שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד איש הכספים של נוכל הנדל"ן

איתי גביר, שותפו של העבריין גיא מונסנגו בהונאת הנדל"ן, נאשם שקיבל סכומי עתק כ"דמי רצינות" של הקורבנות והסתיר אותם. סנגורו: "אישום מנופח ושגוי"

 

מונסונגו בבית המשפט (צילום: רועי רובינשטיין)
ארכיון. מונסונגו בבית המשפט(צילום: רועי רובינשטיין)
 

גם איש הכספים של נוכל הנדל"ן עומד לדין: פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (ה') כתב אישום נגד איתי גביר בגין שורת עבירות מרמה שביצע לטענתה כאיש הכספים בפרויקטים של גיא מונסונגו, שהורשע בשנה שעברה ומרצה כיום כשש שנות מאסר.

 

כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב מייחס לגביר עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע, התחזות לאדם אחר ועוד.

 

על פי המתואר בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רחלי חזן פלדמן, חבר גביר למונסונגו בתוכנית מרמה לשיווק פרויקטים בנדל"ן אף שידעו שהן לא יצאו לפועל. תפקידו של גביר, נטען, היה לקבל לידיו כמה שיותר "דמי רצינות" שנגבו מלקוחות, בסכומים שהגיעו לעיתים עד כדי מאות אלפי שקלים מכל לקוח. הוא פרט את הרכוש האסור למזומן והסתיר את מקורו אצל נותני שירותי מטבע בכדי להשתמש בכספי הקורבנות למטרות אישיות שונות.

 

גביר, נטען, שימש איש הכספים של הפרויקטים ופעל למינוף התוכנית שנרקמה על ידי מונסונגו בשנים 2018-2016. על פי האישום הוא ביצע זאת באופן מתוחכם, שיטתי ומתמשך בשיטות מגוונות, כלפי מספר רב של מתלוננים אשר הפקידו כספים רבים בחשבונות השונים. עוד נטען כי כשהבין שהוא מבוקש על ידי רשויות החוק ניסה גביר להתחמק מן הדין בכך שהחזיק זהויות בדויות ודרכון מזויף.

 

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של גביר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו. בבקשת המעצר נכתב כי: "מסוכנותו באה לידי ביטוי בכך שלקח חלק בתכנית מרמה מורכבת ומתוחכמת, פעל ללא מורא מפני החוק והיה שותף להשאת רווחים המוערכים בסכומים של למעלה מ-7 מיליון. המעשים הינם פרי תכנון מוקדם ובוצעו בשיטתיות, לאורך תקופה ארוכה, הכול כמפורט בכתב האישום".

 

עו"ד חי הבר, המייצג את גביר עם עו"ד יהודה שושן, מסר בתגובה: "כנגד מרשי הוגש כתב אישום מנופח ושגוי. אני מזכיר כי גיא מונסנגו הודה והורשע בבית המשפט בהונאה זו, על כן לא ברור כיצד מנסה כעת לייחס למרשי מעשים שגיא עשה. לדאבון הלב מרשי הינו עוד אחד מקורבנות הפרשה, אשר נפל לרשתו של הנוכל, וסבר, כמו כל יתר מאות הקורבנות, כי המצגים שהציג גיא נכונים. מרשי נכון וערוך לצאת לקרב לטיהור שמו. אני מזכיר כי רק בזכות חומרים ומסמכים שמסר מרשי בזמנו לעיתונאי מתן חודורוב, שעשה עבודה עיתונאית מרשימה בפרשה זו, נפתחה חקירה משטרתית שבסופה נעצר גיא והונאת הציבור פסקה".

 

גיא מונסונגו (חגי שטראוס) הורשע בעבירות מרמה, זיוף, הונאת נושים, הלבנת הון, עבירות מס ועוד, ודינו נגזר ל-77 חודשי מאסר בפועל, תשלום שמונה מיליון שקל כפיצויים לנפגעי העבירה וחילוט של שני מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד מורג
גיא מונסונגו
צילום: גלעד מורג
מומלצים