שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פלישת הדובים: הכירו את האטרקציה החדשה בפריז

  רובע 13 המנומנם והפחות מוכר בפריז קיבל הכרה תיירותית בינלאומית לאחר שתושב מקומי החליט להפיץ בשורה חמודה בצורת דובים. בבתי הקפה, בתחנות המטרו, בבר השכונתי או סתם ברחוב, כולם רוצים לקבל חיבוק ולהצטלם עם הדיירים החדשים

  הכירו את השכונה שהפכה להיות אטרקציה תיירותית בינלאומית: להבדיל מהאזורים השוקקים בבירת צרפת כמו המארה שנמצא בין רובע 3 ו-4, אזור השאנז אליזה ברובע 8 או הרובע הלטיני ושדרות סן ז'רמן ברובע 5, רובע 13 בפריז נחשב לאזור די מנומנם.

   

   

  מה שהתחיל כגימיק מקומי בחודש אוקטובר האחרון, גימיק שהיה אמור לגרום לתושבי השכונה השקטה לחייך ולקבל אהבה (מבובה אומנם), נראה כבר כתופעה שמושכת אליה תיירים מכל המדינה, ואפילו מכל העולם.

  האטרקציה החדשה מרובע 13 בפריז (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  האטרקציה החדשה מרובע 13 בפריז(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
    (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)

    (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  וגם במטרו, איך לא(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  בעיתון "לה פריזיאן" מדווחים על יותר מ-600 אלף מבקרים שהגיעו לשכונה כדי לצפות בדובים החמודים ולהצטלם איתם. 300 אלף הגיעו רק בחודש נובמבר האחרון. אחת הסיבות להצלחה של הבובות הפרוותיות האלו קשורה כנראה בתקופה הלא טובה שעברה על העיר כולה. אחרי כמה שנים של פיגועים מזעזעים, הפגנות ומחאות אלימות שהותירו את העיר הרוסה ופצועה, נראה שהפריזאים רק חיפשו חיבוק.

   

   

  רק בשביל לקבל חיבוק

  במשך שלושה חודשים, דובי בד רכים וענקיים מילאו את שכונת גובלין (GOBELINS) שברובע 13, אחד הרובעים הפחות מסקרנים בעיר.

  נצפו בבתי הקפה השכונתיים (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  נצפו בבתי הקפה השכונתיים(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)

    (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  עושים מחווה צרפתית לביטלס(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)

  פגישת "חתן וכלה" בבית קפה (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  פגישת "חתן וכלה" בבית קפה(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
   

  פלישת הדובים, שגובהם מטר וארבעים ס"מ ומשקלם כמעט חמישה קילוגרם, חיממה את ליבם של התושבים והפכה להיות מה שהם מכנים "ציד דובים" ברובע. כל אחד חיפש את הדובי המועדף עליו כדי להצטלם ולחבק. חלקם הוצבו במרפסות של בתי הקפה, בחלון הראווה של סוחר היין, על הדלפק של הרוקח, על חלונות הבניינים ואפילו במטרו של גובלין.

  יושבים על בירה בבר (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  יושבים על בירה בבר(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
   

  בעמוד הפייסבוק "Les nounours des Gobelins", שכבר מונה כמעט 18 אלף חברים, כתבו בהלצה כי "הדובים נרדפו על ידי אנשים תאבי בצע שהרסו את בית הגידול הטבעי שלהם בהרי ההימלאיה, ולכן הם הגיעו לכאן, לרחוב של גובלין".

   

  מאיפה הם באים? מה הם רוצים? כמה מתושבי השכונה האמינו שמדובר בפעולה להחזרת הדובים בפירנאים או בקישוט חדש לחג המולד, אבל מתברר שזה הרבה יותר תמים מזה.

   

  מוכר הספרים שהפך מחווה לתופעה תיירותית

  הכל התחיל אצל מוכר הספרים השכונתי, פיליפ. כדי לעורר חיוך על פני תושבי השכונה הוא הניח שלושה דובי בד ענקיים שעמדו במשך שנים בכניסה לחנות שלו. מישל, השכן הרוקח שלו, מצא שהם חמודים מאוד וביקש שישאיל לו אחד.

   

  לאחר מכן גם בית הקפה שממול רצה אחד, וכן הלאה, עד שלכל העסקים בשדרות גובלין היה דובי משלהם. ואז גם דיירי השכונה רצו בכך. אפילו המשטרה אימצה שני דובים כדי להציב אותם ב"שמירה" על השכונה וכינתה אותם, איך לא, סטארסקי והאץ'.

  מבית המרקחת ועד בית הקפה: הדובים בכל מקום (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  מבית המרקחת ועד בית הקפה: הדובים בכל מקום(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)

    (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
    

  כך התגלגל כדור השלג הפרוותי הזה, שבו אחד התנאים להמשך התופעה החדשה, שהפכה במהירות למסורת, הוא להשאיל את הדובים ללא תשלום. אגב פיליפ, מוכר הספרים שאצלו כאמור התחיל הכול, שרכש ועדיין רוכש את כל הדובים האלו במיטב כספו, ביקש בתמורה רק לתייג אותם ברשתות החברתיות השונות ולעקוב אחרי התפתחותם בשכונה ובכלל.

   

  כעת, אלפי אנשים עוקבים אחרי ההרפתקה הקדחתנית, שקיבלה את השם "גובליניאן". תושבי השכונה טוענים כי לדובי גובלין אין כל מטרה מסחרית בסיפור הזה. הם גם מתעקשים ומסרבים לומר היכן קונים את הדובים או כמה הם עולים, כדי לא לעשות פרסום למפיצים.

   

  מה עומד מאחורי הדובים של שכונת גובלין?

  הגובלינים סימנו את הדובים בסימון אישי שלהם, "הדובים של גובלין" (Les nounours des gobelins), כדי למנוע כל הפצה מסחרית, ואפילו נלחמו בחברת צילום שמכרה צילומים של הדובים תמורת 14 אירו לתמונה - וניצחו.

    (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  מה עומד מאחורי הופעת היצורים הפרוותיים?(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
   

  המטרה שלהם, לדבריהם, היא לגרום לפריזאים לחייך. "מי צריך יותר מזה, אחרי הרבה שנות בכי ועצבות בשנים האחרונות". פיליפ סיפר לעיתון "לה פריזיאן": "חנות הספרים שלי קיימת כבר 25 שנה בשכונה זו, ובמשך שנים אנשי השכונה לא ממש דיברו איתי. כיום הם קוראים לי בשמי הפרטי".

   

  ראש עיריית רובע 13 אמר כי "עקב כך ישנה נהירה של תיירים ל'ספארי טדי' מכל רחבי צרפת ואפילו מקנדה, סקוטלנד ואיטליה. זהו ממש מוזיאון באוויר הפתוח".

   

  שלב הקונספירציה: האם הדובי הוא בכלל מרגל?

  בעמוד הפייסבוק הפעיל מועלות כל הזמן תמונות של אנשים המצטלמים עם הדובים המוצבים ברחבי השכונה. דיירי השכונה הצטרפו לחגיגה ולסיפורי קונספירציה מצחיקים כמו באחד הפוסטים, שבו נכתב: "נחמד שישנם דובים רכים בכל מקום, אך נשאלת השאלה מדוע הם פה? לא ניתן היה לקבל שום תגובה מדובי הצמר הענקיים והרכים, שהתבצרו בשתיקה וסירבו לענות על שאלותינו הנוקבות".

  חיבוק דוב? (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  חיבוק דוב?(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
   

  סיפור המתח נמשך: "צריכה היתה לקרות תאונה ברחוב המקביל כדי שדברים יתבהרו. ביום שני בשעה 15:22 נפל דובי ענק מקומה 5 בבית החולים הסמוך, ופראמדיקים שהגיעו להגיש עזרה פינו את הדובי לטיפול בהול. בבדיקות שנעשו נמצאו על גופו מספר מכשירי האזנה מתקדמים ומצלמות חשודות, המאפשרות הקלטה וצילום אפילו ממרחקים.

  כולם רוצים "צומי" מהדובים החמודים (מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
  כולם רוצים "צומי" מהדובים החמודים(מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins)
   

  "הבדיקות נשארו ללא תשובות שכן הדובי ברח לאחר שעה בנסיבות מחשידות. זה ככל הנראה מראה כי הדובי הוא לא אחר מאשר מרגל של מעצמה זרה או שהוא משתייך לארגון פשע בינלאומי. מהי באמת מטרתם? היזהרו תושבי השכונה, כי הדובי המתוק מקשיב לכם...".

   

  אגב, אם תגיעו בקרוב לשכונה תתאכזבו לגלות שהדובים נלקחו ממנה. אבל אל דאגה, העירייה אספה את כל אותם דובים חמודים כדי שלא ייהרסו בחורף הפריזאי (למרות הפרווה שעל גופם), והבטיחה להחזיר אותם לרחובות השכונה באביב הקרוב. אז Aurevoir Ours - להתראות דובים, ניפגש אחרי החורף.

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins
  האטרקציה החדשה שמשגעת את פריז
  מתוך עמוד הפייסבוק Les nounours des gobelins
  מומלצים