שתף קטע נבחר

האיחוד הלאומי: סמוטריץ' הביס את אורי אריאל שיפרוש מהפוליטיקה

בבחירות על ראשות המפלגה, קיבל ח"כ בצלאל סמוטריץ' 83 קולות לעומת 40 בלבד לשר אורי אריאל. היו"ר החדש קרא לבנט ולשקד לשוב לבית היהודי: "לאחד את הציונות הדתית"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' נבחר הערב (יום ב') ברוב גדול להנהגת האיחוד הלאומי והביס את השר אורי אריאל שהתמודד מולו. סמוטריץ' זכה ב-83 קולות לעומת 40 לאריאל שיפרוש מהכנסת לאחר 23 שנים בפוליטיקה.

 

 

 

חצי חצי של סמוטריץ' ואורי אריאל (צילום: אוהד צויגנברג , יואב דודקביץ)
יו"ר האיחוד הלאומי סמוטריץ' והשר אורי אריאל(צילום: אוהד צויגנברג , יואב דודקביץ)
 

 

האיחוד הלאומי גם בחר את רשימתו לבחירות לכנסת, בסדר הבא:  

  1. יו"ר האיחוד הלאומי הנבחר, ח"כ בצלאל סמוטריץ'
  2. מזכ"ל האיחוד הלאומי, אופיר סופר
  3. ח"כ לשעבר אורית סטרוק
  4. יוסי כהן
  5. עמיחי אליהו

 

סמוטריץ' אמר בנאום הניצחון בירושלים: "אין בי שמחה עכשיו, יש בי עכשיו יראה וכובד אחריות שהטלתם עליי. הנני נרעש ונפחד. אני פונה למורי רבי השר אורי אריאל. תודה אורי שניווטת את הספינה במסירות אין קץ ובאחריות גדולה. אני קורא לך אורי להמשיך ולתרום מנסיונך הרב. אני בטוח שעוד נכונו לך עוד שנים של עשיה למען עם ישראל. יש מי שמנסים בעת האחרונה לגמד אותנו, שטוענים שהציונות הדתית אבדה ושכדי להנהיג אותה צריך לעזוב אותה. כאן בירושלים צריך לומר שהציונות הדתית היא המשפיעה ביותר".

 

 

סמוטריץ' התייחס להתפלגותם של נפתלי בנט ואיילת שקד מסיעת הבית היהודי וקרא להם לשוב לשתף עמו פעולה: "בואו נתחבר מחדש. אני קורא שנעצב את הספינה המיטלטלת. מכאן אנחנו יוצאים לאחד את הציונות הדתית ולהחזיר אותה הביתה".

 

במפלגת הימין החדש בירכו על הניצחון ומסרו כי "אנו מברכים את בצלאל סמוטריץ על בחירתו ליו"ר האיחוד הלאומי. הוא איש אידיאולוגיה ועשייה שפיו וליבו שווים. כעת, כל אחד בדרכו יביא להגדלת גוש הימין למען עתיד המדינה ולמען שלמות ארצנו. אנחנו מודים לשר אורי אריאל על שנות פעילות ארוכות שיחקקו בתולדות הציונות".

 

בהכרזת מפלגתו החדשה בחודש שעבר אמר בנט כי "נתניהו הבין שהציונות הדתית יושבת בכיס שלו ותמיד תלך איתו. יש לנו הערכה רבה לתרומתו למדינת ישראל, אבל אסור שהימין האמיתי והמחנה הלאומי כולו יהיה שבוי בידי דמות אחת. אנחנו לא עוזבים את הציונות הדתית - אנחנו מרחיבים את הבית".

 

בבית היהודי בירכו את ח"כ סמוטריץ' על היבחרו ליו"ר האיחוד הלאומי, והודו לשר אורי אריאל על שירותו ארוך השנים למען עם ישראל ועל שותפות פוריה ומועילה עם המפלגה. מנכ"ל המפלגה ניר אורבך: "עם סיום הליך הרכבת רשימת הבית היהודי לכנסת, אנו מתכוונים לשלב ידיים ולאחד כוחות כך שבע״ה נהיה גורם משפיע ומכריע בכנסת ובממשלה הבאה למען הציונות הדתית בפרט ועם ישראל בכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים