כי מדובר בצעד שננקט מעת לעת כלפי חשודים ערבים ויהודים כאחד. "הנחקרים מוחזקים לפי נהלי שב"ס בהפרדה מלאה מעצורים בגירים במתקן המעצר", והוסיפו כי "גורמי החקירה פועלים על פי הנחיות גורמי הרפואה והטיפול בשב"ס".

   

  על הטענות להתעללות במהלך החקירה אמרו כי "הנחקרים נבדקו ולא העלו כל תלונות מול גורמי הרפואה של שב"ס ולא מול בתי המשפט במסגרת דיוני הארכת המעצר ועררים שהתקיימו". על הטענות לחילול שבת אמרו כי "במהלך שהותם סופקו לנחקרים על ידי שב"ס כלל צרכי הדת, לרבות ציוד תפילה ובגדים, ואפשרות לקיים פולחן דתי כולל במהלך השבת. הנחקרים קיבלו אוכל כשר ולא עלו כל תלונות מצידם לגבי האיכות או כמות האוכל".

   

  לדברי שירות הביטחון הכללי, "הנחקרים לא העלו עד כה טענות על מצבם הרפואי או הנפשי, או כל טענה בנוגע ליחס אליהם מצד גורמי החקירה. במהלך הדיונים שאלו השופטים את הנחקרים לגבי מצבם, ולא עלו טענות בנושאים אלה מצד החשודים".

   

  אחרי שעורכי דינם של החשודים, עדי קידר ואיתמר בן גביר, תקפו את החוקרים וקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב בחקירה, מסרו בשב"כ כי "שירות הביטחון הכללי לא יירתע ממסע הכפשות והדה-לגיטימציה המתנהל ע"י גורמים בעלי אינטרס, וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעולות טרור, ויעשה כן באמצעות כל הכלים העומדים לרשותו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים