שתף קטע נבחר

רצח הישראלית באוסטרליה: נעצר חשוד כבן 20

המשטרה באוסטרליה עצרה צעיר כבן 20 במסגרת חקירת רצח הישראלית איה מסארוה לפני כיומיים. המשטרה: "מודים לציבור על העזרה בחקירה". אתמול פורסם תיעוד של בגדים שאותרו בזירת הרצח

 

איה מסארוה נרצחה באוסטרליה (באדיבות המשפחה)
איה מסארוה שנרצחה באוסטרליה(באדיבות המשפחה)
 

 

המשטרה באוסטרליה עצרה הבוקר (יום ו') צעיר כבן 20 במסגרת חקירת רצח הישראלית איה מסארוה לפני כיומיים. הוא נעצר בפרבר הסמוך, גרינסבורו.

 

חשוד ברצח של הנערה הישראלית איה מסארוה באוסטרליה (מתוך 9News )
החשוד נלקח למעצר (מתוך 9News )

 

 

ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, אישר הבוקר כי מסארוה הותקפה מינית לפני שנרצחה. "אני הרוס בגלל הרצח והתקיפה המינית הטרגיים והמתועבים של איה מסארוה", אמר מוריסון. "כל אישה באוסטרליה, כל אדם באוסטרליה, צריכים להיות מסוגלים ללכת לבתיהם בשלום. אני אפילו לא יכול לחשוב מה אוכל להגיד למשפחה שלה".

 

סעיד מסארוה, אביה של הצעירה, חלף הבוקר על פני פינת הזיכרון המאולתרת באוניברסיטת לה טרוב שבו למדה בתו. מסארוה הגיע למלבורן כדי לטפל בסידורי העברת גופתה של איה לארץ.

 

אתמול פרסמה המשטרה תמונות ממצלמות אבטחה שתיעדו את רגעיה האחרונים של מסארוה. ככל הנראה, היא הייתה בדרכה מהופעה במועדון סטנדאפ בצפון מלבורן לביתה כשנרצחה. גופתה נמצאה שלשום סמוך לתחנה של החשמלית בפרברי מלבורן.

 

המשטרה פרסמה גם תמונות של חולצה וכובע שנמצאו בזירת הרצח, ככל הנראה של הרוצח, וביקשה מכל מי שמזהה את הפריטים ליצור עמה קשר. בהצהרה של המשטרה נמסר כי המניע לרצח טרם התברר ונבדק אם מסארוה הותקפה מינית לפני שנרצחה. הרוצח לקח כמה חפצים מהתיק שלה, וייתכן שהוכתם בדמה של הקורבן.

איה מסארוה נרצחה באוסטרליה (באדיבות המשפחה)
מסארוה. נעצר חשוד במסגרת חקירת הרצח(באדיבות המשפחה)

הכובע והחולצה שהושארו בזירת הרצח (צילום: משטרת ויקטוריה, אוסטרליה)
הכובע והחולצה שהושארו בזירת הרצח(צילום: משטרת ויקטוריה, אוסטרליה)

איה מסארוה  (צילום: משטרת ויקטוריה, אוסטרליה)
מסארוה. זמן קצר לפני מותה(צילום: משטרת ויקטוריה, אוסטרליה)

החוקרים מסרו שהנרצחת שוחחה בטלפון עם אחותה כשהותקפה. "הטלפון שלה נפל על האדמה. אחותה שמעה את הטלפון נופל, ושם השיחה נותקה", אמרו החוקרים. אחותה לא הצליחה ליצור איתה קשר ודיווחה למשטרה.

 

בן דודה של מסארוה, בכר, סיפר לאולפן ynet: "היא ניהלה שיחת 'face time' עם אחותה הגדולה שמתגוררת בבקה אל-גרבייה. האחות שמעה אותה צועקת במה שנדמה כמאבק פיזי, ואז הטלפון הושלך לקרקע והשתררה דממה. היא קראה בשמה מספר פעמים אך לא זכתה למענה".

 

"ישנם כ-30 חוקרים שעובדים על המקרה", נמסר מהמשטרה. "בטוח יש מישהו שראה אדם לובש את הבגדים שנמצאו בזירה, אנחנו צריכים שהאדם הזה יספק לנו מידע. יש פה משפחה אבלה שנאלצה לטוס מהקצה השני של העולם בנסיבות מחרידות, ואנחנו רוצים לספק לה תשובות".

 

מסארוה למדה סינית ואנגלית באוניברסיטת לה טרוב, ונשלחה מטעם אוניברסיטת שנגחאי לתקופה של עשרה חודשים במלבורן במסגרת חילופי סטודנטים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
איה מסארוה
באדיבות המשפחה
מומלצים