שתף קטע נבחר

נתב"ג במקום ה-307 בעולם בדיוק מבצעי בהמראות

כמעט 1 מכל 3 טיסות שהמריאה בשנה החולפת מנמל התעופה בן גוריון לא יצאה בזמן. איזה נמל מתהדר בתואר המדויק בעולם, ולמה ישראל דווקא נמצאת בחברה טובה

 

 

נמלי התעופה עם הדיוק המבצעי בהמראות הטוב בעולם הם נמלי התעופה של מינסק בירת בלארוס, פנמה סיטי, אוסקה, הונולולו, מוסקבה וטוקיו. כך עולה מהסיכום השנתי של חברת FlightStats שאספה נתונים מכ-400 נמלי תעופה ברחבי העולם. נמל התעופה בן גוריון נמצא הרחק מאחור במקום ה-307.

נתב
נמל התעופה בן גוריון(צילום: shutterstock)
 

 

כ-1 מכל 3 טיסות של אל על נוחתת באיחור

 

סיכום 2018: והכתבה שהכי אהבתם השנה היא... 

 

המראה באיחור היא המראה שיצאה 15 דקות ויותר לאחר הזמן המתוכנן. הסיכום השנתי מציג את נמלי התעופה לפי קטגוריות של גודל (מספר הנוסעים הממריאים) וכולל גם דירוג כללי של כל נמלי התעופה. בקטגוריה של נמלי התעופה הקטנים, אלה שמהם ממריאים בין 2.5 ל-5 מיליון נוסעים בשנה נמצא במקום הראשון שדה התעופה של מינסק. 92.35% אחוזים מהטיסות שהמריאו ממנו יצאו בזמן.

 

בקטגוריה של שדות התעופה הבינוניים, שמהם המריאו בין 5 ל-10 מיליון נוסעים בשנה נמצא במקום הראשון שדה התעופה של פנמה סיטי. 91.11% מהטיסות המריאו ממנו בזמן. בקטגוריה של שדות התעופה הגדולים, 20-10 מיליון נוסעים בשנה, נמצא במקום הראשון שדה התעופה של אוסקה עם דיוק מבצעי של 88.22%.

נמלי התעופה המדויקים בעולם ()
 

הדרגה הבאה היא שדות התעופה שמוגדרים כ"מייג'ור אירפורט" עם בין 20 ל-30 מיליון נוסעים ממריאים. כאן נמצא במקום הראשון שדה התעופה של מוסקבה עם דיוק מבצעי של 87%. ויש גם את קטגוריית נמלי התעופה שמוגדרים כ"מגה" נמלים ומהם ממריאים מדי שנה יותר מ-30 מיליון נוסעים. במקום הראשון בדרגה זו נמצא נמל התעופה הנדה, של טוקיו עם דיוק מבצעי של 85.82%.

חברות התעופה הדייקניות בעולם ()
10 החברות הדייקניות בעולם בשנת 2018, ואל על שבמקום ה-32
 

בקטגוריה של כל נמלי התעופה שנסקרו על ידי FlightStats נמצאים כ-400 נמלי תעופה. נמל התעופה בן גוריון נמצא, כאמור, במקום ה-307, לא בדיוק מקום שאפשר להתגאות בו, עם דיוק מבצעי של 70%. כלומר, כ-30% מכלל הטיסות שהמריאו ממנו יצאו באיחור. אבל אם רוצים להתנחם בנתון הלא ממש משמח הזה, אפשר לראות שנמל התעופה של טורנטו נמצא במקום ה-250, נמל התעופה של לונדון (היתרו) נמצא במקום ה-259, נמל התעופה של ציריך נמצא במקום ה-267 ונמל התעופה של ברלין (שונפלד) במקום ה-241. נמל התעופה של מינכן נמצא קרוב לנתב"ג במקום ה-305 ונמל התעופה של פריז (דה גול) נמצא במקום ה-344.

 

ברשימה של חודש דצמבר מתברר כי שדה התעופה קאושיונג בטייוואן נמצא במקום הראשון ואחריו נמלי התעופה של שנגחאי, פנמה סיטי, קסיאן ביפן ונמל התעופה הרקליון בכרתים, נתב"ג בחודש דצמבר היה במקום ה-258 מבחינת דיוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים