שתף קטע נבחר

הטרור היהודי: ארבעה חשודים שוחררו למעצר בית

פרסום ראשון: ארבעה מחמשת הנערים החשודים ברצח הפלסטינית עאישה ראבי שמכוניתה נרגמה באבנים שוחררו למעצר בית של שישה ימים בהסכמת הצדדים. מעצר החשוד החמישי הוארך בשישה ימים. אתמול זומנו לעדות 30 נערים מישיבת "פרי הארץ"

פרסום ראשון: בית משפט השלום בראשון לציון שחרר הבוקר (ה') לבקשת המשטרה ארבעה מחמשת החשודים ברצח הפלסטינית עאישה ראבי, למעצר בית של שישה ימים, במהלכם החשודים לא יוכלו ליצור קשר עם המעורבים. מעצרו של החשוד החמישי הוארך בשישה ימים.

  

 

ישיבת פרי הארץ ()
ישיבת "פרי הארץ"

הנערים, שנעצרו בתקופה האחרונה, חשודים שהשליכו אבנים לעבר רכבה של ראבי, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, במהלך נסיעה ליישוב רחלים. הם חשודים בגין עבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

 

רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה ()
עאישה ראבי והרכב שבו נהרגה

בסך הכול עצורים בפרשה חמישה נערים יהודים: שלושה נעצרו בשלב הראשון של החקירה ושניים נוספים נעצרו ביום שבת האחרון. החשודים הם תלמידים בישיבת "פרי הארץ" ברחלים, הסמוכה למקום האירוע. .

 

 

עורכי דינם של החמישה, עדי קידר, חי הבר ואיתמר בן גביר דרשו לשחררם לאחר שלטענתם לא נמצאה תשתית ראייתית למעורבותם במעשה עצמו.

 

עו"ד בן גביר אמר הבוקר כי "אינני מבין כיצד הפרקליטות איפשרה את המעצרים, כאשר היה ברור מלכתחילה כי אין חומר של ממש הקושר את החשודים ובתוכם מרשי למעורבות במעשה. מרשי שהה 12 ימים בחקירה קשה שגרמה לו לטראומה, וכעת נשאלת שאלה אחת: מי יפצה אותו על אותה הטראומה? אני מצפה מחוקרי השב"כ לערוך חשבון נפש".

 

עו"ד חי הבר הוסיף "לא הופתענו כי השב"כ יבקש לשחרר את החשודים לאחר שלא התגלתה כל תשתית ראייתית למעורבות שלהם באירוע. חבל שהקטינים היו צריכים לעבור סבל נוראי שכזה. אני מפצה מהמערכות שיתחקרו את עצמן ויפיקו לקחים לעתיד, ומוטב בטרם שעוצרים אנשים ומעבירים אותם מסכת התעללות שכזאת". 

  

איתמר בן גביר (צילום: מוטי קמחי)
עוה"ד איתמר בן גביר ועדי קידר (צילום: מוטי קמחי)

עו
עו"ד חי הבר (צילום: מוטי קמחי)

מהשב"כ נמסר בתגובה: "כל מהלכי החקירה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק מצד הפרקליטות ובתי המשפט, ובמהלך החקירה זכו הנחקרים לכלל התנאים המתחייבים בחוק בהתאם לגילם ולאמונתם. היום הוארך מעצרו של אחד החשודים בשישה ימים, והוחלט כי בעניינם של חלק מהחשודים ניתן לבצע את פעולות החקירה הנדרשות כשהם נתונים במעצר בית ותחת תנאים מגבילים.

 

"כלל הראיות והממצאים שנאספו עד כה בחקירה הועברו לפרקליטות מחוז מרכז, אשר ליוותה את החקירה מראשיתה, ולאחר שזו תסיים את ניתוח הראיות וממצאי החקירה יוחלט על המשך ההליכים המשפטיים.

 

מאז ביצוע המעצרים התנהל מאמץ יזום ומתמשך של גורמים בעלי אינטרס, שנועד לשבש את מהלכי החקירה, לרבות הפצת מידע כוזב ביחס להתנהלות החקירה, תוך הכפשת שירות הביטחון הכללי ועובדיו. שירות הביטחון הכללי מדגיש כי הארגון לא יירתע וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעילות טרור באשר היא".

 

אתמול הגיעו כוחות משטרה לישיבה וזימנו למתן עדות במשטרת אריאל עוד 30 נערים בנוגע לחמשת חבריהם החשודים. השוטרים העבירו בתחילה את הזימונים לנערים באופן פרטי ואת שאר הזימונים השאירו אצל המדריכים.

 

אנשי ארגון "חוננו" טענו כי מדובר ב"פעולה בלתי חוקית" של המשטרה: "השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי-חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה לשטח הפרטי - ולאחר שהוזהרו ע"י צוות הישיבה שהכניסה אינה חוקית ופוגעת בסדרי הלימוד של התלמידים במקום".

  

עוד אמרו בחוננו "שהמשטרה תחליט, כרגע ישנם בחדרי החקירות 5 נערים, הם כבר לא חשודים? שישחררו אותם, שיטת מצליח של המשטרה ממשיכה. האם ייתכן ש-80 ילדים זרקו יחד את אבן? המשטרה השתגעה ופועלת באופן בלתי--חוקי. אנו קוראים לשר גלעד ארדן להתעורר ולשים סוף לרמיסת זכויות ילדי מוסדות חינוכיים". 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים