שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד התחבורה מציע: גשר יהודית יוקם במסגרת עבודות הרכבת
  בתצהיר שהוגש לבג"ץ בעקבות עתירת עיריית תל אביב, הצהירו משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון כי הגשר שהקמתו חוללה סערה ייבנה במועדי עבודות חשמול קו הרכבת בין ירושלים לתל אביב

   

  גשר יהודית בתל אביב ()
  הדמיית גשר יהודית בתל אביב

  אחרי התנגדות שר התחבורה ישראל כץ, שביקש למנוע עבודות בשבתות, מציע משרד התחבורה פתרון להקמת גשר יהודית בתל אביב. בתצהיר שהגיש אתמול (יום ב') עם חברת נתיבי איילון לבג"ץ מוצע מתווה מוסכם לתחילת העבודות במסגרת עבודות חישמול קו הרכבת בין תל אביב לירושלים. העבודות אמורות להתבצע בין ינואר לאפריל. בעיריית תל אביב טרם החליטו אם למשוך את העתירה בעקבות ההצעה.

   

  במתווה נקבעה דחייה של חצי שנה בביצוע העבודות להקמת הגשר, שנועדה לאפשר לרכבת ישראל להשלים את היערכותה לביצוע פרויקט החישמול בקו לירושלים ובוטלה החסימה הנפרדת של נתיבי איילון באמצע השבוע או בסופי השבוע במשך שישה שבועות. העבודות להקמת גשר יהודית יבוצעו במועדי העבודות לחשמול קו הרכבת ירושלים-תל אביב, תוך מתן עדיפות לרכבת בביצוע העבודות.

   

  התצהיר הוגש לאחר שבג"ץ נעתר לבקשת משרד התחבורה ונתן פרק זמן של חודש לבחינת ביצוע העבודות של גשר יהודית. בתצהיר נכתב כי פרויקט חשמול רכבת ישראל מהווה פרויקט לאומי ראשון במעלה ובעל חשיבות עליונה וניתנה לו עדיפות לביצוע העבודות כאשר הנפת קורות גשר יהודית יונפו במהלך פרויקט החשמול, תוך מניעת פגיעה נוספת בציבור. 

   

  הקמת הגשר נדחתה בהתערבות השר כץ בעקבות מחאת החרדים. העבודות תוכננו אז להתקיים בשישה סופי שבוע, אולם באוגוסט האחרון הורה השר לנתיבי איילון להקפיא לאלתר את הפעולות ולהגיש לו בהקדם תוכנית לביצוע העבודות בדרכים אחרות, כולל בשעות הלילה המאוחרות.

   

  ראש העיר רון חולדאי מתח אז ביקורת על כץ ואמר כי "החלטת שר התחבורה היא שערורייה. סגירת נתיבי איילון באמצע השבוע תיצור קטסטרופה תחבורתית לציבור שתהיה גדולה פי כמה מהשיבושים שהיו ברכבת בעקבות הפסקת העבודה בשבת. הממשלה איבדה את הבושה ועושה זאת הפעם לא מהמקפצה כי אם מהגשר ולנו הציבור אסור לוותר. כמו בהחלטה על סגירת המרכולים בשבת זהו חלק מנסיון לשנות את צביון המדינה והעיר"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים