שתף קטע נבחר

תיעוד: רגע פיצוץ דירת המחבל שרצח את ארי פולד

צה"ל פרסם הבוקר תיעוד ממהלך מבצע הריסת ביתו של המחבל חליל ג'בארין אבו חמיד שרצח את ארי פולד בצומת גוש עציון לפני ארבעה חודשים

לוחמי צה"ל הרסו הבוקר (יום ו') את הדירה בעיירה יטא שבה התגורר המחבל חליל ג'בארין אבו חמיד שרצח את ארי פולד לפני ארבעה חודשים בכניסה למרכז קניות בצומת גוש עציון. המבצע נערך בשיתוף מג"ב והמנהל האזרחי. בסרטון הבא: כך נראה פיצוץ הדירה.

  

 

צה
צה"ל פוצץ את דירת המחבל חליל ג'בארין, רוצחו של ארי פולד(צילום: דובר צה"ל )

צה
הדירה נהרסה כליל(צילום: דובר צה"ל )

צה
צה"ל פוצץ את דירת המחבל(צילום: דובר צה"ל )

 צה
לאחר ההריסה בעיירה יטא(צילום: EPA)

 צה
אזרחים הגיעו לצפות בהרס(צילום: EPA)

 צה
הדירה נהרסה, מבלי לפגוע בחלקי הבית האחרים(צילום: רויטרס)

 

במהלך הפעילות התפתחו כמה הפרות סדר אלימות בהשתתפות עשרות בודדות של פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אין נפגעים לכוחות צה"ל. בנוסף, הלילה הושלך מטען לעבר לוחמי צה"ל סמוך למעבר ג'למה שבמרחב החטיבה המרחבית "מנשה". איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

פולד, אב לארבעה, הסתער לעבר המחבל ואף הספיק לירות לעבר המחבל לפני שהתמוטט. "אחי חי את חייו כגיבור ומת כגיבור. הוא היה גיבור עד הרגע האחרון", אמר בשעתו הלל פולד, אחיו של הנרצח.

ארי פולד ()
ארי פולד

בסרטונים מזירת הפיגוע נראתה היטב גבורתו של פולד. באחד הסרטונים נראה מנסה להתעשת, לרדוף אחרי המחבל ולירות לכיוונו לפני שהתמוטט. בסרטון אחר נראים כמה מעדי הראייה שולפים אקדחים לעבר המחבל בן ה-16. אחד מהם פגע בו. המחבל פונה בשעתו לבית החולים שערי צדק בירושלים. כוחות צה"ל מיפו כבר לפני כמה חודשים את ביתו לקראת ההריסה ושללו היתרי עבודה מחלק מקרוביו.

 

המחבל ג'בארין ללא עבר ביטחוני מהעיירה הפלסטינית יטא שממנה יצאו מחבלים רבים בעבר, נורה על-ידי אזרח שעבר במקום ופונה לבית החולים שערי צדק כשהוא בהכרה. כוחות צה"ל מיפו כבר לפני כמה חודשים את ביתו לקראת ההריסה ושללו היתרי עבודה מחלק מקרוביו.

המחבל חליל ג'בארין  ()
המחבל חליל ג'בארין

משפחת המחבל עתרה לבג"ץ לאחר החלטת הפרקליטות הצבאית להרוס את ביתו, וטענה כי דקות לפני הפיגוע עדכנה אמו את כוחות הביטחון שבנה נעלם וכי היא חוששת שהוא "יעשה משהו". בג"ץ דחה את הערר שהגישה המשפחה, ואישר להרוס את הבית.

 

"אני לא יודעת איך להמשיך בלעדיך", אמרה אלמנתו מרים, אלמנתו של פולד, בעת הלווייתו, "נולדנו בהפרש של 24 שעות. לא ידענו שככה זה ייגמר. נלחמת עבור מה שאתה מאמין בו. אני מבטיחה לשמור על הילדים. תפקידך לשמור עלינו מלמעלה. תודה לך על השנים היפות ועל כל הילדים המדיהימים שנתת לי". הבת תמר אמרה כי כשמעה על הפיגוע, היא לא תיארה שאביה נרצח: "אמרתי שזה לא אבא שלי כי המחבל רק נוטרל. אבא תמיד אמר לי שאם החיים קלים - אז משהו לא נכון". הבן יקיר הוסיף: "אבא היה לוחם וככזה הוא מת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
רגע הריסת דירת המחבל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים