שתף קטע נבחר

שלח מסרון מהנייד של זוגתו אחרי שרצח אותה: "אל תאחר אהובי"

כתב האישום נגד מוחמד לבאבידי מעכו בגין רצח אימאן אחמד, מגולל את פעולותיו להסתרת מעורבותו: מיד לאחר ששיסף את גרונה של זוגתו בסכין קצבים, שלח הנאשם מסרונים מהנייד של המנוחה, נסע לרכוש מוצרי קרמיקה - ואף הפציר בחברו לעלות לדירה "לשתות תה" כדי ליצור אליבי

 

 

מוחמד לבאבידי, בן 37 מעכו, שיסף בחודש שעבר את גרונה של זוגתו אימאן אחמד. מיד לאחר מכן הוא נטל בין היתר מהזירה את הטלפון הנייד של המנוחה, ושלח מסרון מהנייד שלו לזה שהיה ברשותה: "אל תאחר אהובי". כך מתואר בכתב אישום שהוגש היום (ב') נגד לבאבידי בגין רצח אחמד ושיבוש מהלכי משפט.

 

לפי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, לבאבידי נטל סכין שמשמשת לפירוק בשר מהקצבייה בבעלות משפחתו, והחביא אותה בדירת בני הזוג בעכו. כעבור שלושה ימים, ב-11 בדצמבר, הוא ניגש אל המנוחה ששהתה בחדר השינה מתוך כוונה לגרום למותה.

 

הנאשם פגע במנוחה, בת 26 במותה, באמצעות הסכין בכמה מקומות בגופה. הוא חתך את סנטרה, דקר אותה בזרוע ימין ושיסף כאמור את גרונה. לפי כתב האישום, במהלך הדקירות ניסתה אחמד להתגונן. ואולם, מותה נגרם בזירה כתוצאה מפצע חתך עמוק בצוואר.

מוחמד לבאבידי ()
לבאבידי בבית המשפט. דקר למוות ושיבש מהלכי משפט

לאחר הרצח, עשה לבאבידי פעולות רבות כדי להרחיק את עצמו מהזירה ולהסתיר את מעורבותו במותה של אחמד. לטענת הפרקליטות, הנאשם אף יצר מצג לפיו הקורבן עודנה בחיים, בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין.

 

כפי שפורסם בעת הודעת המשטרה על פענוח הרצח, בעודו בדירה הכניס הנאשם את המכנסיים והגרביים שלבש בזמן הרצח, וכן את השקית וחפצים אישיים נוספים, לתוך שקית אשפה. הוא נטל כאמור את הטלפון הנייד של המנוחה ועזב את הדירה.

 

שלח צלמית לב בתגובה 

כעבור כמה דקות השליך הנאשם את השקית לפח אשפה שנמצא בקרבת מקום. לאחר מכן הוא שלח מסרון מהטלפון הנייד של אחמד לאמה, ו"הזמין" אותה להגיע לבית המנוחה. כעבור שלוש דקות אסף את הנאשם חברו ברכבו, ויחד נסעו השניים ליישוב כאבול.

 

אחרי ארבע דקות, שלח הנאשם מסרון מהטלפון הנייד של המנוחה לטלפון הנייד שלו: "אל תאחר אהובי". כעבור דקה הוא שלח מסרון "תגובה": צלמית לב.

 

בתחילת הנסיעה, ביקש הנאשם מחברו לעצור ליד הקצבייה המשפחתית. הוא נכנס למקום, יצא ממנה לאחר זמן קצר, ואז השליך את הטלפון הנייד של המנוחה לתעלת ניקוד בקרבת מקום. במהלך הנסיעה לכאבול, אמר הנאשם לחברו כי המנוחה שלחה לו הודעה "לא לאחר". במהלך שהייתו בכאבול, שלח הנאשם לטלפון הנייד של המנוחה תמונות של קרמיקה שהוא כביכול מעוניין לקנות עבורה, ואף ביצע רכישה.

הנרצחת מעכו ()
הנרצחת אימאן אחמד

בהמשך ביקש הנאשם מחברו לנסוע לדיר אל-אסד, באמתלה שלפיה הוא מעונין לרכוש רהיטים עבור המנוחה. במהלך הנסיעה שוחח הנאשם עם אחותה של המנוחה, אשר הביעה את דאגתה לשלומה של אחמד, שלא הייתה זמינה. הנאשם מסר לאחותה של המנוחה את מקום הימצאו, וכן הבטיח לבדוק מה עם המנוחה, לכשישוב לעכו.

 

לבאבידי חייג מאוחר יותר לטלפון הנייד של המנוחה, וכעבור כמה דקות הפציר הנאשם בחברו עם הגעתם חזרה לעכו לעלות לדירה "לשתות תה", כשהוא יודע שגופתה של המנוחה מוטלת בה. בעת כניסתם לדירה, חזו השניים בגופתה של אחמד מוטלת בחדר השינה.

 

בשלב זה החל הנאשם להתפרע ולשבור חפצים בדירה. החבר עשב את הדירה והזעיק את המשטרה ואת כוחות ההצלה, ואילו הנאשם הזעיק את בני משפחתו ואת בני משפחתה של אחמד. הנאשם טען בפני הנוכחים בדירה כי הבית נפרץ וכי מישהו רצח את המנוחה.

 

בשבוע שעבר הותר כאמור לפרסום כי היחידה המרכזית של מחוז חוף, שפענחה את הרצח, הצליחה לקשור בין לבאבידי למעשה. הנאשם אף הודה במיוחס לו. בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים צוין כי "העבירה המרכזית המיוחסת למשיב, רצח בכוונת תחילה, היא עבירה שדינה מאסר עולם, וזו אף בוצעה באלימות חמורה ואכזריות".

 

בבקשה נאמר עוד כי לנאשם יש ארבע הרשעות קודמות בגין ביצוע עבירות רכוש, אלימות, לרבות תקיפה שוטר וכליאת שווא. הוא אף ריצה בעבר שלוש שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים