שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסרטון מהנחל שממחיש את גודל המחדל. המג"ד: פעלנו לפי הנהלים
  מפקד גדוד הסיור וקצינים נוספים בצנחנים נחקרו בנוגע לאירוע שבו נהרג סמל אביתר יוספי, והדפו את הטענות נגדם בנוגע להפעלת שיקול דעת לקוי בעצם אישור האימון. ייתכן שגם המח"ט ימסור את גרסתו. "ידיעות אחרונות" מפרסם תיעוד ממקום האסון, שבו נראה הזרם האדיר בנחל חילזון

   

   

  כיממה לאחר מותו של סמל אביתר יוספי (20) ז"ל, שנסחף בנחל חילזון שליד כרמיאל במהלך ניווט בליל סערה ונהרג -  נחקרו אתמול (ג') במצ"ח מפקד גדוד הסיור של חטיבת הצנחנים - קצין בדרגת סגן-אלוף - יחד עם קצינים נוספים כגון מפקד המגמה בבסיס ההכשרה החטיבתי ומפקד הפלוגה. חלקם נחקר באזהרה וייתכן שבימים הקרובים ימסור גם מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף-משנה יקי דולף - שאישר את האימון - את גרסתו.

   

  סרטון שצולם במקום והגיע לידי כתב "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע ממחיש את גודל המחדל. בסרטון נראית העוצמה האדירה של הזרם הגועש והדבר מעלה תמיהה האם בשעת לילה מאוחרת, בחושך, יכולים היו הלוחמים להבחין בסכנה ולחצות את הנחל בבטחה. צפו בסרטון, בראשית הכתבה.

  נחל חילזון ביום האסון ()
  הזרם האדיר בנחל חילזון

  נחל חילזון ביום האסון ()
  נחל חילזון ביום האסון

   

  חילוץ הצעיר באזור נחל חילזון (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
  (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

  בגרסתם הראשונית הדפו הקצינים את הטענות נגדם שנגעו לכך שהפעילו שיקול דעת לקוי בעצם אישור האימון, והסבירו כי פעלו לפי הנהלים, אישרו את אימון הניווט באופן סדור מול הגורמים הרלוונטיים ותדרכו את הלוחמים כיצד להקפיד על הוראות הבטיחות.

   

  חלק מהקצינים נפגש אתמול עם בני משפחת יוספי - שדרשו הבהרות לפשר אישור האימון חרף התחזית הסוערת. בנוסף, הלוחם ששהה לצד יוספי בזמן החצייה מסר את עדותו, לא כנחקר, לחוקרי מצ"ח. גרסה נגבתה גם מלוחם נוסף שהיה עד להתרחשות והשתתף בניווט הלילי.

   

   
  קברו של הלוחם שנספה בנחל חילזון, רב
  פרחים על קברו של סמל יוספי ז"ל(צילום: דנה קופל)

  קברו של הלוחם שנספה בנחל חילזון, רב
  פרחים על קברו של סמל יוספי ז"ל(צילום: דנה קופל)

  המסוק שחילץ את הצעיר באזור נחל חילזון ()
  המסוק שחילץ את הלוחם שנהרג בנחל
   


  מפה של אזור נחל חילזון ()

  חילוץ הצעיר באזור נחל חילזון (צילום: דוברות המשטרה)
  החיפושים אחר סמל אביתר יוספי(צילום: דוברות המשטרה)

  חיפושים אחרי הצעיר שנסחף בנחל (צילום: דוברות המשטרה)
  החיפושים אחר סמל אביתר יוספי(צילום: דוברות המשטרה)
   

  מצה"ל נמסר כי "חקירת מצ"ח נמשכת במקביל לתחקיר הפיקודי ולעבודת ועדת המומחים הצה"לית שהוקמה, בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה, שבסיומה יוצגו הממצאים ויופקו הלקחים".

   

  כאמור, בימים הקרובים צפויות חקירות נוספות.

   

  סמל יוספי, תושב גבעת שמואל, גדל בתל אביב ולמד בישיבת "בני עקיבא" בבני ברק. הוא היה בשלבים הסופיים להכשרתו בגדוד הסיור של חטיבת הצנחנים. מיד לאחר האסון, הודיע צה"ל כי מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, עצר את כל אימוני הניווט.


  פורסם לראשונה 08/01/2019 22:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים