שתף קטע נבחר

בשלישי: שביתה בנמלי תעופה בגרמניה

ביום שלישי הקרוב צפויים להיסגר מספר נמלי תעופה ברחבי גרמניה. חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה ביטלה את שלוש טיסותיה בקו פרנקפורט-תל אביב. כל הפרטים בכתבה

ארגון עובדי הביטחון בנמלי התעופה בגרמניה יקיים ביום שלישי הקרוב שביתה שתגרום לביטולים של טיסות רבות ולאיחורים בטיסות אחרות. שדות התעופה הצפויים לחדול מפעילות עקב השביתה הם שדות התעופה של פרנקפורט, דרזדן, ארפורט, הנובר ולייפציג אשר יושבתו במשך כל היום.

מטוס לופטהנזה בשדה התעופה בפרנקפורט (צילום: יואב יערי)
שדה התעופה בפרנקפורט(צילום: יואב יערי)
  

מי שעומד מאחורי השביתה הם חברי ארגון ורדי (Verdi). השביתה תיערך בשל סכסוך מתמשך בנושא שכר ותנאי עבודה והיא תשפיע בעיקר על טיסות של חברת לופטהנזה, שכן מדובר בנמל הבית שלה - פרנקפורט, ממנה יוצאות טיסות רבות לרחבי העולם.

 

חברת לופטהנזה הודיעה כי בשל השביתה, שתימשך יום אחד "צפוי כי ייווצרו שיבושים רבים בטיסות מנמל התעופה בפרנקפורט ואליו". הנהלת החברה הוסיפה כי היא פועלת למצוא טיסות חלופיות לנוסעים ומאפשרת להם לשנות את תאריכי הטיסות עד ה-20 בינואר ללא תוספת תשלום.

 

הטיסה עוכבה או בוטלה בעקבות השביתה? דעו זכויותיכם

 

מי ייפגע יותר ומי פחות?

מנציגות החברה בישראל נמסר כי כל שלוש הטיסות של החברה ביום שלישי מפרנקפורט לתל אביב ומתל אביב לפרנקפורט מבוטלות, נכון למועד פרסום הכתבה. יחד עם זאת, בשל העובדה כי מרבית הנוסעים בטיסות אלה הם נוסעים שממשיכים ליעדים אחרים ונמל התעופה בפרנקפורט משמש עבורם כתחנת ביניים, החברה דאגה להעביר אותם לטיסות אחרות של הקבוצה: סוויס אינטרנשיונל איירליינס, אוסטריאן איירליינס ובריסל איירליינס.

מטוס לופטהנזה בשדה התעופה בפרנקפורט (צילום: דני שדה)
לופטהנזה: אחת הנפגעות העיקריות בשביתה(צילום: דני שדה)
 

מי שייפגע יותר מכל הם נוסעים שטיסתם תצא מפרנקפורט. זאת בשל העובדה שתחנות בידוק ביטחוני רבות לא יהיו מאויישות והנוסעים לא יוכלו לעבור את נקודת הבידוק הביטחוני גם אם עשו רישום לטיסה מבעוד מועד.

 

לעומת זאת נוסעים שיהיו במעבר, כלומר שנחתו בפרנקפורט מיעדים אחרים ואמורים להמשיך לטיסות אחרות לא אמורים להיפגע משום שהם ימצאו בשטחים סגורים ולא אמורים לעבור בידוק בטחוני נוסף לפני העלייה למטוס.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
שביתה גדולה בנמלי גרמניה בשלישי הקרוב
צילום: דני שדה
מומלצים