שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  WeRemember#: "כשהאנטישמיות גוברת - זיכרון השואה חשוב מתמיד"
  לקראת יום השואה הבינלאומי, פתח הקונגרס היהודי העולמי בקמפיין להעלאת המודעות לזיכרון השואה - שבשנה שעברה זכה לחשיפה של מאות מיליונים. במסגרתו, סיפורי ניצולים ומסרים מאישי ציבור יוקרנו על מסך ענק באושוויץ

  רונלאד לאודר (צילום: שחר עזרן )
  החינוך הוא המפתח למאבק בהתפשטות האנטישמיות והשנאה. נשיא הקונגרס רונלאד לאודר(צילום: שחר עזרן )
   

  לקראת יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, הקונגרס היהודי העולמי פתח אתמול (יום א') בקמפיין להעלאת המודעות לחשיבות זיכרון השואה ולמאבק בעליית האנטישמיות ושנאת הזרים. במהלך הקמפיין, שנערך זו השנה השלישית ברציפות, ישתפו מיליוני גולשים בעולם את תמונתם כשהם אוחזים בשלט עם ההאשטאג WeRemember#.

   

  הקמפיין נערך בכ-50 מדינות וב-20 שפות, בו זמנית, ויימשך עד ל-27 בינואר, אז יצוין יום השואה הבינלאומי - שחל ביום השנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו ב-1945. תמונות הגולשים, ריאיונות עם ניצולי שואה, ומסרים של משפיעי דעת קהל מכל הרקעים, הגילאים והדתות, יוקרנו על מסך ענק במחנה ההשמדה הנאצי, מה-24 עד ל-27 בינואר.

   

  הקמפיין הקודם, ב-2018, זכה לחשיפה של יותר מ-650 מיליון בני אדם. בקמפיין תומכות הרשתות החברתיות טוויטר וסנאפצ'ט. אונסק"ו, ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, מסייע גם הוא לקמפיין והקים יחד עם הקונגרס היהודי העולמי אתר משותף לחינוך אודות השואה.

   

   

  עדותה בשנה שעברה של ניצולת השואה טובי לוי    (קונגרס היהודי העולמי)

  עדותה בשנה שעברה של ניצולת השואה טובי לוי    (קונגרס היהודי העולמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גם בארץ ארגונים מובילים ואנשי ציבור ייקחו חלק בקמפיין, על מנת להעביר את המסר בקרב האזרחים שיש להמשיך ולספר את זוועות השואה ולהבטיח ש"לעולם לא עוד".

   

  "כאשר תופעות האנטישמיות, שנאת זרים והכחשת השואה הולכות ומתגברות ברחבי העולם, חשוב מתמיד כי זיכרון השואה ייחשף יותר מתמיד, על מנת להבטיח שהזוועות שהיינו עדים להן רק לפני שבעה עשורים, לא יחזרו על עצמן", אמר נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר.

   

  "דו"ח מדאיג של הסוכנות לזכויות יסוד של האיחוד האירופי (FRA) מצא בחודש שעבר כי תשעה מתוך עשרה יהודים אירופים מאמינים שהאנטישמיות הולכת ומחריפה. בנוסף, סקר CNN מזעזע פורסם זמן קצר לפני כן, ועל פיו שליש מהאירופים יודעים מעט מאוד על השואה. עם פחות ניצולים בקרבנו, באחריות הדור הבא לשמר את סיפוריהם וזיכרונותיהם. יחד עלינו לזכור את העבר כדי להגן על העתיד לדורות הבאים", אמר לאודר.

  ניצולת השואה טובי לוי ()
  ניצולת השואה טובי לוי
   

  הקמפיין ייפתח בקריאה ייחודית של ניצולי שואה, שישתפו את סיפוריהם עם הדור הצעיר. בין הניצולים המשתתפים: טובי לוי, פעילה ברשת החברתית שהקדישה את חייה לחינוך הדור הבא בנוגע לסכנות השנאה; וסול דרייר, מייסד להקת "ניצולי שואה" ופעיל למען שימוש במוזיקה בפעילות לזיכרון.

   

  לדברי לאודר, "החינוך הוא המפתח למאבק בהתפשטות האנטישמיות והשנאה, ובהינתן ההשפעה הרחבה של העולם הדיגיטלי כיום, המדיה החברתית היא הכלי הטוב ביותר להגיע להמונים. מאז החלה יוזמת We Remember, היא הפכה לתנועה עולמית בעלת השפעה רבה. אנו קוראים לכולם - יהודים ולא יהודים כאחד - להשתתף יחד עם הקונגרס היהודי העולמי ולהפיץ את המסר החשוב של זיכרון השואה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שחר עזרן
  נשיא הקונגרס היהודי עולמי, רונאלד לאודר
  צילום: שחר עזרן
  מומלצים