שתף קטע נבחר

מבקר המדינה: "דוחה בשאט נפש את מתקפות גלנט"

השר טען שמינויו לרמטכ"ל סוכל בגלל סחיטה של המבקר דאז לינדנשטראוס. המבקר הנוכחי שפירא: "דוחה מתקפות מפי מי שמבקש את אמון הציבור"

 

שר העלייה והקליטה יואב גלנט בראיון לאולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
השר יואב גלנט (צילום: אבי מועלם)
 

מבקר המדינה יוסף שפירא מותח ביקורת על השר יואב גלנט. בעקבות התבטאותו של השר מהשבוע שעבר, שלפיה מינויו לרמטכ"ל בתחילת העשור סוכל על רקע סחיטה של המבקר דאז מיכה לינדנשטראוס והיועמ"ש דאז יהודה וינשטיין, אמר היום (ה') המבקר שפירא: "אני דוחה בשאת נפש מתקפות אלה, ובוודאי מפי גורם בכיר שמבקש את אמונו של הציבור".

 

מינויו של גלנט לרמטכ"ל בוטל בתחילת פברואר 2011 על רקע "פרשת הקרקעות" במושב עמיקם שבו הוא מתגורר. במסגרתה קבע לינדנשטראוס בתצהיר שגלנט מסר מידע שקרי באשר להשתלטותו על קרקעות ציבוריות סביב ביתו ובנחלה שניתנה לו מחוץ למושב "לפנים משורת הדין".

 

את הדברים הבוקר אמר המבקר בכנס איגוד המבקרים הפנימיים: "הן היועץ המשפטי לממשלה והן מבקר המדינה פועלים באופן מקצועי לחלוטין ואין הם שוקלים שיקולים פוליטיים בהחלטותיהם. כך היה בעבר, כך מתקבלות החלטות בהווה, וכך יהיה גם בעתיד.

 

"על מנת שלא ישתמע מדבריי כי גורמים אלה חסינים מפני ביקורת, אבהיר - ברחל בתך הקטנה - כי ניתן לבקר החלטות או התנהלות של יועץ משפטי לממשלה, או של מבקר המדינה, ושל כל גורם אחר. אף אחד איננו חסין מפני ביקורת. ואולם ביקורת צריכה להיות לגופם של דברים ולא לגופם של אישים, ועליה להיות עניינית ולהיאמר בדרך מכובדת ומכבדת. לא כך היה במקרה זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
השר יואב גלנט
צילום: אבי מועלם
מומלצים