שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: מעצר המחבל שהרג שני לוחמים והיה שותף לרצח תינוק
  כוחות החטיבה המרחבים "בנימין" עצרו בשבועות האחרונים עשרות עד שהגיעו עם לוחמי שב"כ וימ"מ למחבל עאסם ברגותי. צפו בתיעוד המעצר

   

   

  צה"ל הפיץ בצהריים (יום ג') תיעוד של רגע מעצר המחבל עאסם ברגותי שרצח שני לוחמים בפיגוע הירי בצומת גבעת אסף וכן תינוק שיולד בעקבות הפיגוע בעפרה. מבצע המעצר הלילה, שבו השתתפו כוחות שב"כ, משטרת ישראל (כולל ימ"מ) וצה"ל, יצא לדרך בתום פעילות מודיעינית ומבצעית. אחיו סאלח נהרג בחודש שעבר במהלך ניסיון מעצרו. סרטון המעצר - בתחילת הכתבה.  

   

  בין היתר הציג צה"ל את פעילות הכוחות בחטיבה המרחבית "בנימין". בשבועות האחרונים עצרו כוחות החטיבה עשרות במסגרת המאמץ לתפיסת המחבל.

   

  כוחות צה
  מעצר המחבל(צילום: דובר צה"ל)

  עאסם ברגותי (צילום: דובר צה
  המחבל עאסם ברגותי שנעצר הלילה(צילום: דובר צה"ל)
    

  מעצר עאסם ברגותי (צילום: דוברות המשטרה)
  מעצר עאסם ברגותי(צילום: דוברות המשטרה)

  בפיגוע הירי באמצע החודש שעבר בצומת גבעת אסף נרצחו סמל-ראשון יובל מור יוסף (21) ז"ל מאשקלון וסמל יוסף כהן (19) ז"ל מירושלים. בפיגוע בכניסה ליישוב עפרה בבנימין נפצעו שבעה בני אדם, בהם שירה איש-רן שהייתה בחודשי היריון מתקדמים. התינוק שלה, עמיעד ישראל ז"ל, יולד בעקבות הפיגוע - אך כעבור שלושה ימים הוא נפטר בבית החולים.

   

   

  מוקדם יותר אמר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו: "אני מברך את השב"כ, צה"ל והימ"מ על לכידת המחבל השפל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף והיה שותף לפיגוע בעפרה. ידה הארוכה של ישראל תגיע לכל מי שפוגעים באזרחינו ומדינת ישראל תמצה עמם את הדין".

  יובל מור יוסף ו סמל יוסף כהן ז
  שני הלוחמים שנרצחו והתינוק שיולד(צילום: אוהד צויגנברג)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  זירת הפיגוע בגבעת אסף(צילום: AFP)

  אמל״ח שנתפס ברשות המפגע (צילום: תקשורת שבכ)
  אמל"ח שנתפסו ברשות המחבל(צילום: תקשורת שבכ)

  עאסם ברגותי חשוד שהיה המחבל של הפיגוע בגבעת אסף והוא גם אחיו של המחבל שביצע את הפיגוע בצומת עפרה וחוסל ()
  עאסם ברגותי, המחבל שנעצר

  עאסם ברגותי נעצר בבית אחד מסייעניו בכפר אבו שחידם הסמוך לכפר מגוריו. לטענת כוחות הביטחון, ברגותי היה עסוק בהכנות לביצוע פיגועים נוספים. במהלך מעצרו נתפס רובה קלצ'ניקוב, תחמושת רבה וכן אמצעים לראיית לילה.

    

  משב"כ נמסר כי "המעצר הלילה שבוצע על ידי לוחמי שב"כ וימ"מ הוא שיאו של מאמץ מודיעיני ומבצעי שהחל מיד לאחר הפיגוע, במהלכו, הפעיל שב"כ וצה"ל יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות לצורך איתור המפגע, כולל מעצר של עשרות פעילים וסייענים מקרב תשתיות חמאס בגזרת בנימין". 

   

  המעצר יסייע לאתר מעורבים נוספים

  כוח הימ"מ שפשט לפנות בוקר על הבית שבו הסתתר ברגותי עשה זאת במהירות ובאופן חשאי, באופן שהמחבל לא הספיק להתנגד בירי כפי שציפו שיעשה בגלל הימצאות נשקו ותחמושת רבה לצדו.

   

  מפקד הימ"מ, ניצב-משנה צ', אמר: "לא היה לנו ספק שאנו נגיע אל עאסם ברגותי ונביא למעצרו. שיתוף הפעולה של הימ"מ עם גורמי הביטחון השונים, לרבות שירות הביטחון הכללי, הוא זה שמביא פעם אחר פעם להצלחות מבצעיות מרשימות והוא זה שימשיך להבטיח שאף מרצח שפל לא יחמוק מהזרוע הארוכה של הימ"מ".

   

  שי אלון, ראש מועצת בית אל, אמר: "תודה גדולה לכוחות הביטחון שעבדו מסביב לשעון כדי לתפוס את המחבל מגבעת אסף. יידעו המחבלים כי מצה"ל, המשטרה והשב"כ אי אפשר להסתתר. יחד עם זאת, אנחנו שבים ומתריעים מפני פיגועים נוספים באזור ומבקשים מהגורמים המדיניים והביטחוניים לעשות הכול כדי לשמור על ביטחונם של תושבי בית אל".

   

  חמישה ימים אחרי פיגוע הירי בצומת גבעת אסף בבנימין סייר באזור ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו. ”זאת רק שאלה של זמן, אנחנו נמצא גם את הרוצח הזה כפי שמצאנו את האחרים - ונבוא איתו חשבון", אמר אז נתניהו. "הטרור הפלסטיני חושב שהוא יעקור אותנו. הוא לא יעקור אותנו, זה לב המולדת שלנו. אנחנו נחזק את ההתיישבות עוד יותר כל פעם כפי שעשינו עכשיו, ואנחנו ננקוט את כל הצעדים נגד הטרור. לא נסבול טרור, לא מעזה ולא מיו"ש, נכה אותו ביד קשה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  תיעוד פעילות כוחות צה"ל חטיבה מרחבית בנימין מעצר מחבל עאסם ברגותי מעצר פיגוע ירי ב גבעת אסף
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים