שתף קטע נבחר

"תומך גבאי היכה אותי": קרב גרסאות בוועידת העבודה

חבר מפלגת העבודה שקרא בוז נגד היו"ר התלונן במשטרה: "הותקפתי בראש, בגב וביד באמצעות מוט עץ". התוקף לכאורה: "זה היה בטעות במהלך מאבק על דגל, התנצלתי"

 

דור צוריאל שהוכה במהלך ועידת מפלגת העבודה ()
דור צוריאל, בתמונה שפרסם לאחר הוועידה

תלונה על תקיפה במהלך ועידת מפלגת העבודה: אמש (יום ה'), עת עלה יו"ר המפלגה אבי גבאי לנאום בוועידה, קראו מתנגדיו קריאות בוז רמות ובשלב מסוים אף התפתחה תגרה בין כמה מהנוכחים. אחד מאלו שקראו בוז, דור צוריאל, טוען כי הותקף בראשו, גבו וידו על ידי תומך של גבאי באמצעות מוט עץ. צוריאל הגיש תלונה במשטרה נגד המפלגה וכן נגד גבאי והתוקף. האדם שנגדו הוגשה התלונה מתאר סיטואציה אחרת וטוען כי המכה קרתה בטעות, כתוצאה ממאבק על דגל, ומציין כי ניגש לצוריאל והתנצל.

 

"הייתי חלק מקבוצה גדולה של אנשים שמתנגדים להחלטות היו"ר גבאי ולהתנהלותו", שחזר צוריאל. "עמדתי על כיסא צמוד לאזור הסטרילי ושרקתי שריקות בוז צורמות לגבאי. בכל ועידה יש מתנגדים ותומכים, יש צעקות וויכוחים, אבל מעולם זה לא הגיע למצב קיצוני כמו אתמול. בשטח הסטרילי נמצאים יו"ר המפלגה, הח"כים ומוזמני כבוד של היו"ר. בשלב מסוים התכופפתי להניח דגל ישראל על הכיסא והבן אדם, תומך גבאי, החל להכות בי שלוש מכות קשות בראש, בגב וביד. הייתי מזועזע. היה כאוס גדול של דחיפות וצעקות. פשוט גועל נפש אחד גדול, ורק אחרי כמה דקות המאבטחים הגיעו להפריד את העניין הזה".

 

 

לדבריו, "בתור בחור בן 39 שגדל כל חייו במפלגת העבודה על הערכים והאידיאולוגיות האלה, מה שקרה אתמול זה 180 מעלות ממה שגדלנו עליו. אני לא חושב שאבי גבאי אמר לאנשים שלו - 'תרביצו למי ששורק לי'. אבל הגישה לאורך שנה וחצי של 'רק אני ואני' בצורה דורסנית, ביטול מוסד המזכ"לות במפלגה וההיפרדות האלימה והגסה מציפי לבני - כל אלה גורמים לאנשים להרגיש בנוח לתת לי מקל בראש".

 

האדם שנגדו הוגשה התלונה תיאר סיטואציה אחרת לגמרי. "אנחנו נופפנו בדגלים, הוא תלש את כל הדגלים ובמקרה שלי הדגל היה על מוט גמיש וכנראה במהלך המאבק על הדגל הוא חטף מכה", הוא אמר. "אני לא מתכחש לסיטואציה, אבל אני לא רוצה שייחסו לי דברים לא לי".

 

"אני לא ילד, אני בן 63, כל חיי במפלגה", הוסיף. "אני לא אחד שמחפש פרובוקציות, רציתי להשקיט ולמנוע פרובוקציה והוא חטף את המכה. המטרה שלי הייתה להרגיע את הרוחות ולא לגרום למהומה. בוודאי שלא התכוונתי לאלימות. אני תומך בגבאי, זה נכון, אבל אני לא פעיל שלו. הייתי עם שמעון פרס, רבין וכולם. אחרי המקרה באתי אל הבחור, חיבקתי אותו והתנצלתי. לפעמים נופלים למקומות שלא מתכוונים ליפול אליהם".

  

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "חברת אבטחה מנוסה נשכרה לניהול האירוע ובתוקף תפקידם המאבטחים שמרו על הסדר במהלך הועידה. אם יתגלה כי היו אירועים חריגים, הם יטופלו מיידית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים