שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המשטרה פשטה על הישיבה: 30 נערים נוספים זומנו לעדות

  כוחות משטרה נכנסו לישיבת "פרי הארץ" שביישוב רחלים וזימנו לעדות 30 נערים בנוגע לאירוע שנחקר כחשד לרצח הפלסטינית עאישה ראבי, שבמסגרתו נעצרו חמישה מחבריהם. פרקליטיהם תקפו את המשטרה: "פעולה בלתי-חוקית"

  כוחות משטרה נכנסו היום (ד') לישיבת "פרי הארץ" שביישוב רחלים וזימנו למתן עדות 30 נערים במשטרת אריאל בנוגע לחמשת חבריהם החשודים במעורבות ברצח עאישה ראבי. השוטרים העבירו בתחילה את הזימונים לנערים באופן פרטי ואת שאר הזימונים השאירו אצל המדריכים.

   

  ישיבת פרי הארץ ()
  ארכיון

  אנשי ארגון "חוננו" טוענים כי מדובר ב"פעולה בלתי חוקית" של המשטרה: "השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי-חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה לשטח הפרטי - ולאחר שהוזהרו ע"י צוות הישיבה שהכניסה אינה חוקית ופוגעת בסדרי הלימוד של התלמידים במקום".

    

  עוד אמרו בחוננו "שהמשטרה תחליט, כרגע ישנם בחדרי החקירות 5 נערים, הם כבר לא חשודים? שישחררו אותם, שיטת מצליח של המשטרה ממשיכה. האם ייתכן ש-80 ילדים זרקו יחד את אבן? המשטרה השתגעה ופועלת באופן בלתי--חוקי. אנו קוראים לשר גלעד ארדן להתעורר ולשים סוף לרמיסת זכויות ילדי מוסדות חינוכיים".  

   

  שיחה עם אחד מהורי החשודים באולפן ynet

  שיחה עם אחד מהורי החשודים באולפן ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כזכור, כפי שנחשף ב-ynet, המשטרה כבר חקרה כ-30 נערים נוספים בחשד לביצוע יידוי האבנים לעבר הרכב בה שנסעה ראבי. חמשת הנערים החשודים יישארו במעצר לפחות עד מחר.  

   

  במקביל, הבוקר החרימו עורכי דינם של שניים מהנערים דיון בנוגע לערר על הארכת מעצרם שהתקיים בבית המשפט המחוזי בלוד - זאת לאחר שהנערים לא הובאו לדיון ועורכי הדין לא קיבלו הודעה על כך.

   

  מיקום תאונת הדרכים בה נרצחה אעישה ראבי, ביחס למיקום הישיבה בה לומדים הנערים העצורים ()

  רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה ()
  רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה

  עו"ד עדי קידר מארגון "חוננו" אמר: "אנו רואים בחומרה את התנהגותה הבלתי-חוקית של המשטרה. הם מפרים ברגל גסה את הוראות החוק. הבהרנו לה באופן ברור כי כניסה לשטח פרטי ולמגורים צריכה להתבצע על פי צו. למרות ההתראה - המשטרה התפרצה לישיבה. יש לזכור שהתלמידים גם ככה מבוהלים בעקבות ההתנהלות בחודשיים האחרונים ואנו מצפים שהדבר יתוחקר באופן מידי בידי מח"ש".

   

  עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג חלק מהחשודים, אמר גם הוא: "הגעתם של שוטרים לחלק זימונים בתוך מוסד לימודים היא שפל חדש בהתנהלות המשטרה ושב"כ בפרשה הזו. מעבר לפגיעה בהישגים הלימודיים של התלמידים, יש כאן יצירת טראומה ופעילות בניגוד לחוק הנוער ובניגוד לחוקים אחרים ואמנות בינלאומיות שגם אם רוצים לזמן קטינים לחקירה יש לעשות זו בצורה נאותה ולא בהגעה ברוטאלית למוסד לימודים".

   

  ממשטרת ישראל נמסר: "בימים אלו נחקרת פרשייה של חשד למעורבות בפעילות טרור תחת צו איסור פרסום. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות ופעולות חקירה המתבצעות במסגרתן. יחד עם זאת נציין כי תכלית החקירה, כמו גם כל פעולות החקירה המתבצעות במסגרתה היא אחת – הגעה לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים".

      

  אתמול שלחו ראשי ישיבת "פרי הארץ", הרבנים דוד בן נתן ויהודה ליבמן, איגרת להורים ולתלמידים שבה הם מסירים את הכפפות מול שב"כ ומייחסים לו התאכזרות לנערים ומתקפה מרושעת נגד המוסד – "מתוך כוונות זדוניות". לטענתם, הם שיתפו פעולה באופן מלא עם מערכת הביטחון, כולל פגישה שקיימו עם ראשי המחלקה היהודית, ועודדו גם את התלמידים והוריהם לנהוג כן, אך בשב"כ ניצלו זאת לרעה.

   

  "לצערנו גורמי החקירה התנהלו בחוסר אחריות תוך ניצול תמימותם של הנערים, והפכו חלק ממפגשים לחקירות שכללו איומים והשפלות", כתבו. "לאחר מכן החלו בשב"כ במסע טלפוני להורים כדי לערער את האמון שלהם בצוות הישיבה. חלק מהשיחות הוקלטו. גורמי החקירה בשב"כ החליטו לעבור לשלב חדש של מעצרים אפלים בתנאים אכזריים, תחת הכותרת המעוותת של 'טרור יהודי', כשלבנו שותת דם וזועק על העוול הנורא כלפי נערים צעירים".

   

  אביו של אחד החשודים אמר אתמול לאולפן ynet כי אין לו ספק ששב"כ נטפל לעצורים. "נגיד שכמה ילדים עשו מעשה שמצריך תגובה חינוכית, בגלל זה מענים אותם? בגלל זה קושרים ילד לכיסא במשך 14-12 שעות ברצף וצורחים לו באוזניים? אומרים לו דברים שהוא לא מסוגל לשמוע ושוברים לו את הנפש? כי הוא קשקש על דגל?".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול לראשונה לביקורת על השב"כ: "לפני שעות אחדות לכדנו את הרוצח המתועב מגבעת אסף ומעפרה. אני משבח על הפעולה הזאת את הימ"מ, את צה"ל, ובראש ובראשונה את שב"כ שהוא ארגון סיכול הטרור הטוב מסוגו בעולם". נתניהו הוסיף כי "אנחנו חייבים לו הרבה, הוא עושה את עבודתו במקצועיות ובמסירות. אין שום מקום להתקפות עליו".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים