שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אמה של הנערה מהגליל: "היא לא לקחה כסף מהרוצח, זה שקר"

  לאחר שהוגש כתב אישום נגד החשודים ברצח יארה איוב בת ה-16, שממנו עולה כי היא קיבלה כסף ממוחמד אבו זיינב שלבסוף רצח אותה, אומרת ג'מילה איוב כי מדובר בשקרים: "ליארה לא היה חסר כלום. תמיד היה לה כסף בכיס. הרוצחים מפיצים שקרים"

  הנערה החטופה יארה איוב  ()
  "לא לקחה כסף מהרוצח". יארה איוב

  ג'מילה איוב, אמה של יארה בת ה-16 שנרצחה בנובמבר האחרון, אומרת כי הטענה בכתב האישום שהוגש אתמול (ה') נגד תושבי גוש חלב, מוחמד אבו זיינב בן ה-29 ונער בן 17, ולפיה אבו זיינב נתן לאיוב "בלית ברירה" כסף בסכומים של מאות שקלים בכל פעם עד שלבסוף רצח אותה - היא שקרית.

   

  "מבחינתי היום נפתחה סוכת האבלים של הבת שלי יארה שרצחו אותה בדם קר". אמרה איוב. "לא יודעת מאיפה הביאו את הסיפור שהיא לקחה מהפושע כסף. זה שקר וכזב. ליארה לא היה חסר כלום ותמיד היה לה כסף בכיס. הרוצחים מפיצים שקרים כי הם פושעים ואנשים יותר מסוכנים מדאעש. לא צריך להיות להם מקום בכפר".

   

  איוב הוסיפה: "לפני שיארא יצאה מהבית שאלתי אותה כמה כסף יש לך. היא אמרה 130 שקל. נתתי לה עוד 400 שקל. הרוצחים רוצים לכסות על המעשה האכזרי שעשו. לא רק רצחו אלא גם זרקו אותה לפח אשפה. אני מקווה שהסוף שלהם יהיה יותר גרוע משל יארה".

  ג'מילה איוב מדברת על ביתה יארא ()
  ג'מילה איוב

   

  הגשת כתב האישום היום    (צילום: עידו ארז)

  הגשת כתב האישום היום    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מכתב האישום עולה כי במשך חודשים ספורים, קודם ליום הרצח (ב-23 בנובמבר), נתן אבו זיינב לנערה "בלית ברירה" כסף בסכומים של מאות שקלים בכל פעם. ביום הרצח, כך מתואר בכתב האישום, "מאס בכך וגמלה בלבו ההחלטה להמית את הקטינה. הנאשמים רצחו את הקטינה במאפייה, המנוהלת על-ידי הנאשם מוחמד אבו זיינב, תוך שהם משספים את גרונה וגורמים לפצעי דקירה וחתכים נוספים בגופה".

   

  הנאשם ברצח יארא איוב, מוחמד אבו זיינב (צילום: אחיה ראב
  (צילום: אחיה ראב"ד)

  גופתה נמצאה בפח אשפה הסמוך למאפייה שלושה ימים לאחר הרצח שפוענח על-ידי היחידה המרכזית במשטרת המחוז הצפוני. ההליכים בבית המשפט יתנהלו בדלתיים סגורות שכן הנאשם השני הוא נער.

    

  בני משפחה של אבו זיינב נעצרו בחשד לסיוע לאחר מעשה הרצח. אך לא היו חשודים בביצוע הרצח. הם שוחררו ממעצר לאחר כ-30 יום וההחלטה הסופית בעניינם טרם התקבלה. ביום שני הוגשה לבית המשפט הצהרת תובע נגד שני החשודים. בבית המשפט ציינו כי "קיימות ראיות לכאורה המצדיקות הגשת כתב אישום נגד המשיבים עבירה של רצח".

   

  תיעוד חקירת הרצח    (דוברות המשטרה)

  תיעוד חקירת הרצח    (דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחמד אבו זיינב, אחיו של הנאשם, אמר: "אח שלי לא רצח את יארה איוב. הכל שקרים. הוא לא היה עושה דבר כזה ובחיים לא חשב לפגוע באף אחד. תשאלו את מי שאתם רוצים מי אנחנו, כולם יגידו שהמשפחה שלנו מהטובות ביותר. חבל שהמשטרה לא הגיעה לרוצח האמיתי, שעדיין מסתובב חופשי".

   

  יארה איוב נרצחה כשהייתה בדרך ליום הולדת של חברתה. היא נעדרה במשך שלושה ימים בהם התקיימו חיפושים קדחתניים ביישוב אחריה, עד שגופתה נמצאה בפח אשפה ביישוב. במסגרת הפרשה נעצרו חמישה חשודים. שלושה מהם שוחררו כמה שבועות לאחר מכן.

   

  אחת החשודות ששוחררה ממעצר אמרה עם שחרורה: "לא עשינו כלום, הכול שקרים. עשו לנו עוול קשה. כולנו מגנים את הרצח והאלימות בכל מקום. אני פשוט לא יודעת מה רצו מאיתנו. עצם השחרור שלי מאמת את העובדה שהמעצר שלי היה מיותר". לדבריה, "לכל החשדות שיוחסו לי לא היה שום בסיס. אני מקווה שיתפסו את הרוצח האמיתי".

   

  לפני הלווייתה של איוב, התקיימה הפגנה ביישוב גוש חלב שבה השתתפו תלמידים שהכירו אישית את איוב. הם הניפו את תמונתה וקראו למאבק בתופעת הרצח והאלימות במגזר הערבי. נור זידאן חברתה של איוב אמרה: "יארה הייתה אמורה להפתיע אותי ביום ההולדת שלי. באותו יום ביקשה ממני שאשלח לה תמונה שלנו יחד. אני ועוד חברות חיכינו לה והיא לא הגיעה. התקשרנו אליה מספר פעמים ולא היה מענה. מאז הרגשנו שיש משהו לא תקין אבל לא חשבנו שמדובר ברצח".

   


  פורסם לראשונה 10/01/2019 22:31

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים