שתף קטע נבחר

הליכוד נגד התקשורת, לבני הודרה בבני ברק: הקמפיינים, ההכפשות והמתקפות

אצל גנץ טוענים ש"ישראל לפני הכול", גבאי רוצה שכולם יתחייבו לא לשבת עם נתניהו וראש הממשלה מכוון לחקירות, תוקף את התקשורת ואת השמאל ושואל בסרטון: "האם הם יצליחו ללחוץ את מנדלבליט"?. 79 יום לבחירות - ובמפלגות מעלים הילוך

 

 

 

הקמפיינים כבר יצאו לדרך: 79 יום לבחירות ובכל המפלגות החלו השבוע לשגר את הקמפיינים הפוליטיים שלהן לאוויר. מטבע הדברים, גם מפלס הלחץ והמתח עולה - ובעיקר הקרב על דעת הקהל.

 

מערכת הבחירות הזו, מעריכים, תהיה מצד אחד בסימן חקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וביכולת שלו לגייס לטובתו את תמיכת הציבור למרות המצב המשפטי הסבוך, ומהצד השני תעסוק ביכולת של גוש המרכז והשמאל לייצר גוש גדול מול הימין.

 

המועמדים המרכזיים בבחירות לראשות הממשלה- בנימין נתניהו, אבי גבאי, יאיר לפיד ובני גנץ (צילום: קרדיטים לפי הקרדיטים בתמונות בוינייט)
המועמדים המרכזיים בבחירות לראשות הממשלה- בנימין נתניהו, אבי גבאי, יאיר לפיד ובני גנץ

אחרי הסרטון הראשון ששחררה לאוויר מפלגתו של בני גנץ ,"חוסן לישראל", שחשף את סיסמת הקמפיין - "ישראל לפני הכול", יצאו בזה אחר זה גם סרטונים של יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ששם את הדגש על התיקונים וסדרי העדיפויות של ממשלה בראשותו, ושל יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, שממקד את תשומת הלב גם בנתניהו אבל גם בשחקני הגוש שלו עצמו וקורא להם להתחייב שלא יישבו עם נתניהו.

 

 

 
בסוף השבוע האחרון יצא לדרך קמפיין בו מוצגות תמונותיהם של פרשני הערוצים הבכירים תחת הכותרת "הם לא יחליטו", רמז לכך שהתקשורת מנהלת את משפטו של נתניהו באולפנים. אמש (שבת) התפרסם סרטון המשך ובו נתניהו למעשה טוען כי השמאל לוחץ את מנדלבליט. "השמאל והתקשורת רודפים את היועץ המשפטי לממשלה שיגיש כתב אישום בכל מחיר", נכתב בסרטון וברקע תמונות מהפגנות מול ביתו של מנדלבליט. בתום הסרטון נשאלה השאלה: "האם הם יצליחו"?.
 

באופוזיציה תקפו בחריפות את נתניהו. יו"ר העבודה אבי גבאי אמר כי "נתניהו מתיר את דמו של מנדלבליט. סרטון האיום של נתניהו הוא הסתה ברורה. במדינה נורמלית, ראש הממשלה לא תוקף את היועמ"ש שלו, לא מתיר את דמו ואת דמם של עיתונאים".

  

יו"ר התנועה ציפי לבני הגיבה גם היא על הסרטון: "חייבים להציל את הדמוקרטיה מידי בנימין נתניהו. כבר שנים שהאיש החזק בישראל טוען שהוא הקורבן, שהתקשורת והשמאל רודפים אחריו. עכשיו הוא מנסה לטעון שהיועמ"ש מטה את הדין נגדו. השלב הבא הוא בית המשפט. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שהוא ייבחר שוב".

  

 

מלבד זאת, פרסמה לבני סרטון ובו היא מביעה את מחאתה על כך שבשלט הקורא לאיחוד של כל מנהיגי המרכז ופורסם בבני ברק ובו הוסרה תמונתה של לבני רק משום שהיא אישה.

 

בפתח הסרטון היא ציינה כי היא תומכת בקריאה שהושמעה לאיחוד אולם הוסיפה כי הבעיה היא עם מחיקת פרצופה מהשלט. "לא רק את הפנים שלי ביקשה עיריית בני ברק להוריד, אלא את הפנים של כל נשות ישראל".

 

 

בתוך כך, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, צפוי היום להשיק את קמפיין הבחירות שלו.


פורסם לראשונה 19/01/2019 22:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים