שתף קטע נבחר

מושל פלורידה: להטיל סנקציות על Airbnb עד שתבוטל מדיניות ההתנחלויות

רון דסנטיס יצא נגד ההחלטה מחודש נובמבר האחרון ואמר כי היא מכוונת נגד יהודים באופן מובהק. הוא קרא שלא להשתמש בשירותי החברה עם כספי המדינה. בנוסף הודיע כי ביקורו הראשון בחו"ל יהיה בישראל בחודש מאי הקרוב

 מושל מדינת פלורידה רון דסנטיס קרא אמש (ד') להטלת סנקציות על ענקית השכרת הדירות לטווח קצר Airbnb עד שתחזור בה מהמדיניות האוסרת על פרסום דירות להשכרה בהתנחלויות ביהודה ושומרון.

 

המושל הרפובליקני, שהביע את דעותיו בנוגע לישראל במהלך ריצתו לתפקיד, ביקר את ההחלטה נגד פרסום הדירות בהתנחלויות ואמר כי היא פוגעת באופן מכוון ביהודים. "יש לנו מחויבות מוסרית להתנגד למדיניות של Airbnb, המכוונת נגד יהודים באופן מובהק", אמר.

 

מושל פלורידה רון דסנטיס (צילום: MCT)
"מדיניות המכוונת נגד יהודים באופן מובהק". מושל פלורידה רון דסנטיס(צילום: MCT)

החברה נכנעה בחודש האחרון לתנועת החרם על ישראל והודיעה כי החליטה להסיר מהאתר שלה דירות להשכרה ביישובים יהודים ביהודה ושומרון.

 

בהצהרה שפרסמה החברה באתר האינטרנט שלה נכתב: "הגענו למסקנה שאנחנו צריכים להסיר את הדירות שרשומות בהתנחלויות ישראליות בגדה המערבית הכבושה, שנמצאת בלב הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים". החברה לא הודיעה מתי ההחלטה, שצפויה לגרום להסרתן של כ-200 דירות, תצא לפועל.

 

דסנטיס הכריז על שתי פעולות אפשריות נגד החברה: לא להשתמש בשירותי החברה עם כספי המדינה ואיסור אפשרי של השקעה בחברה עם כספי הפנסיה של פלורידה, למרות שהחברה עצמה אינה נסחרת בבורסה.

 

לא ברור כיצד הפעולות שמציע דסנטיס ישפיעו על החברה, אבל המושל הרפובליקני אמר כי "להיות ב'רשימת החיסול' של פלורידה רק יפגע בחברה" אם תרצה לעבור הנפקה לבורסה. הוא אמר בנוסף כי עמדת המדינה תשתנה אם החברה תחליט לחזור בה.

 

הפעולות נגד החברה היו רק חלק מהצהרת התמיכה של המושל בקהילה היהודית הגדולה במדינתו, שבעבר תמכה בעיקר במועמדים דמוקרטים. הוא הודיע כי הביקור הראשון שלו בחו"ל יהיה בישראל, בחודש מאי הקרוב והודיע על השקעת שני מיליון מכספי המדינה בשדרוג אבטחת בתי ספר יהודיים.

 

בתגובה לדברי דסנטיס, דובר מטעם Airbnb מסר: "אנו מחויבים ליותר מ-20 אלף מארחים בישראל" והבהיר כי בחברה לא תומכים בקמפיין להחרמת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים