שתף קטע נבחר

תיעוד ממצלמות אבטחה בעזה: כך נחשף הכוח המיוחד של סא"ל מ' שנהרג

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה תיעוד של הכוח הישראלי שנכנס לרצועת עזה בשתי מכוניות מסחריות. בין היתר תועד הכוח מפנה את הנפגעים. בנוסף פרסם חמאס אקדחים עם משתיקי קול ששימשו את הלוחמים ואת שמו ותמונתו של סא"ל מ' - האסורים לפרסום בישראל

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה הערב (שבת) תיעוד ממצלמות אבטחה שבו נראה הכוח של סא"ל מ' נוסע ברצועת עזה במשאית קלה ובמכונית פולקסווגן טרנספורטר ישנה. שתי המכוניות תועדו כשנסעו זו אחר זו באזורים עירוניים צפופים ברצועה.

 

כמו כן הציג חמאס אמצעים שונים שהיו עם הכוח ונחשפו, בהם מקדחים ומסורים חשמליים וכן אקדחים עם משתיקי קול. בפעולה שהסתבכה נהרג סא"ל מ' ונפצע קצין נוסף. בסרטון שלפניכם: החלקים מתיעוד חמאס שאושרו לפרסום בישראל.

 

 

ההיתקלות עם כוח חמאס בפיקודו של מפקד גדוד מזרח חאן-יונס, נור ברכה, הייתה ליד מסגד איסמעיל אבו שנב שבעיירה ממזרח לחאן יונס. תוך כדי קרב יריות עם אנשי הכוח המיוחד של חמאס החלו לוחמי צה"ל לנתק מגע.

 

בסרטון ניתן לראות את מסלול הנסיעה של הכוח לאורך רחוב סלאח וברחובות העיירה בני סוהילה. סא"ל מ' נראה משוחח בטלפון ורואים את רכבו של בכיר הזרוע הצבאית של חמאס, נור ברכה, שנהרג בתקרית, כשהוא עוקב ברכבו אחר אחד מרכבי הכוח. ככל הידוע, אחד מכלי הרכב הופצץ בידי מסוק צה"ל אחרי הימלטות הכוח ואילו הרכב השני לא אותר עד היום.

 

כמו כן פרסם חמאס תיעוד ממכולת ברצועה, וטען כי חברי הכוח תועדו כשקנו שם מצרכים. בסרטון נראים גם אנשי חמאס כשהם בודקים את הרכב שבו נמצא הכוח, ואחת ממצלמות האבטחה אף תעדה את הכוח הישראלי מפנה את הפצועים בטרם החל במסע ההימלטות מהאזור לכיוון הגבול עם ישראל.

 

בנוסף פרסם חמאס את תמונתו ושמו המלא של סא"ל מ' שנהרג בתקרית, אשר אסורים לפרסום בישראל, וכן אמצעים ששימשו את הכוח כמו אקדחים עם משתיקי קול, מקדחים וציוד חפירה ומסורים חשמליים. בחמאס הודיעו כי הם מציעים מיליון דולר לכל משת"פ שיהפוך לסוכן כפול, ויפתה כוח מיוחד של צה"ל או שב"כ.

 

נסיעת הכוח ברחוב בעזה ()
הכוח נסע בפולקסווגן טרנספורטר ישנה ובמכונית מסחרית נוספת
 

נסיעת הכוח ברחוב בעזה ()
קטעים מהסרטון שחמאס פרסם: המכונית המסחרית ששימשה את הכוח

 

קטעים מהסרטון שחמאס פרסם מהמבצע של סא
האמצעים ששימשו את הכוח מתוך הסרטון של חמאס

 

מג
נור ברכה, איש חמאס הבכיר שנהרג

במסיבת עיתונאים שקיים דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, עם סיום חקירת התקרית, נטען כי חמאס הצליח להכשיל ולחשוף מבצע ישראלי להנחת אמצעי ריגול על אדמת רצועת עזה. ישראל, כך נאמר, ניצלה את המעברים כולל את מעבר כרם שלום כדי להכניס את הציוד לכוח המיוחד שפעל שם. אנשי הכוח המיוחד ניצלו שטחים מתים על גבול הרצועה כדי להיכנס לשטחה בחסות הערפל. בחמאס טוענים שהכוח השתמש בתעודות זהות מזויפות של תושבי רצועת עזה ובזהות של אנשי ארגון הומניטרי.

 

חלק מאנשי הכוח נכנסו לשטח הרצועה יותר מפעם אחת. עוד אמר כי חמאס הצליח לזהות את שמות אנשי החוליה, "החלטנו להגיב על הארוע בחמ"ל המשותף של הזרועות הצבאיות והתגובה הייתה כואבת". הפעולה שהסתבכה וגבתה מחיר יקר גררה סבב הסלמה אלים שבמהלכו נורו לישראל מאות רקטות ונפגע אוטובוס חיילים בטיל נ"ט. באירוע זה נפצע קשה חייל. הדברים שפורסמו היום הם חלק ממה שהמודיעין של גדודי עז א-דין אל-קסאם גילה, "על ישראל ומנגנוני הביטחון שלה להיות מודאגים שכן השגנו אמצעים טכניים שיעניקו לנו יתרון אסטרטגי בעימותים עתידיים עם ישראל", אמר אבו עוביידה.

  

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת המכוניות ששימשו את הכוח
מומלצים