שתף קטע נבחר

גבאי לגנץ ולפיד: "התחייבו לא להצטרף לקואליציית נתניהו"

יו"ר העבודה אמר ב"שבתרבות" בנתניה כי אם יריביו לא יתחייבו שלא יצטרפו לממשלה בראשות בנימין נתניהו, "הם יקחו קולות של אנשים שרוצים שינוי ויתנו אותם לנתניהו. הציבור צריך להחליט אם הוא רוצה שינוי או רוצה את אותו הדבר"

 

אירוע שבת תרבות בהשתתפות אבי גבאי בנתניה  (צילום: עידו ארז)
אבי גבאי קורא לגנץ וללפיד להתחייב לא להצטרף לקואליציית נתניהו(צילום: עידו ארז)

 

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי קרא היום (שבת) ליריביו בני גנץ ויאיר לפיד להתחייב שלא יישבו בממשלה בראשות בנימין נתניהו. ב"שבתרבות" בנתניה קרא לשניים להתחייב לשבת רק בקואליציה שמחויבת לשינוי. 

  

 

"אם לא הצלחנו ללכת ביחד לבחירות, בואו נתחייב שנשב רק בקואליציה שתעשה שינוי במדינת ישראל, ולא ניתן לנתניהו את הפריבילגיה של לקחת מפלגה כזאת או אחרת מתוכנו, מתוך המרכז-שמאל לתוך הקואליציה שלו, אלא להתחייב מראש כלפי הציבור. לכן אני קורא גם לגנץ וגם ללפיד - תאמרו לציבור 'אנחנו לא נשב בממשלה בראשות נתניהו'. תאמרו את זה".

 

כי אם לא, בעצם מה יקרה כאן?

"ייקחו קולות של אנשים שרוצים שינוי ויתנו אותם לנתניהו. זה מה שיקרה כאן. ולכן אני אומר, כשאתם שואלים את עצמכם למי אתם צריכים להצביע, זה אמר ככה, זה אמר אחרת, את זה אתם אוהבים יותר, זה נראה פחות, הכול טוב ויפה. אבל בסוף יש דבר אחד - אתם רוצים שינוי או לא רוצים שינוי?

 

"חשוב שכל המועמדים במחנה שלנו יתחייבו מראש ובאופן ברור לשבת רק בקואליציה שמחויבת לשינוי. אני קורא לגנץ וללפיד להתחייב ולהודיע כבר עכשיו שלא ישבו בממשלה בראשות נתניהו. אחרת הם יקחו קולות של אנשים שרוצים שינוי ויתנו אותם לנתניהו", אמר גבאי.

 

לדבריו, "האזרחים במדינת ישראל נחלקים היום לשניים: אלה שרוצים שינוי, רוצים ממשלה שעסוקה בחיים שלהם, רוצים מדינה נורמלית ואלה שמאמינים שזה מה שיש. אנחנו מציגים אלטרנטיבה והציבור יצטרך להחליט אם הוא מצביע לראש ממשלה אחר או למי יהיה שר החוץ או שר הביטחון של נתניהו. אחרי עשר שנים אנחנו לא מוכנים לשבת בממשלה בראשות נתניהו, ואנחנו היחידים שאומרים זאת. האחרים כמו גנץ ולפיד לא אומרים את זה. הציבור צריך להחליט אם הוא רוצה שינוי או רוצה את אותו הדבר".

 

ביום חמישי הצליח גבאי להעביר בוועידת מפלגת העבודה את השינויים שקידם בתקנון המפלגה וברשימה לקראת הבחירות. גבאי נאם ברקע הביקורת נגדו עם הירידה בסקרים וההיפרדות מציפי לבני, ואמר כי הביקורת ממתנגדיו לא תשיג דבר מלבד "כותרות בעיתונים". כשעלה לשאת דברים נשמעו קריאות בוז. ח"כ איתן כבל תקף אותו מול אלפי חברי המפלגה ואמר: "טעינו כשבחרנו בך". הוא ענה למבקריו: "אל תפסיקו להביע דעות. אל תדאגו, לעולם לא יאלצו אף אחד ממפלגת העבודה לשבת כאן מאחוריי ולחייך ולמחוא כפיים כמו קישוט באיזשהו קמפיין אמריקני מלוקק". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים