שתף קטע נבחר

הודו: פסטיבל הקומבה מלה יוצא לדרך

כ-150 מיליון בני אדם צפויים להשתתף בשבועות הקרובים בפסטיבל שייערך השנה בעיר אללהאבאד. "מפגש עם שיא תפארתו של ההינדואיזם המשלב אמונות, טקסים וחגיגה שאין בשום מקום אחר בעולם"

 

 

מיליוני עולי רגל מהודו ומרחבי העולם, יחד עם תיירים, עושים את דרכם לעיר אללהאבאד שבמדינת אוטר פרדש בצפון הודו, שם ייפתח מחר באופן רשמי פסטיבל הקומבה מלה שנערך פעם בשלוש שנים ונמשך שמונה שבועות. על פי הערכת הרשויות, ישתתפו באירוע כ-150 מיליון בני אדם.

 

לגלות את הודו

10 רגעי השיא מהטיול הקצרצר שלנו בהודו

MUST: המקומות שחובה לראות בניו דלהי

 

לפי האמונה ההינדית, רחצה בנקודה שבה נהר הגנגס, נהר הימונה ונהר הסראסווטי המיתולגי מתמזגים מוחלת לאנשים על חטאיהם ומשנה את מזלם. רחצה וטבילה בזמן הקומבה מלה, או "פסטיבל הכד" כפי שהוא נקרא גם, מביאה לגאולה ממעגל החיים והמוות.

 

עוד לפני הפתיחה הרשמית של הפסטביל הגיעו נזירים ועולי רגל אל העיר וטבלו במי הנהר הקרים. כדי להכיל כל כך הרבה אנשים בנו הרשויות גשרים זמניים, הקימו 600 מטבחים בעיר והציבו יותר מ-100 אלף תאים של שירותים ניידים. רוב המבקרים יישנו באוהלים או תחת כיפת השמיים, אך ישנם גם אתרי קמפינג יוקרתיים יותר, בעלות של מאות דולרים ללילה, שכוללים, בין היתר, גם מתקני ספא.

פסטיבל קומבה מלה (צילום: AP)
מאמינים טובלים במים הקפואים(צילום: AP)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: AP)
יום חג(צילום: AP)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: EPA)
אחד מהגשרים הזמניים שהוקמו לקראת הפסטיבל(צילום: EPA)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: AP)
(צילום: AP)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: AP)
(צילום: AP)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: EPA)
שורת תאי שירותים שהוצבה לקראת הפסטיבל(צילום: EPA)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פסטיבל קומבה מלה (צילום: AP)
עיר האוהלים הענקית שהוקמה לקראת הפסטיבל(צילום: AP)
 

מקורו של החג, שמצוין כבר אלפי שנים, במסורת ההינדית שלפיה האל וישנוּ נאבק בשדים והצליח לקחת מידיהם כד זהב שבו נקטר חיי הנצח. במהלך הקרב שנמשך 12 ימים נפלו ארבע טיפות מהכד לארץ, בערים אללהבאד, הרידוואר, אוג'יין ונאסיק.

 

כל שלוש שנים נערך הפסטיבל בעיר אחרת מתוך ארבע הערים. אחת ל-12 שנים נאספים עשרות מיליוני עולי רגל מרחבי הודו בעיר אללהבאד לאירוע המכונה מהא קומבה מלה. זהו החג שנחשב לקדוש ביותר. השנה ייערך הפסטיבל במתכונת החצי שלו - ארד קומבו מלה - המסמל את חצי הדרך לפסטיבל הגדול המהא קומבולה הבא.

 

אוריאל בן צבי, מדריך ומארגן טיולי בוטיק להודו בחברת My India שישתתף השנה בפסטיבל, אמר בשיחה עם ynet: "כבר 20 שנה אני מטייל בהודו, וזה אחד מהאירועים הכי מרגשים שאפשר להשתתף בהם, זהו מפגש עם שיא תפארתו של ההינדואיזם המשלב אמונות, טקסים וחגיגה שאין בשום מקום אחר בעולם".

 

בהכנת הידיעה השתתף אסף רוזן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
כל 3 שנים - פסטיבל הקומבה מלה
צילום: AP
מומלצים