שתף קטע נבחר

נחמיאס-ורבין פורשת: "ביתי אינו אותו הבית"

חברת הכנסת של העבודה לא תתמודד בפריימריז של המפלגה. "כללים בסיסיים של התנהגות בפוליטיקה נעלמו מהזירה שאני מכירה היום". עם זאת אמרה: "אמשיך להיות חלק מהזירה הפוליטית גם בעתיד"

 

 

 

חברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין הודיעה היום (ד') כי החליטה שלא להתמודד בפריימריז במפלגת העבודה לקראת הבחירות באפריל 2019. "אמשיך לפעול בזירה הפוליטית. למרות התמיכה הרבה לה אני זוכה, נכון להיום ביתי אינו אותו הבית. אני מודה לחברי וחברותי האהובים במפלגה ובסיעה על כהונה סוערת ומורכבת", מסרה נחמיאס-ורבין בהודעתה.

 

 איילת נחמיאס-ורבין  (צילום: עמית שאבי )
איילת נחמיאס-ורבין במליאת הכנסת(צילום: עמית שאבי )

נחמיאס-ורבין התייחסה בהודעתה לתחילת דרכה הפוליטית: "פסעתי לראשונה למסדרונות הירקון 110 כשהייתי בסך הכל בת 20 ובגיל 21 זכיתי להצטרף לקמפיין הבחירות של יצחק רבין. מהמנהיגות שלו למדתי כללים בסיסיים של התנהגות בפוליטיקה, ולצערי אלו נעלמו מהזירה שאני מכירה היום. לכן, לאחר לבטים קשים, החלטתי שלא להתמודד בפריימריז במפלגת העבודה. הבטן מתהפכת לי כשאני כותבת מילים אלו - עולמי הבוגר עוצב במידה רבה בין הכתלים הרעיוניים של מפלגת העבודה. אבל, נכון להיום, ביתי אינו אותו הבית".


דיון במליאת הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג)
חברת הכנסת נחמיאס-ורבין(צילום: אוהד צויגנברג)

לחברת הכנסת הפורשת יש ביקורת על פירוק המחנה הציוני על ידי אבי גבאי. "ראיתי בפירוק המחנה הציוני ובדרך טעות אסטרטגית שתפגע קשות בסיכוי לחילופי שלטון, ובמפלגת העבודה כציר חיוני להשגת היעד לטובת המדינה ואזרחיה. את המהלך הגדול שהחל בשותפות בין יצחק הרצוג לציפי לבני היה עלינו להרחיב בחיבורים נוספים שיובילו לניצחון. פרורי המפלגות במרכז ובשמאל מחייבים את כולנו לחשיבה דחופה ומיידית בדבר עתיד המחנה הלאומי-הדמוקרטי".

 

על הסיבות לפרישתה כתבה נחמיאס-ורבין: "בעת הזאת, איני יכולה לטעון כפי שעשיתי בפני צירי הועידה לסלאלום אידאולוגי, לאיבוד 'הרגל' שלנו במרכז הפוליטי, ובה בעת לשכנע את הציבור בדרכנו. יש גם לי אחריות לכך. אני מודה מעומק הלב לאלפי החברים שבחרו בי והביעו בי אמון, ובמיוחד לאנשי מחנה רבין שהלכו לצידי מיום שדרכתי בפוליטיקה. התמיכה שאני זוכה לה במפלגה ובציבור כולו על ההתעקשות להביא קול אחר בתוך המחנה, גם כשזה לא פופולרי, מחייבת אותנו לבדוק מדוע הציבור התנתק מאיתנו. אני ממשיכה להאמין בערכי המפלגה עליהם גדלתי - הביטחוניים-מדיניים והחברתיים, ואמשיך להיות חלק מהזירה הפוליטית גם בעתיד".

 

לגבי כהונתה בכנסת כתבה נחמיאס-ורבין: "אני אוהבת את הכנסת והתייחסתי ביראה ממש לזכות שנפלה בחלקי. כבר בשנה הראשונה לכהונתי קיבלתי את אות הפרלמנטר המצטיין ואני שמחה על החברויות שיצרתי בסיעתי ומחוצה לה. הובלתי מאבקים פרלמנטריים לא שגרתיים ואני גאה בהישגי לטובת הציבור הישראלי - אני יודעת שהרגשתם שאני שם בשבילכם, בכל יום ומכל הלב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
חברת הכנסת נחמיאס-ורבין
צילום: עמית שאבי
מומלצים