שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מצ"ח עצרה קצין ולוחמים בחשד שהיכו פלסטינים שעצרו

  מפקד מחלקה וארבעה לוחמים מהגדוד החרדי "נצח יהודה" הובאו לדיון בהארכת מעצרם, כחודש לאחר התקרית שבה התעמתו שניים מלוחמי הגדוד עם שוטרי מג"ב באזור בית אל

   

  החשודים מובאים להארכת מעצר    (צילום: אבי חי)

  החשודים מובאים להארכת מעצר    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מצ"ח עצרה אמש לחקירה קצין המשמש כמפקד מחלקה וארבעה לוחמים מהגדוד החרדי "נצח יהודה" בחשד שהיכו שני פלסטינים בשעה שהוחזקו כעצורים. בית הדין הצבאי האריך היום (יום חמישי) את מעצרם של הלוחמים עד ליום שלישי, ואת מעצרו של הקצין עד ליום ראשון.

   

  תקיפת העצורים הפלסטינים התרחשה בליל שני, במסגרת המבצע הנרחב ללכידת עסאם ברגותי שביצע את הפיגועים הקשים האחרונים בגזרה. הקצין שנעצר יחד עמם חשוד כי לא מנע את האלימות כלפי שני הפלסטינים.

  אחד החיילים החשודים בהכאת פלסטינים בבית הדין הצבאי ביפו (צילום: שאול גולן)
  הארכת המעצר של הלוחמים(צילום: שאול גולן)

  על הכוח מנצח יהודה הוטל לעצור שני פלסטינים במסגרת המבצע, שהיו חשודים במעורבות במעגל שני ושלישי בפיגועים. האלימות התרחשה ככל הנראה במהלך הנסיעה מהכפר שבו אירע המעצר למוצב הצבאי של היחידה.

   

  חקירה ראשונית של האירוע העלתה כי שני הפלסטינים העצורים הוכו על ידי שלושה לוחמים ומפקד כיתה, בעוד מפקד המחלקה, קצין בדרגת סגן, עמד מנגד ולא עצר את המעשים. החיילים טענו כי לפחות לגבי אחד משני העצורים, הוא כבר ספג מגע פיזי מצד כוח אחר ביחידה שעצר אותו קודם לכן - אך בשל התנגדותו למעצר הוא נעצר בכוח.

   

  האירוע התרחש בדרך מהכפר שבו אירע המעצר למוצב סמוך לבית אל. שני הפלסטינים פונו לבית חולים, לא ברור איזה. האחד שוחרר באותו היום, ואילו השני עדיין מאושפז.

   

  גדוד נצח יהודה עמד בשבועות האחרונים מול שורת פעולות טרור פלסטיני באזור בנימין וספג אבדות כואבות. שניים מלוחמיו - יובל מור יוסף ויוסף כהן ז"ל - נהרגו בפיגוע בגבעת אסף, ולוחם נוסף נפצע קשה.

   

  לפני כחודש נרשם אירוע חריג בין לוחמי הגדוד לשוטרי מג"ב. שני לוחמים המשרתים באזור בית אל, ניסו לשחרר ממעצר שלושה מתנחלים שיידו אבנים לעבר בתי פלסטינים. בעקבות זאת התפתח עימות בינם לבין שוטרי מג"ב, שעצרו את המתנחלים.

   

  שוטרי מג"ב העבירו את החיילים להמשך טיפול של מפקדיהם. החיילים המעורבים באירוע הושעו מתפקידם עד לסיום תחקור משותף של התקרית על ידי מפקדי צה"ל ומג"ב.

   

  בשנתיים האחרונות נמנו מספר אירועים שבגינם נענשו לוחמי הגדוד, בין היתר על הפרעה לכתבת פלסטינית בעת צילום כתבה, על כך שאפשרו להשתמש בנשקם ב"חתונת השנאה" ובגין כיוון נשק ללא הצדקה לעבר ערבי ישראלי בעיר העתיקה בירושלים. רוב המקרים הללו נחשבו לחריגים ובוצעו ע"י לוחם אחד או שניים, מתוך מאות חיילי הגדוד.

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים