שתף קטע נבחר

6 חודשי עבודות שירות לאדם שדקר כלבה למוות

שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות נגזרו על דוד אוחיון מקריית ים, שלפני כשנה וחצי שיסף גרונה של כלבת פיטבול. המעשה בוצע יממה לאחר שהכלבה שרטה את בתו של הנאשם בפניה. בית השפט השלום בקריות קבע את עונשו במסגרת הסדר טיעון, לאחר שהנאשם ריצה ארבעה חודשים במעצר ומעצר בית

בית המשפט השלום בקריות קבע אתמול (א') כי תושב קריית ים ששיסף את גרונה של כלבת פיטבול, יממה לאחר שהכלבה שרטה את בתו, ירצה מאסר של שישה חודשים בעבודות שירות.

 

על הנאשם שהודה במעשים והורשע, נגזר עונש של שישה חודשי עבודות שירות. בית המשפט כיבד הסדר טיעון שנחתם בין הצדדים וציין בין השאר, כי הנאשם ישב במעצר ובמעצר בית במשך קרוב לארבעה חודשים. 

 

הכלבה לפני ואחרי הדקירה. צילום ארכיון ()
הכלבה לפני ואחרי הדקירה. צילום ארכיון

 

האירוע התרחש באוקטובר 2017. באחד מימי השישי הגיע הנאשם, דוד אוחיון (42) לבית חברו בעיר, עם אשתו ובתו. הבת שיחקה עם כלבת הפיטבול המשפחתית, קאיה, בת שנה ושלושה חודשים. במהלך המשחק שרטה הכלבה את הילדה בפניה. לדברי הנאשם, היא נשכה אותה פעמיים.

 

למחרת, הגיע הנאשם עם אחיו, דורון אוחיון. לאחר עימות עם הבעלים ואיומים, הוא שיסף את גרונה של הכלבה, שהייתה קשורה במרפסת. לאחר האירוע נעצר אוחיון והיה עצור במשך מספר חודשים. בהמשך הוא שוחרר למעצר בית עם אזיק אלקטרוני. 

 

האב ובתו עם הכלבה קאיה ()
האב ובתו עם הכלבה קאיה
 

 

השופטת: ניתן היה לקבוע עונש חמור יותר

"הכלבה הייתה אצלנו כמעט מאז שנולדה. קניתי אותה בגיל חודש. היא גדלה אצלנו עם הילד. השכנים אומרים שהייתה כמו פודל, לא כמו פיטבול. התחושות קשות מאוד. נגיד שהיא שרטה את הילדה, על דבר כזה שוחטים כלב? גם הבן-אדם ששחט אותה אהב אותה", אמר אז הבעלים ל-ynet.

 

בחודש אוקטובר האחרון, חתמה הפרקליטות על הסדר טיעון עם סניגוריו של אוחיון, עו"ד תמי אולמן ועו"ד יעקב שלומוביץ'. במסגרת הסדר הטיעון הוא הודה בכתב אישום מתוקן. הוא הורשע בהתעללות והתאכזרות לבעלי חיים, הסגת גבול, החזקת סכין וכן היזק לבעלי חיים.

 

תמי אולמן ויעקב שלומוביץ ()
עורכי הדין יעקב שלומוביץ ותמי אולמן

 

השופטת, סימי פלג קימילוב, הסכימה לכבד את הסדר הטיעון למרות שהענישה, לדבריה, הייתה ברף הנמוך. על פי מתחם הענישה, טענה כי ניתן היה לקבוע עונש של עד שנה וחצי מאסר בפועל.

 

היא ציינה בגזר הדין כי חברה מתוקנת צריכה לגנות ולהוקיע התעללות בבעלי חיים. היא הוסיפה כי המעשה היה מתוכנן, והנאשם הגיע לבית חברו חמוש בסכין, וכי מעשיו הביאו למות הכלבה בייסורים.

 

מאידך, ציינה השופטת את תקופת המאסר שכבר ריצה כעציר, וכי על פי חוות הדעת של שירות המבחן נראה שהביע חרטה כנה וחל שינוי משמעותי ביחסו לעבירות. בנוסף לעבודות השירות גזרה עליו השופטת מאסר על תנאי של שישה חודשים. הוא גם ישלם קנס של 8,000 שקל, והכסף יועבר לקרן להגנה על בעלי חיים. אחיו, שהואשם והורשע רק בהסגת גבול, נדון למאסר על תנאי של שלושה חודשים.

 

הסניגורית עו"ד תמי אולמן אמרה ל-ynet כי "פסק הדין משקף נכונה את האיזון הראוי בתיק".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים