שתף קטע נבחר

יו"ר הרשימה המשותפת: "מקווה שלא יהיה פיצול"

אחרי בקשתו של אחמד טיבי להתפצל מהסיעה, אמר איימן עודה לאולפן ynet כי הוא מעוניין לשמור על איחוד, ונשאר אופטימי: "נגיע ל-15 מנדטים". על אפשרות של ויתור על תפקיד היו"ר אמר: "ננהל משא ומתן ונחליט יחד"

 

 

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר היום (ד') כי הוא מקווה לשמור על איחוד, למרות בקשתו של ח"כ אחמד טיבי להתפצל מהסיעה. "אני מקווה שלא יהיה פיצול, שנישאר מאוחדים, כולל אחמד טיבי. אנחנו ורצים אותו, את כל המרכיבים", אמר עודה בריאיון לאולפן ynet. "זו רשימה חשובה ביותר, השלישית בגודלה, פעם ראשונה בהיסטוריה עם 13 מנדטים".

 

לדברי עודה, "אחרי חוק הלאום זה כל כך חשוב לרוץ מאוחדים. לכן צריך אחדות פוליטית מכל הצדדים. אנחנו נשב וננהל משא ומתן ונקווה שנישאר יחד".

"מעריך שנישאר יחד". עודה (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
"מעריך שנישאר יחד". עודה(צילום: דוברות הכנסת)

על האפשרות שיוותר על ראשות הסיעה כדי למנוע את פרישת טיבי אמר עודה כי "זכותו לבקש את ראשות התנועה המשותפת. זה טבעי ולגיטימי. ננהל משא ומתן ונחליט יחד. אבל להגיד 'או שאני מקבל חצי מנדט נוסף או שנאי עוזב', אני לא מקבל את הגישה הזו. צריך אחריות.

 

"מי הכי רוצה את הפילוג שלנו? בנימין נתניהו. הימין הקיצוני", הוא הוסיף. "הוא (טיבי) המפלגה הקטנה ביותר, וגם אם יהיה ויתור פה ושם, זה לא כך. אנחנו יודעים מה קיבל כל אחד בשנים הקודמות. אני מכבד כל בן אדם, כל מרכיב. אנחנו צריכים לשבת יחד ולהחליט מה טוב לנו כקבוצה".

אחמד טיבי (צילום: אלכס קולומויסקי)
"אלה דברים טבעיים, אחרי פיזור הכנסת יש ויכוחים ומיקוחים". טיבי(צילום: אלכס קולומויסקי)

עודה הוסיף כי האפשרות של פיצול "גורמת לציבור שלנו להתייאש. חשוב לי שהציבור ירגיש שאנחנו אחראים ולא שכל מה שמעניין אותנו זה עוד מנדט פה ושם". עם זאת הוא הוסיף כי "אלה דברים טבעיים, אחרי פיזור הכנסת יש ויכוחים ומיקוחים, זה חלק מהפוליטיקה".

 

בבחירות הקרובות, לדבריו, הוא מעריך שהרשימה המשותפת תתחזק. "אני מעריך שנישאר יחד, ומאמין שבכל זאת הציבור שלנו יהיה אחראי ונדיב", אמר עודה, "אנחנו נגיע ל-15 מנדטים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
ח"כ איימן עודה
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים