שתף קטע נבחר

כבל באולפן ynet: "גבאי - תקווה ענקית שהכזיבה"

הח"כ שקורא ליו"ר מפלגת העבודה לפרוש ברקע ההידרדרות בסקרים התעמת עם חברתו לסיעה, ח"כ לאה פדידה, שקראה לאחדות: "בדקה ה-90 לשבור לשחקנים את הרגליים?"

 

 

הרוחות במפלגת העבודה ממשיכות לסעור: ח"כ איתן כבל, שקורא ליו"ר המפלגה אבי גבאי לפרוש ברקע ההידרדרות בסקרים, התעמת היום (ב') באולפן ynet עם חברתו לסיעה, ח"כ לאה פדידה. "מתי אנחנו צריכים לקום? כשנהיה מתחת לאחוז החסימה?", שאל כבל, ופדידה ענתה: "אנחנו צריכים לעמוד יחד, בדקה ה-90 לשבור לשחקנים את הרגליים?".

 

ח"כ כבל שב ומתח ביקורת קשה באולפן על גבאי: "הוא היה תקווה ענקית, אך לצערי התקווה הזו הכזיבה הרבה יותר מהר ממה שנדמה היה. אינני מוכן שנגיע למצב שבו האיש הזה שיושב על כסאותיהם של בן גוריון, אשכול ורבין, יהיה זה שיוריד את השאלטר על המפלגה שהקימה מדינה". כבל הוסיף: "כשיו"ר אומר לי: 'אני אפיל את הבית עליי ועליכם', המשמעות מבחינתי היא שזה אדם בלי טיפת סנטימנט". לדבריו, "טלטלה היא הדבר היחיד שיכול לנער את הבית, אבי גבאי צריך לפנות את מקומו ולערוך פריימריז".

איתן כבל לאה פדידה (צילום: אוהד צויגנברג)
"מתי צריך לקום? כשנהיה מתחת לאחוז החסימה?". ח"כ כבל בעימות עם ח"כ פדידה(צילום: אוהד צויגנברג)

בניגוד אליו, ח"כ פדידה קראה לאיחוד השורות: "זה היופי בדמוקרטיה, איתן תמך בגבאי, אני לא. כעת הוא יו"ר המפלגה, ואנחנו צריכים לקבל אותו". היא פנתה ישירות לחברה לסיעה: "אני מאמינה לך איתן שאתה עושה זאת מתוך אהבה ואמונה לבית - אבל כרגע אני חולקת על הדרך. הרבה פעמים הספידו אותנו ולא ויתרנו, ולרגע לא חשבנו ללכת לבית אחר".

 

העימות נערך לפני כינוסה ביום חמישי של ועידת מפלגת העבודה, לאישור תקנון הפריימריז לרשימה שייערכו ב-12 בפברואר. עם זאת, במהלך הוועידה יציעו כמה ח"כים פריימריז פתוחים לתפקיד היו"ר - בניסיון להדיח את גבאי. פדידה קראה במהלך העימות להגיע לוועידה "מאוחדים ומגובשים, עם אמירה חדה" - אך כבל ענה: "את רוצה שאהיה חלק מנשף מסיכות?".

 

אבי גבאי וציפי לבני (צילום: אוהד צויגנברג)
"גבאי היה תקווה ענקית - שהכזיבה". גבאי במהלך ההודעה הדרמטית על פירוק המחנה הציוני(צילום: אוהד צויגנברג)

פדידה ניסתה שוב לשכנע את כבל לשנות את דרכו. "אני רוצה שאיתן שאני מכירה ומעריכה יחזור להיות המבוגר האחראי. אנחנו בשלב שאנחנו צריכים לעמוד יחד", אמרה. "הוא לא יכול, הוא שרף את המועדון. מבוגר אחראי מסתכל פנימה ואומר את האמת מול כולם גם אם היא קשה, גם אם אני משלם מחיר. את יודעת שאינני פוחד לשלם מחיר".

 

כבל הודה במהלך דבריו כי גבאי אינו יו"ר המפלגה הראשון שהוא תוקף: "אני לא מתכחש לעובדה הזו. הבעיה הגדולה הייתה שכשהם הפסידו הם פשוט לא פינו את הבמה. זה היה חלק בלתי נפרד ממה שמנסים לכנות הדי.אנ.איי. שאינני מקבל בשום פנים ואופן". 

 

לאחר שגבאי תקף אתמול את כבל ואמר כי הוא ואחרים עושים זאת מחשש שלא ייבחרו בפריימריז לרשימה, ענה לו כבל: "אני אהיה בעשירייה על אפו ועל חמתו. אין ח"כ שעשה את מה שעשיתי בקדנציה הזאת, אני הפנים היפות היום של מפלגת העבודה, אינני מתבייש, אני אומר זאת בצורה ברורה". כבל הוסיף גם כי הוא מבטיח שלא להתמודד מול גבאי בבחירות שאותן הוא רוצה לפתוח לראשות המפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי
גבאי וכבל
צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי
מומלצים