שתף קטע נבחר

למרות העיוורון – הילה התגייסה לצה"ל עם כלב נחייה

הילה מעודה היא עיוורת מלידה, ואף על פי כן היא לא ויתרה על לימודי המשפטים, אותם סיימה בהצטיינות. כיום היא משרתת בפרקליטות הצבאית, וכלב הנחייה שלה, נילס, מלווה אותה לכל מקום. "אני לא נותנת למגבלה לעצור אותי, פשוט מסתכלת קדימה"

 

 

לאנשים רואים קשה אולי לדמיין את החיים בלי חוש הראייה. אבל הילה מעודה, עיוורת מלידה, לא נותנת למגבלה לעצור אותה בשום רגע בחיים. היא סיימה בהצטיינות את לימודי המשפטים, התגייסה לצה"ל ומשרתת כיום בפרקליטות הצבאית, כשהיא מלווה בכלב הנחייה שלה, נילס בן ה-3.

 

הילה מעודה ()
סיימה משפטים בהצטיינות. מעודה
 

מעודה, בת 24, תושבת נתניה, לא מוותרת לעצמה על אף חלום, ולא מתייחסת לעיוורון כמגבלה שתעצור אותה מלהגשים את כל הרצונות שלה. מאז התיכון היא ידעה שאין לה כוונה לוותר על השירות בצה"ל. בתיכון למדה במגמת נוער שוחר משפט עברי, תחום בו נבחנה ברמת חמש יחידות, והמשיכה ללימודי המשפטים במסגרת העתודה האקדמית. "אני לא נותנת לעיוורון להשפיע עליי ביום יום", היא מספרת, "לא חושבת על כמה זה מגביל, וכמה זה לא טוב. אני פשוט מסתכלת קדימה".

 

קראו גם:

הציירת שרואה את העולם דרך חור של קשית

פרקינסון בגיל 25: "יש לי חלומות כמו לכולם - רק פחות זמן להגשים אותם"

צפו: כלב נחייה רובוטי לעיוורים

 

מלבד נהיגה, מספרת מעודה, אין שום דבר שהיא לא מסוגלת לעשות, והכלב נילס עוזר לה בהליכה ובהקפת מכשולים בדרך. לאחר סיום לימודיה התגייסה מעודה לצה"ל, עברה קורס קצינים ושובצה בפרקליטות הצבאית בחיל האוויר. את כל זה היא עשתה בזמן שהיא צמודה לכלב הנחייה שלה, נילס, המלווה אותה בכל שעות היממה. "תמיד היה ברור לי שאני מתגייסת", היא מספרת, "זו בכלל לא הייתה שאלה לדיון. השירות הצבאי תורם לי המון, אין סיבה לוותר עליו".

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא נותנת למגבלה לעצור אותה. הילה מעודה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים